Instagram Başkasının Hesabını Nasıl Çalabilirim?

Instagram Başkasının Hesabını Nasıl Çalabilirim?

Instagram başkasının hesabını nasıl çalabilirim gibi sorular, bu tarz durumlarda bilgiye ihtiyaç duyan kişiler tarafından detaylı bir şekilde incelenmektedir. Geçişe kıyasla sosyal medya hesaplarının çok daha güvenli bir hale geldiği ve bu nedenle eskisi gibi hesap çalma durumlarının yaygın olmadığı fark edilmektedir. Ancak güncel olan birkaç yöntem sayesinde hesap çalma işlemini hala yapabilmeniz de mümkündür.

Her ne kadar tavsiye edilmeyen bir işlem olsa da haz etmediğiniz kişileri cezalandırmak adına hesap çalma yöntemini tercih edebilirsiniz. Bu noktada tercih edebileceğiniz birden fazla yöntem olmakla birlikte bu yöntemler sayesinde amacınıza ulaşmanız mümkün olacaktır. Aşağıda yer alan alt başlıkları inceleyerek hem yöntemlere hem de açıklamalarına ulaşabilirsiniz.

Instagram’da Başkasının Hesabını Çalma Yöntemleri

Başkasının hesabını çalmak Instagram

Çoğu Instagram kullanıcısı tarafından zaman zaman ele alınan konulardan birisi de farklı bir kişiye ait olan hesabı çalmak şeklindedir. Instagram’da başkasının hesabını çalma yöntemleri kapsamında hem birden fazla seçeneğe erişebilir hem de sizin için en kolay olabilecek yöntemi tercih edebilirsiniz. Bu bağlamda uygulanabilecek bazı seçenekler şunlardır:

 • Şifre isteyen uygulama ile hesap çalmak
 • Instagram hackleme
 • Virüs ile Instagram hesabı çalma
 • Yakın arkadaşın hesabının çalınması

Bahsi geçen bu yöntemlerin kullanılması, Instagram hesaplarının çalınabilmesini sağlamaktadır. Her birinin nasıl yapıldığını ve ne kadar etkili olduğunu öğrenmeniz yeterli olacaktır.

Instagram Şifre İsteyen Uygulama İle Hesap Çalmak

Her ne kadar zahmetli bir yöntem olsa da günümüzde sıklıkla tercih edilen Instagram hesap çalma yöntemlerinden birisi şifre isteyen uygulama geliştirmektir. Hesap çalma, günümüzde her ne kadar zorlaşmış olsa da bazı yöntemler ile yapılabilen bir işlem olarak ortaya çıkmaktadır.

Örneğin hesabıma kim baktı veya gizli hesabı görme uygulamaları, Instagram tarafından desteklenmeyen üçüncü uygulamalar olarak nitelendirilmektedir. Bu tarz uygulamaları indirerek Instagram bilgileriniz ile giriş yaparsanız Instagram kullanıcı adı ve şifreniz karşı taraf ile paylaşılmış olmaktadır. Bunun sonucunda da kullanıcı adınız ve şifreniz ile hesabınıza giriş yapılabilmekte ve hesabınızın şifresi elinizden alınabilmektedir. Bu yöntemi uygulayabileceğinizi düşünüyorsanız öncelikle bir uygulama geliştirmeniz gerekecektir.

Instagram Hackleme Nasıl Yapılır?

Instagram şifre kırma işlemi, uzun zamandır tercih edilen hesap çalma yöntemlerinden birisidir. Kimisine göre basit bir yöntem olduğu düşünülse de kimileri bu tarz yöntemlerin uğraştırıcı olduğunu düşünmektedir. Şifre kırma konusunda ihtiyaç duyacağınız bazı bilgiler olacaktır. Karşı tarafın doğum tarihi, e-posta adresi, telefon numarası gibi kişisel bilgiler hesap çalma adımında kullanılmaktadır.

Mevcut şifreye zarar vermeden yapacağınız bu işlem, daha sonrasında ilk olarak hesap bilgilerini değiştirmenizi gerektirmektedir. Sayı, karakter ve büyük-küçük harf kullanımından yararlanarak hesabın tamamen sizin elinizde olmasını sağlayabilirsiniz. Böylece karşı tarafın kişisel bilgilerine sahip olarak istediğiniz Instagram hesabını çalabilir ve şifresini kısa sürede değiştirebilirsiniz.

Virüs ile Instagram Hesabı Çalma

Yaygın bir Instagram çalma yöntemi olan virüs ile Instagram hesabı çalma, aynı zamanda trojan ile Instagram çalma olarak da nitelendirilmektedir. Bu yöntemden yararlanabilmek için yine bir yardımcı uygulamaya ihtiyacınız olacaktır. Çünkü trojan ile hesap çalınan bu yöntemde, genellikle toplu internet kullanımı olan alanlarda kişilerin bilgilerine sızılmaktadır.

Örneğin bir okulun internet bağlantısından yararlanarak Instagram hesabınıza giriş yaparsanız düzenlenen yardımcı uygulama, klavyede yazdığınız her bilgiyi not alacak ve uygulama sahibine iletecektir. Böylece hesabınızın çalınması, bu düzenek sayesinde oldukça kolay olacaktır. Bu durumu engellemek istiyorsanız da cihazınıza virüs koruma programı eklemeniz gerekmektedir. Aksi halde karşı taraf, hesabınızı kolaylıkla ele geçirmiş olacaktır.

