Instagram Beyaz Ekran Sorunu ve Çözümü

Instagram Beyaz Ekran Sorunu ve Çözümü

İnstagram, günümüzün en popüler sosyal medya platformlarından biri olarak milyonlarca kişi tarafından kullanılmaktadır. Ancak tıpkı diğer uygulama veya platformlarda da karşılaşılabileceği üzere bazı problemler meydana gelebilmektedir. Bu problemin nedeni, kimi zaman kişi veya cihazı kaynaklı kimi zaman da bizzat İnstagram’dan dolayı olabilmektedir.

Özellikle kullanıcılarının en sık karşılaştığı problemlerden birisi de İnstagram beyaz ekran sorunu olmaktadır. İnstagram beyaz ekran sorunu ve çözümü, İnstagram kullanıcılarının böyle bir sorun yaşadığında en çok merak ettiği konulardan ve çözülmesi gereken sorunlardan biridir. Kişileri oldukça rahatsız eden bu problem hakkında bilmeniz gereken tüm detayları yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Instagram Beyaz Ekran Sorunu

Beyaz ekran sorunu Instagram

İnstagram beyaz ekran sorunu, İnstagramda sık karşılaşılan bir problemdir ve bu sorun pek çok farklı nedenden dolayı kaynaklanabilmektedir. Bu sorunun çözüme kavuşturulabilmesi adına öncelikle sorunun hangi nedenden dolayı kaynaklandığını bulmak, o nedene göre bir çözüm yolu uygulamak adına oldukça önemlidir. İnstagram’a giremiyorum beyaz ekran çıkıyor gibi serzenişler, İnstagram kullanıcıları tarafından pek çok kez dile getirilirken bu sorunun meydana gelmesine sebep olan durumlar ise şunlardır;

 • Öncelikle bu sorun, İnstagram uygulamasının sunucularında meydana gelen bir teknik sorundan veya bakımdan dolayı kaynaklanıyor olabilir.
 • Bu sorunun yaşanmasında en çok karşılaşılan problem ise kişilerin uygulamaya giriş sağlaması için kullandığı internetin düşük kalitede olması veya çekmemesidir.
 • Bu sorunun yaşanmasına akıllı telefonunuzun yeterli boş depolama alanına sahip olmaması ve bu sebeple uygulamanın çalıştırılamıyor veya düzgün çalışamıyor olması olabilir.
 • İnstagram uygulamanızın akıllı telefonunuzdaki çalışmasını sağlayan dosyalarında herhangi bir bozukluk yaşanmış olabilir.
 • Kullanmış olduğunuz İnstagram uygulaması eski bir sürümde kalmış ve bu nedenle doğru çalışamıyor olabilir.
 • Son olarak, aslında herhangi bir sorun yaşamıyor olabilirsiniz. Eğer İnstagram beyaz ekran sorununu yalnızca başkasının profilini ziyaret ettiğiniz zaman yaşıyorsanız, bu durumda kullanıcının İnstagram hesabı devre dışı bırakılmış veya İnstagram hesabının adını değiştirmiş olabilir. Ya da o kullanıcı sizi engellemiş olabilir. Bir sorun olduğunu düşünmeden önce başka bir hesabı ziyaret etmeyi deneyerek emin olabilirsiniz.

Instagram Beyaz Ekran Sorunu Çözümü

İnstagram beyaz ekran sorunu çözümü için başarılı olabilecek ve denenmesi gereken pek çok çözüm yöntemi bulunmaktadır. Öncelikle yukarıda da belirttiğimiz gibi bu hatanın pek çok nedeni olabilmekte ve bu nedenle çözümü için de bu nedeni ortadan kaldırabilecek bir çözüm yöntemi tercih edilmesi gerekmektedir. Ancak kişilerin bu sorunun neden kaynaklandığını anlaması oldukça zor olabilir. Bu nedenle biraz sonra aşağıda sıralayacak olduğumuz çözüm yöntemlerinin hepsini sırayla denemek bu sorunun çözüme kavuşması için en kesin yol olacaktır.

İnstagram ana sayfa boş görünüyor veya İnstagram ana sayfa gözükmüyor gibi sorunları yaşıyor ve bu sorunun çözülerek tekrardan İnstagram’da rahatça ve sorunsuz gezinebilmek istiyorsanız, bu sorunun en etkili çözüm yöntemleri şunlardır;

