Instagram Butiği Açarak Nasıl Para Kazanabilirim?

Instagram Butiği Açarak Nasıl Para Kazanabilirim?

Instagram butiği açarak nasıl para kazanabilirim diye düşünen bireyler, dünyada en çok kullanıcı sayısına sahip olan platformlardan bir tanesi olan Instagram’da para kazanmak için en çok tercih edilen yöntemlerden bir tanesidir. Instagram butiği açmak, online bir satış platformuna gerek kalmadan pek çok farklı kategoride ürünlerinizi satabilmenizi sağlayacaktır. Bu sayede bir işyeri açmadan, internetten para kazanılabilmektedir.

Günümüzde pek çok insanın merak ettiği konular arasında yer alan Instagram butik açmak konusu, Instagram platformunda en çok talep gören para kazanma yöntemleri arasındadır. Herhangi bir e-ticaret sitesi açmadan ya da pazaryeri sistemiyle işleyen bir e-ticaret sitesine satıcı olarak üye olmadan para kazanmayı düşünen bireyler, Instagram üzerinden satış yapabilmektedir. Instagram butiği açmak ve bu sayede para kazanmakla ilgili detaylı bilgi almak için aşağıdaki başlıkları inceleyebilirsiniz.

Online Butik Nasıl Açılır?

Instagram butiği açma

Online butik nasıl açılır sorusunu Instagram platformu için araştıran bireyler, bu noktada tüm hazırlık aşamalarını tamamladıktan sonra kolay bir şekilde satışlara başlayabilmektedir. Online butik açmayı düşünen bireyler, normal bir hesap açma işlemi ile birlikte firma hesabı oluşturarak işe başlamalıdır. Bu noktada herkese açık hesap türünü seçmek oldukça önemlidir. Ayrıca profil düzenlemeleri, paylaşımlar, takipçi arttırma gibi önemli hususları da unutmamak gerekir.

Online butik açabilmek için Instagram hesabınızı iyi şekilde yönetmeniz ve tasarlamanız gerekmektedir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken tüm hususlar, aşağıdaki listede açıklanmaktadır.

 1. İlk olarak butiğinizin ismi ve logosu ile ilgilenmeniz gerekmektedir. Seçeceğiniz isim ve logo, online platformlarda kimliğinizi yansıtacaktır. Logonuz şık olmalı, firma isminiz ise mutlaka akılda kalıcı ve ilgi çekici olmalıdır.
 2. Instagram üzerinde de olsa, yasal bir şekilde ticaret yapabilmek için bir şirket kurmanız ve vergi ödediğinizi belgelemeniz gerekmektedir.
 3. Yasal süreci tamamladıktan sonra satmayı düşündüğünüz ürünler için iyi bir tedarikçi bulmanız ve ürünleri incelemeniz gerekmektedir. Zira kaliteli ürünler satmazsanız, kazancınız yüksek olmayacaktır ve tercih edilmeniz güçleşir.
 4. Ürün seçimlerini yaptıktan sonra Instagram’da ürünleri paylaşabilmek için profesyonel çekimler yapmalısınız.
 5. Çekimleri takipçileriniz ile paylaşırken mutlaka açıklama yazısı yazmalı ve kolay erişilebilirlik sağlamak için etiket kullanımına özen göstermelisiniz.
 6. Paylaşımlarınızı yapacağınız saatleri özenle seçmelisiniz. Instagram’a en çok girilen vakitler öğle yemeği molaları ve mesai bitiş saatlerdir. Eğer butiğiniz için yapacağınız paylaşımları bu saatlerde yaparsanız, postları gören insan sayısı daha yüksek olacaktır.
 7. Sosyal medya yönetimini iyi yapmanız ve bu yönetimi firma yönetimi ile birleştirerek profesyonel olduğunuzu kanıtlamanız gerekmektedir.
 8. Satışını yapacağınız ürünleri çok yüksek veya çok düşük fiyatlarla satmamanız da gerekmektedir. Yüksek fiyatlı ürünlere alıcı bulmak zor olurken, düşük fiyatlı ürünler iyi oranlarda satılsa da kar getirisi az olacaktır.
 9. Müşterilerinizi cezbetmek ve potansiyel müşterilerinizi daimi müşterileriniz haline getirmek için kampanyalar yapmayı da ihmal etmemeniz gerekir.
 10. Ürünlerinizi müşterilerinize en kısa sürede ve güvenli şekilde ulaştırabilmek adına iyi bir kargo firmasıyla anlaşma sağlamalısınız. Ayrıca ev veya işyerinize uygun bir kargo firmasıyla çalışmak sizin için çok daha avantajlı olacaktır.

Online butik nasıl açılır sorusuna yanıt arayan bireyler, yukarıdaki listede madde ile belirtilen unsurlara dikkat ederek Instagram butik sayfalarını açıp kolayca yönetebilmektedir.

