Instagram, Canlı Yayın Katılımcı Sınırı 4 Oldu

Instagram, Canlı Yayın Katılımcı Sınırı 4 Oldu

Instagram, canlı yayınlarda katılımcı sınırını 4'e yükseltti! İnstagram canlı yayınlar çok sayıda üye tarafından sevilerek kullanılmakta. Yeni yapılan bir güncelleme ile beraber 2 olan canlı yayın katılımcısı, 4’e yükseldi. Yeni sunulan Live Rooms özelliği tam olarak bunu sağlamakta. Hafta içerisinde kullanıcılara sunulacağı düşünülüyor.

İnstagram bilindiği üzere Facebook çatısında bulunuyor. Kurulduğu günden bu yana sürekli güncellemeler ve testler ile yeni özellikler getiriyor. Bu konuda sözü edilebilecek çok sayıda seçenek olmakla beraber, bir tanesi de yeni sunulan Live Rooms. Böylece 2 olan canlı yayın katılımcı sayısı 4’e çıkarılmakta.

Hususla alakalı yapılan bir blog paylaşımında İnstagram, podcast ya da talk show başlatmaya yahut içerik oluşturucular ile beraber işbirliğine götüreceğini belirtmekte.

Canlı Yayın Katılımcıları 4 Olacak!

Yayıncılar için daha fazla katılımcı her zaman talep edilir. Eş zamanlı şekilde yayına girebilecek kişi sayısının yükselmesi de daha fazla kitleye ulaşmayı mümkün hale getirmekte. Doğal olarak takipçi sayılarını da arttırmada yardımcı olacak. Ayrıca yeni bir de gelir kapısı anlamını taşımakta.

Ancak Live Rooms kullanıcıların sadece seslerini kullanarak iletişim kurup, canlı şekilde konuşabileceğinden hareketle, yeni bir sosyal medya platformu olan Clubhouse’a da benzemekte. Burada eş zamanlı 10 üzeri konuşmacı söz konusu. 8,000 üzeri kişi de odalara katılabilmekte. Uygulama temel olarak sese dayalı.

Ancak Clubhouse’dan farklı nokta da mevcut. Zira İnstagram Live, kullanıcıların kamera karşısında olmasını şart koyuyor. Buna ek olarak İnstagram Live’ın bir miktar avantajlı olduğu öne sürülebilir. Zira bilindiği üzere Clubhouse davetiye ile katılım sunuyor. Ayrıca şu an sadece IOS cihazlar tarafından destekleniyor.

İnstagram Live Rooms kullanıma sunulmuş durumda. Hafta içerisinde de üyelere ulaşması beklenmekte. Peki, merak edenler için Clubhouse nedir?

Clubhouse Nedir?

Sosyal medya platformları arasında çok sayıda seçenek bulunuyor. Bunlardan en yeni olan da Clubhouse. Nisan 2020’de yayınlanan uygulama, diğer platformlardan oldukça farklı. Zira herhangi bir şekilde görsel ve yazılı paylaşım mevcut değil. Peki, iletişim ve etkileşim nasıl sağlanıyor?

Platformda bunun için sesli sohbet odaları yer almakta. Söz konusu kulüp ve sanat odaları oldukça çeşitli olup, fikir sağlaması için bazıları da şöyle;

  1. Startup Club
  2. Fit
  3. Black Wealth Matters
  4. Leadership Rebvented
  5. Music & Technology
  6. Dear Young Queen
  7. Health is Wealth

Girişin davetiylerle sınırlı olması, birçok kullanıcıyı merak ettirmekte. İnstagram live rooms da benzer bir hizmet vermekle beraber, yeni bir sosyal medyanın çıkması çoğu kişiyi de heyecanlandırmış durumda.

Eğer girmek istiyorsanız, güncel olarak yapabileceğiniz tek şey davetiye bulmak. Platforma üye arkadaşınız yoksa da bazı püf noktalar yer almakta. Örneğin İnstagram’dan etiket kullanıp davetiye rica ederseniz, size yardımcı olmak isteyenler olabilir.

Diğer bir yöntem de bir arkadaşınızın olması. Eğer platforma girerseniz ve arkadaşınız size onay verirse, erişim yapmanız yine mümkün. Aslında uygulamayı indirdikten sonra, kullanıcı adı seçip SMS onayı da yapmak mümkün. Ancak sonrasında bekleme listesine alınmakta. Davetiyeniz varsa bu bekleme aşılabiliyor.

Giriş yaptığınızı düşündüğümüzde karşınıza çok sayıda oda çıkmakta.  Bunların konularına bakarak, katılım yapmak mümkün oluyor. Eğer bir hususta fikir beyanında bulunmak isterseniz, sohbete el kaldırarak katılım sağlanmakta.

Kısacası İnstagram live rooms bir hususta platforma benzerlik gösteriyor; ancak ondan farklılaştığı alan da bulunmakta. Canlı yayınlar sevilerek kullanıldığı için yeni özelliğin oldukça sevileceği öne sürülebilir.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67