Instagram Biyografisine İki İnternet Sitesi Nasıl Eklenir?

Instagram Biyografisine İki İnternet Sitesi Nasıl Eklenir?

Instagram biyografisine iki internet sitesi nasıl eklenir profesyonel hesaplar ya da birden fazla internet sitesi olan kişiler tarafından sorulmaktadır. Bilindiği üzere platform, mevcut olarak bir tane verilmesine izin verir.

Ancak platformun popüler olması nedeniyle birçok kişi çoğu özelliğin nasıl kullanılacağını bilmez. Bunlardan bir tanesi de biyografiye link eklemedir. Dolayısıyla konu birçok kişi arasında oldukça merak meselesidir.

Instagram Biyografisine Neden Link Eklenmelidir?

Instagram biyografi link ekleme neden önemlidir birçok kişi tarafından bilinmez. Dolayısıyla çoğu site sahibinin özellikten faydalanmadığı görülür. Ancak bu oldukça büyük bir hatadır. Bunun nedeni bu seçeneğin bir SEO çalışması olarak vazife almasıdır.

SEO bir kısaltma olup tam açılımı “Search Engine Optimization”  şeklindedir. Google üzerinde çıkan sonuçlar, belirli kurallara göre listelenir. Kullanıcılar çoğu zaman birinciden itibaren başlayarak sonuçlara bakar. Dolayısıyla ne kadar üstte olunursa alacağınız kâr o kadar fazladır. Bu hem satış, hem de site trafiğine yöneliktir.

SEO çalışması da burada devreye girerek, sayfanın daha üstte kalmasına odaklanır. İçerisinde çok sayıda madde olmakla birlikte biri de backlink çalışmasıdır. Burada sitelere farklı web siteleri eklenir. Ayrıca ilgili site sosyal medya hesaplarına ve Google Haritalar üzerine link verilir. Tüm bu işlemler profesyonel olarak bir ücret ile yapılır.

Eğer biyografinize bir link eklerseniz, buradan hareketle pratik ve etkili bir SEO çalışmasını hemen, ücretsiz olarak yapabilirsiniz. Böylece sitenize aldığınız trafiği arttırabilir, takipçilerinizi buraya yönlendirebilirsiniz.

Dolayısıyla bir web siteniz varsa onu link olarak eklemek büyük bir öneme sahiptir.

Instagram’a Nasıl Link Eklenir?

Peki, Instagram biyografi link ekleme nasıl yapılır? Her ne kadar oldukça kolay ve pratik de olsa, birçok kişi neler yapması gerektiğini bilemez. Bunun en büyük nedeni ise yeni üye olunmasıdır. Eğer aşağıdaki işlemleri takip ederseniz, kısa sürede çözüm bulabilirsiniz;

  1. Instagram mobili açın.
  2. Kullanıcı adı ve parolanızı kullanarak hesabı açın.
  3. Sağ alt kısımdan profili açın. Buradan düzenlemeye geçin.
  4. Biyografi kısmına gelerek, buradan bir URL ekleyin. Kendi sitenizi ekleyecekseniz doğru verdiğinizden emin olun.
  5. Bitti üzerine dokunun.

Tüm bu işlemler ardından başarılı şekilde link eklenir. Hepsi kısa sürede tamamlanmakta olup, beklemeniz gerekmez. Böylece zamanla sitenizin trafiğinin yükseldiğini görebilirsiniz.

Instagram’a Birden Fazla Link Eklenir Mi?

Instagram’a iki link ekleme yapılır mı? Öncelikle bu işlemin platform üzerinde yapılamadığını bilmeniz gerekir. Ancak üçüncül taraf uygulamaları kullanırsanız, bir çözüm bulabilirsiniz. Burada kullanabileceğiniz çok sayıda seçenek olmakla beraber, bir tanesi de Linktree kullanmadır.

Linktree Nasıl Kullanılır?

Peki, Linktree nasıl kullanılır? Günümüzde Instagram üzerine hizmet veren çok sayıda uygulama ve aplikasyon vardır. Bu nedenle hangisinin nasıl kullanılacağı büyük bir soru işaretidir. Bu sebeple birçok kişi söz konusu uygulama nasıl kullanılır bilemez.

Bu aplikasyon temel olarak platform üzerine birin üzerinde URL eklemenize izin verir. Ücretsiz olarak kullanılan platform, biyografiye ekleyebilmek amacıyla bir URL üretimi yapar. Ardından kullanıcılar bunu kopyalayarak, profiline ekler.

Böylece söz konusu linke tıklayanlar hangi site için hazırlanmışsa, hemen oraya aktarılır. Bu sayede hem sorun çözülebilir, hem de bir SEO çalışması daha yapılabilir. Aplikasyonun ücretli versiyonu da vardır. Burada,

  1. Uygulamaya ait logonun kaldırılması,
  2. Günlük trafiğe bakma,
  3. URL üzerine görsel verme,

Dair çok sayı özellik de sunulur. İncelemek için kendi sitesine gidebilir, hangi avantajları sunduğuna kendiniz bakabilirsiniz.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67