Instagram Butik Kazançları

Instagram’da butik açmayı düşünen her birey, ilk olarak kazançların ne durumda olduğunu öğrenmek istemekte ve bu bağlamda da Instagram butik kazançları araştırması yapmaktadır. Bu noktada bilinmesi gerekir ki, Instagram üzerinde aktif olarak satış yapan binlerce butik bulunmakta ve her butik aynı ürün ve satışları yapmadığı için kazançları birbirinden farklı olmaktadır. Instagram üzerinde en çok talep edilen satış ürünlerine yönelen butikler, aylık 10.000 TL’den başlayan bir gelir elde edebilmektedir. Özellikle takı, aksesuar, kadın giyim ve telefon aksesuarları alanında satış yapan butikler, yüksek meblağlar kazanabilmektedir.

Instagram butik kazançları detaylı bir şekilde incelendiği zaman, butiklerin ilk açıldığı tarihlerde çok yüksek gelir elde edemediği görülebilmektedir. Ancak butik hesabını doğru şekilde yöneten, müşterileri ile daima etkileşim içerisinde olan ve kampanyalar yaparak potansiyel müşteri edinen butiklerin her zaman çok daha başarılı olduğu görülebilir. Bu nedenle butiğinizde sattığınız ürünlerin kalitesi kadar, marka yönetimi de oldukça önemlidir.

Instagram Para Kazanma Aktif Etme

Instagram butiği açmayı düşünen vatandaşlar, Instagram para kazanma aktif etme işleminin nasıl yapıldığını merak etmektedir. Bu noktada Instagram para kazanma işlevini aktif hale getirme işleminin butikler için gerekli olmadığı bilinmelidir. Örneğin Instagram para kazanma aktifleştirme unsuru, rozet sistemi için gerekse de, yasal şirketini açmış ve vergisini ödeyen butik sahipleri için geçerli değildir.

Instagram butiği açarken daha önce de belirttiğimiz gibi bir Instagram hesabı açmanız, hesabınızın türünü herkese açık hale getirmeniz, ürünlerinizin fotoğraflarını profilinize yüklemeniz ve daha önce belirtilen unsurları yerine getirmeniz yeterlidir. Kısaca özetlemek gerekirse, Instagram butikleri için para kazanma özelliği açmaya gerek yoktur.

Instagram’da Butik Açmak Vergi

Online butik açarak Instagram üzerinden para kazanmak isteyenler, Instagram’da butik açmak vergi işleyişinin nasıl olduğunu merak etmektedir. Yapacağınız ticaret üzerinden de olsa, vergilerinizi ödemeniz ve bu vergileri ödediğinizi kanıtlamanız gerekmektedir. Bu nedenle Instagram butiği açmadan önce bir şirket açmanız ve vergi levhası almanız gerekmektedir. Belirtilen bu işlemler her ne kadar zor gibi görünse de, az maliyetle ve fiziksel bir büro açılmasına gerek kalmadan şirket ve vergi levhası sahibi olabilirsiniz.

Vergi levhası olan işletmeler, müşterilerine büyük bir güven verebilmektedir. Zira yalnızca vergi levhası olan işletmeler yasal fatura kesebilmektedir. Bu nedenle online veya fiziksel olması fark etmeksizin ticaret yapan her firmanın vergi ödemesi ve fatura kesmesi oldukça önemlidir. Aksi halde yasal süreçle karşı karşıya kalabilir ve müşterilerinizden olumsuz tepkiler toplayabilirsiniz.

Instagram Butik Açmak İçin Toptancılar

Instagram butik toptancıları

Online butik açmak isteyenlerin dikkat etmesi gereken en önemli hususlardan bir tanesi de butik için uygun bir tedarikçi veya toptancı bulmaktır. Toptancıların ürünlerinin her zaman aynı kaliteli olması ve istediğiniz her zaman ürünlere kolayca ulaşabilmeniz oldukça önemlidir. Instagram butik açmak için toptancılar arayışı içerisinde olan kişiler, birkaç farklı yöntem ile ürünleri tedarik edebilmektedir. Aşağıdaki listede satacağınız ürünler için toptancı veyahut tedarikçi bulabilmek için tercih edebileceğiniz yöntemler belirtilmektedir.

 • Diğer butiklerle iletişime geçip tedarikçi iletişim numaralarını bulmak
 • Aliexpress gibi web siteleri üzerinden uygun fiyatlı toptan alışveriş yaparak ürün tedarik etmek
 • Satmak istediğiniz ürün kategorisini yanında “toptancı” kelimesiyle internette aratmak (Örneğin “takı toptancı”)

Yukarıda belirtilen yöntemlerden dilediğinizi tercih ederek kendiniz ve firmanız için en kolay şekilde ürün tedarik edebilirsiniz. İsteğe bağlı olarak Instagram butik satışlarınızı dropshipping yöntemiyle yapabilirsiniz. Dropshipping, stoksuz satış anlamına gelmekte ve müşterilerden sipariş aldıkça tedarikçinizden ürün siparişinde bulunabilirsiniz. Bu yöntemde ürünlerin müşteriye ulaşması biraz daha geç olabilse de, stok için sermayesi olmayanlar için idealdir. Tüm bu belirtilenleri göz önünde bulundurarak satış yönteminize karar verebilirsiniz.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67