 • İlk olarak bu sorun hakkında en çok işe yarayan ve ilk başta denenmesi gereken çözüm yöntemlerinden biri, İnstagram’ın web sitesi üzerinden hesabınıza giriş yaparak İnstgram şifrenizi değiştirmek ve ardından tüm cihazlardan hesabınızın çıkış yapmasını sağlamaktır.
 • Bu yöntemin bir diğer farklı versiyonu ise İnstagram’a web sitesi üzerinden giriş yaptıktan sonra akıllı telefonunuzdan da uygulama üzerinden oturum açmaktır ve bu iki yöntem genellikle işe yaramaktadır.
 • Eğer telefonunuz uçak modundaysa, internet erişimi sağlanamıyor ve uygulamalara giriş yapamıyor olabilirsiniz. Bu nedenle böyle bir sorun yaşadığınızda akıllı telefonunuzun uçak modunun kapalı olmasına dikkat edin.
 • Akıllı telefonunuzda kullanmakta olduğunuz İnstagram sürümü eski bir sürüm olabilir ve bu uygulama yeni bir sürümle çalışmaya başladığı için eski sürümde hatalar meydana gelebilir. Bu nedenle İnstagram uygulamanızın güncellemesini kontrol ederek eğer varsa en son sürümü telefonunuza yükleyin.
 • Bu sorunun yaşanmasında en çok karşılaşılan problem internet hızının yavaş olması veya internet bağlantısının kesilmesidir. Bu nedenle bu sorunu yaşadığınızda internet kalitesini ve sinyallerini kontrol ederek garanti olması açısından başka bir internet bağlantısı ile giriş yapmayı deneyin.
 • İnstagram uygulamasının depolamasında bir sorun meydana gelmiş ve dosyalar bozulmuş olabilir. Bu nedenle akıllı cihazınızın ayarlar kısmından uygulamalarınıza gelerek İnstagramı bulun. Ardından İnstagram uygulamasının depolama alanına gelerek ön belleği temizleme işlemi yapın. Bu işlem, uygulamanızın düzgün çalışmasını engelleyen dosyaları temizleyecek ve sorunu ortadan kaldıracaktır.
 • Telefonunuzda yeterli depolama alanı bulunmadığı durumlarda da İnstagram düzgün çalıştırılamıyor olabilir. Bu nedenle depolama alanınızı kontrol edin ve eğer çok fazla dolduysa telefonunuzda depolama alanı açarak tekrar deneyin.
 • Telefonunuzun yazılımında bir sorun meydana gelmiş olabilri ve bu durum uygulamaların düzgün çalışmasını engelleyebilir. Bu nedenle telefonunuzu kapatıp açarak tekrar deneyin.
 • Son olarak tüm bu çözüm yöntemleri bir işe yaramadıysa İnstagram uygulamasını akıllı telefonunuzdan kaldırarak tekrar yükleyerek çözüme kavuşmasını sağlayın.

Instagram Akış Yenilenemiyor Beyaz Ekran

Akış yenelenemedi hatası Instagram

İnstagram akış yenilenemiyor beyaz ekran sorunu, kişilerin uygulamaya girdiklerinde ana ekranı beyaz bir renkte ve bomboş görmelerine ve akışın yenilenememesine neden olarak kişilerin bu sosyal medya platformunu kullanamamasına neden olmaktadır.

Akış yenilenemiyor probleminde özellikle durumun meydana gelmesindeki nedene göre kısmen veya tamamen bir erişim problemi yaşanabilmekte, kişiler kimi zaman ana sayfa hariç diğer kısımlara erişim sağlayabilirken kimi zaman tamamıyla boş bir ekran ile karşı karşıya kalabilmektedir. Boş beyaz ekran İnstagram kullanıcıları için oldukça can sıkıcı bir durumdur ve sıkça karşılaşmak mümkündür.

İnstagram akış yenilenemiyor beyaz ekran sorunu, yukarıda bahsetmiş olduğumuz beyaz ekran sorunundan farklıdır. Burada bu sorunun meydana gelmesinde belli başlı nedenler rol oynamaktadır. İnstagram akış yenilenemedi beyaz ekran sorunun meydana gelmesinin en bilindik iki sebebi bulunmaktadır.  Bunlardan ilki, bu sorunun kişiden veya cihazdan kaynaklanmamakta ve İnstagram uygulamasının sunucularında bir sorun, hata veya çökme meydana gelmesi sebebiyle ortaya çıkmaktadır. Aşırı yoğunluk, siber saldırı, bakım çalışması, geçici sunucu kapatılması, insan kaynaklı bir sunucu hatası gibi daha birçok sebepten dolayı İnstagram sunucuları, kullanıcıların İnstagram’a erişebilmesini engelleyebilmekte ve bu da akış yenilenemedi ve beyaz ekran sorununa neden olmaktadır.

Bir diğer neden ise kişilerin akıllı telefonlarında veya internet bağlantılarında İnstagram’ın düzgün çalışmasını engelleyen bir sorun olmasıdır. Eğer bu akış yenilenemedi sorununu o an çevrenizde yalnızca siz yaşıyorsanız, bu sorunun nedeni sizden kaynaklanmaktadır. Bu durumda eğer sorun yalnızca sizde ise, öncelikle internet bağlantınızın kalitesine ve çekip çekmediğine bakıp kontrol etmeniz gerekmektedir. Bir sorun gözükmüyor olsa bile başka bir internet bağlantısı ile İnstagram’a girmeyi deneyerek sorunun bu olup olmadığını anlayabilirsiniz.

Bunun haricinde en çok karşılaşılan neden ise akıllı telefonlarda meydana gelen çeşitli sorunlardır. Özellikle İnstagram dosyalarının bozulması, cihazda yeterli depolama alanı bulunmaması, yazılımsal bir sorun meydana gelmesi gibi pek çok durum İnstagram’ın düzgün çalışmasını engelleyebilmektedir.

İnstagram akış yenilenemiyor beyaz ekran sorunu için en etkili çözümler ise şunlardır;

 • Sorunun kaynağını bularak buna göre bir çözüm yöntemi belirlemek
 • İnstagram uygulamasını silip tekrardan geri yüklemek
 • İnternet bağlantısını değiştirmek
 • Telefonu kapatıp açmak
 • İnstagram güncellemelerini kontrol etmek
 • Cihaz depolama alanını kontrol etmek
 • İnstagram uygulamasının ön bellek verilerini silmek

Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67