Instagram Hesap Çalma İçin Yakın Arkadaşın Hesabının Çalınması

Instagram hesap çalma nasıl yapılır sorusuna karşılık verilen pek çok yanıt arasında yakın arkadaşın hesabının çalınması da yer almaktadır. İlk bakışta alakasız gibi görünse de büyük ihtimalle yarayan bu yöntem ile istediğiniz kişinin hesabını çalmanız mümkündür.

Örneğin hoşlanmadığınız bir kişinin hesabını çalmak istiyorsunuz ancak bu konuda ne yapacağınızı bilmiyorsunuz. Tam da bu noktada hesabını çalmak istediğiniz kişinin yakın arkadaşının hesabını çalabilirsiniz. Bu yöntem sayesinde sanki yakın arkadaş sizmişsiniz gibi karşı tarafın hesap bilgilerini kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Hesap bilgilerini aldıktan sonra karşı tarafın hesabına giriş yapabilir ve hesap bilgilerini tamamen değiştirerek hesabı kolaylıkla ele geçirebilirsiniz.

Instagram Hesabının Çalınma Nedenleri

Instagram hesapları, belli başlı nedenlerden dolayı çalınabilmektedir. Instagram hesabının çalınma nedenleri başlığı kapsamında insanların neden farklı kişilere ait olan Instagram hesaplarını çaldığını öğrenebilirsiniz. Bunun yanı sıra aklınızda bu işlemi uygulamaktan yana bir düşünce varsa siz de bu tip nedenlerden dolayı Instagram hesabı çalmayı tercih edebilirsiniz.

 • Haz etmediğiniz kişileri cezalandırma
 • Eskiden samimi olduğunuz ancak şu an görüşmediğiniz kişilerin hayatını öğrenme
 • Para kazanma

Sıralanan bu nedenlerden para kazanmak için Instagram hesabının çalındığını yaygın bir şekilde görebilirsiniz. Bu konuda tecrübeli ve aynı zamanda yetenekliyseniz muhakkak yakınlarınız belirli bir ücret karşılığında sizden hesap çalmanızı talep edecektir. Bunun dışında kendi nedenlerinizden ötürü de hesap çalmayı tercih edebilirsiniz.

Instagram Hesaplarının Çalınması Nasıl Engellenir?

Instagram hesaplarının çalınması nasıl engellenir sorusu, bu konuda hesabını güvene almak isteyen kişiler tarafından araştırılmaktadır. Bilindiği üzere Instagram uygulaması, güvenlik önlemlerini geliştirmiş ve aynı zamanda çeşitlendirmiştir. Karşınızdaki kişi usta bir hacker değilse hesabınızı güvene alabileceğiniz pek çok yöntem bulunmaktadır.

Instagram güvenlik ayarları üzerinden aktif hale getireceğiniz birkaç ayarlama ile hesabınızın ele geçirilme olasılığını oldukça düşürebilirsiniz. Bu güvenlik ayarları hakkında bir bilginiz yoksa veya nasıl yapıldıklarını bilmiyorsanız çeşitli kaynaklar üzerinden adımlara ulaşabilirsiniz. Öğreneceğiniz bilgiler doğrultusunda hesap güvenliğinizi güncelleyebilir ve bu tip olumsuzluklara karşı daha güvenli bir hesaba sahip olabilirsiniz.

Instagram Hesabını Güvenli Hale Getirme Yöntemleri

Hesabı güvenli hale getirmek Instagram

Instagram hesabının çalınması, kapatılması ve askıya alınması gibi durumlardan etkilenmemek adına tercih edebileceğiniz pek çok güvenlik adımı bulunmaktadır. Instagram güvenlik ayarları nasıl yapılır sorusu ile birlikte öğreneceğiniz bu adımları uygulayarak mevcut hesabınızın çalınma riskini en aza indirebilirsiniz. Bunun için göz atmanız gereken bazı seçenekler şunlardır:

 • Yakınınız dahi olsa hesap bilgilerinizi kimseyle paylaşmayın.
 • Hesabınızı açık kullanmak yerine gizli hesaba çevirebilir ve herkes tarafından görüntülenmesine engel olabilirsiniz.
 • Instagram sayfasında her çıkan reklama tıklamaktan kaçının.
 • Instagram tarafından gönderilmiş gibi görünen mailleri açmadan önce dikkatli olun.
 • Hesabıma kim baktı veya takibi bırakanlar gibi yan uygulamaları kullanmaktan kaçının.
 • İki faktörlü doğrulama sistemini aktif hale getirerek sadece sizin bileceğiniz bir kod oluşturun.

Instagram Hesabının Çalınmaması İçin Öneriler

Instagram hesabının çalınmaması için öneriler, yukarıda bahsedilen ayarlamalar dışında merak edilen başlıklardan birisidir. Bu başlık dahilinde hesabınızı ekstra güvene alabileceğiniz belli başlı tavsiyeler bulunmaktadır.

Hesabınızı herkesin görebileceği şekilde kullanmaktan kaçınmalı ve özel bilgilerini içeren paylaşımları yapmaktan mümkün olduğunca uzak durmalısınız. Aynı zamanda kullanıcı adı ve şifre belirleme adımında herkes tarafından kolaylıkla tahmin edilebilecek kombinasyonları tercih etmemelisiniz. Örneğin şifreniz büyük-küçük harf, karakter ve sayı içeren güçlü bir şifre olmalıdır. Son olarak güvenmediğiniz ve hatta en yakınınız dahi olsa kimse ile Instagram bilgilerinizi paylaşmamalısınız.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67