İnstagram Alışveriş Özelliği Nasıl Açılır?

İnstagram Alışveriş Özelliği Nasıl Açılır?

İnstagram alışveriş özelliği başvuru, her geçen gün artan bir kullanım yakalamıştır. Platform tarafından sunulan özelliklerden biri olan seçenek, e-ticarete atılmaya imkân tanımaktadır.

İnstagram, dinamik yapısıyla kendini sürekli geliştirmektedir. İlk günden bu yana çok sayıda güncelleme almış olup, bunların her biri farklı özellikler getirmektedir. Bu durum, platformu her geçen gün daha kullanılır yapmaktadır.

Bunlardan bir tanesi olan alışveriş, hem kişilerin, hem de işletmelerin yoğun olarak tercih ettiği bir özelliktir. İnstagram üzerinden para kazanmak isteyen kişilerin en sık yaptığı tercihlerden bir tanesidir.

Peki, İnstagram alışveriş özelliği nasıl açılır? Eğer bunu kullanmak istiyorsanız, ayarlar kısmından kolayca yapmanız mümkündür.

İnstagram Alışveriş Nedir?

İnstagram alışveriş, platform üzerinde e-ticaret yapan kullanıcıların, satış yapmasına imkân tanımaktadır. Kullanıcılar ürünlerinizi görerek, sizinle iletişim kurup satın alabilmektedir.

İnstagram Alışveriş Özellikleri Nelerdir?

Bilgisayarlar, günümüzde en önemli yerlerden birini kaplamaktadır. Ancak bu durum her kişinin, 7/24 kullandığını göstermemektedir.

İnstagram tarafından sunulan alışveriş özelliği, kataloglarınızı sosyal medya arasından göstermenize imkân tanımaktadır. İnstagram, telefonlar üzerinden milyonlarca kişi tarafından kullanılmaktadır. Bu durum, kişiler bilgisayarı açmada da ürünlerinizi sergileme fırsatını size sunmaktadır.

Burada bulunan kataloğunuza, istediğiniz kadar ürün ekleyip, açıklamalarını vermek mümkündür. Böylece kullanıcılar hepsini tek tek inceleyip, arzu ettiğini satın alabilmektedir. Fiyat bilgileri de üzerlerine eklendiği için kullanıcılara tek tek fiyat belirtmeniz gerekmemektedir.

İnstagram Alışveriş Özelliği Şartları

İnstagram alışveriş özelliği açılmıyor sorununuz varsa bunun bir nedeni gereksinimleri karşılamamanız olabilir. Zira bunun için işletme hesabınız olması gerekmektedir.

Diğer bir neden de özelliğin, ülkemize daha geç gelmiş olmasıdır. Zira ülkeler ve bölgeler arasında bazen farklılıklar meydana gelebilmektedir. Bu durumda platform da hata verecektir.

Bununla beraber Ekim ayı çerçevesinde alışveriş özelliği, Türkiye’de uygun hale gelmiştir. İnstagram’da alışveriş için uygun değil probleminiz varsa, tekrar denemek çözümü otomatik sunabilir.

Eğer hâlâ problemleriniz varsa şu şartları sağladığınızdan emin olmanız tavsiye edilmektedir;

  1. Facebook üzerinde Business Manager hesabınız mevcut olmalıdır.
  2. Katalog yöneticisi içerisinde, kataloğunuz olmalıdır.
  3. E-Ticaret sayfanız bulunmalıdır.
  4. Sağladığınız her ürün, E-Ticaret sayfasında hatasız ve tam olmalıdır.
  5. İnstagram ve Facebook bağlanmalıdır.
  6. Kişisel hesaptan, işletme hesabına geçilmelidir.

Eğer İnstagram alışveriş kataloğu oluşturma yapmamışsanız, problemin bir nedir. Eğer yukarıdaki maddelerden biri sizin için geçerli değilse, alışveriş özelliği açılmayacaktır.

Dolayısıyla önce hepsini tek tek yapmanız şarttır.

Alışveriş Açma

İnstagram satış sayfası nasıl açılır, sık sorulan sorulardandır.  Bunun için iki yöntem mevcuttur;

  1. Facebook üzerinde yer alan Business Manager’a girin. Ardından bir hesap oluşturun.
  2. Sonrasında katalog yöneticisine girin ve katalog yapın.
  3. Ürünleri eksiksiz ve tam olarak ekleyin.
  4. Son olarak alışveriş özelliğini aktif edin.

Bundan sonra İnstagram alışveriş onayı gelecektir. Diğer yöntemde ise ilk üç işlemi sabit yapmanız gerekmektedir. Ardından İnstagram profilinize girerek, “Mağazayı Gör” butonunu kullanılmalıdır. Ardından özellik onaylatılıp, ürün eklemesi yapılmalıdır.

Katalog Açma

Alışveriş özelliği kullanmak için, İnstagram alışveriş kataloğu oluşturma gereklidir. Bunun için Facebook Business’e girerek, işletmenizi girmeniz şarttır. Sonrasında sağ üst köşede bulunan, nokta halinde simgelere tıklamalıdır.

Açılan menüde katalog yöneticisine dokunup, katalog oluştur üzerine tıklamanız gerekmektedir. Karşınıza gelen ekranda, sizden talep edilen her bilgi doldurulmalıdır. Ardından isim vermeniz de mümkündür.

Sonrasında ise ürünlerinizi eklemek gerekir. Bunun için manuel, data feeds ve Facebook pikselleri vardır.  Burada ürün sayınıza göre tercih yapılmaktadır.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67