İnstagram Akış Yenilenmiyor Hatası Nasıl Çözülür?

İnstagram Akış Yenilenmiyor Hatası Nasıl Çözülür?

İnstagram akış yenilenmiyor son dakika hatası, en çok görülen hatalar arasındadır. Pek çok kullanıcı İnstagram’a girdiği ve paketi / wi-fi’si açık olduğu halde akış yenilenmediği sorununu paylaşmaktadır.

İnstagram, bugün en çok kullanılan sosyal medya platformları arasındadır. Bilgisayar üzerinden bağlanma seçeneği olmakla beraber genellikle mobil telefonlardan kullanılmaktadır. Reels videoları, IGTV özelliği, hikâyeleri, fotoğraf ve video paylaşımıyla büyük bir kitleye sahiptir.

Peki, İnstagram akış yenilenmiyor hatası nasıl çözülür? Hata, kullanıcı İnstagram’a girerken değil, ana sayfayı, yani akış kısmını yenilemeye çalıştığında alınmaktadır. Bu hatanın kaynaklandığı birkaç nokta vardır. Sorunu çözene kadar bunları denemek tavsiye edilmektedir.

Paketinizi Kontrol Edin

Eğer İnstagram’a wi-fi ile değil, veri paketi ile giriyorsanız, paketinizde anlık bir sorun yaşanmış olabilir. Aynı zamanda basitçe internetiniz bitme olasılığı da oldukça yüksektir.

Her ne kadar İnstagram’ın fazla veri harcamadığı düşünülse de bu oldukça yanlıştır. Zira standart ayarlarında platform, fotoğraf ve videoları en iyi kalitede göstermekte, videoları otomatik oynatmaktadır. Eğer videoyu izlemeseniz de, açılması paketinzden gitmesi için yeterlidir. Zira kısa sürede yüklenmektedir.

İnstagram akış yenilenmiyor 2020 için ilk çözüm, paketinizi kontrol etmektir. Eğer internetiniz sonlanmışsa, wi-fi ağına geçmek sorunu düzeltecektir.

Telefonun Çektiğinden Emin Olun

Gerek wi-fi, gerekse veri paketleri çalışmak için telefonun çekmesine gerek duymaktadır. Eğer anlık bir sorun olursa, internet hemen etkilenmektedir.

Eğer evinizde çekmeyen bir yerdeyseniz ya da yolculuk yapıyorsanız, bu durum genellikle yaşanmaktadır. Telefonun uçak moduna alıp, 5-10 saniye bekleyip, tekrar açarsanız çekim durumu iyileşecektir.

İnstagram akış yenilenemedi hatası 2020 bundan kaynaklıysa, sorun hemen çözülecektir. Eğer devam ediyorsa, farklı bir çözüm aramanız gerekmektedir.

Wi-Fi Ağını Kontrol Edin

Wi-Fi teknolojisi, günümüzde en kullanışlı sistemler arasındadır. Ancak bilinmeyen bir gerçek, kablolu ağlara göre daha yavaş olduklarıdır. Bu nedenle zaman zaman ağda bir yavaşlama meydana gelebilir. Aynı zamanda kısa süreli modem-internet problemi de yaşanabilir.

Bu iki farklı durumda da İnstagram’a erişiminiz, kısa süreli olarak kesilecektir. Eğer modemi kapatıp, yeniden açarsanız sorunu çözme olasılığınız yüksektir. Ardından tekrar platforma girip, İnstagram akış yenilemedi son dakika 2020 hatası kontrol edilmelidir. Eğer akış yükleniyorsa, sorun çözülmüştür. Devam ediyorsa başka seçeneklere bakmak gerekmektedir.

İnstagram’ı Kontrol Edin

Eğer akış probleminiz varsa bir sebep de İnstagram uygulamasıdır. Uygulama, ara ara güncelleme alarak, kendini yenilemektedir. Ancak pek çok sebeple bazen platformda bir hata oluşabilir. Bu da akışın yenilenmesine sorun çıkartabilir.

Bu nedenle telefonunuzun ayarlar kısmına gelerek, uygulamayı kaldırmanız önerilmektedir. Ardından tekrar yükleyerek, çözülme durumuna bakmanız gerekmektedir.

Ön Belleği Temizleyin

Eğer tüm bu yöntemleri denemişseniz ve problem hâlâ devam ediyorsa, bir çözüm önerisi de telefondan kaynaklıdır. İnstagram ön belleği ve kullandığınız tarayıcı belleği de bazen sorun olmaktadır.

Bu nedenle önce tarayıcınızı açıp, tarama geçmişini temizlemeniz gerekmektedir. Ancak bu sadece arama sonuçlarınızı değil, kayıtlı şifreleri de silecektir. Eğer bazı şifrelerinizden emin değilseniz not almanız gerekmektedir. Aksi durumda şifre sıfırlama yapma olasılığı yüksektir.

Sonrasında ise İnstagram ön belleği temizlenmelidir. Her iki işlem de tamamlandıktan sonra tekrar uygulama açılmalıdır. Sonrasında ise sorunun çözülüp, çözülmediği incelenmelidir.

Hesabı Kapatıp Açın

İnstagram mobil uygulaması, aylarca aktif olarak kalmaktadır. Bu durum bazen internet olduğu halde İnstagram açılmıyor gibi sorunlara neden olabilir. Eğer hesabınızdan çıkıp, tekrar giriş yaparsanız, sorunun çözülme olasılığı vardır.

Eğer İnstagram ana sayfa gelmiyor sorununuz varsa, bunlardan biri çözüm olabilir.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67