Instagram Akış Yenilenemedi Hatası Nasıl Düzelir?

Instagram Akış Yenilenemedi Hatası Nasıl Düzelir?

Instagram zaman akışı, kişilerin yeni paylaşımları gördüğü ekrandır. Ne var ki bazı durumlarda kişiler buna yönelik yenileme hatası alabilir. Bu güncel bir sorun olmayıp, Instagram akış yenilenemedi hatası 2020 ve önceki yıllarda da sorulan bir durumdur.

Buna ek olarak sadece Android değil, IOS işletim sistemlerinde de görülür. Bilmeniz gereken durum, bunun birden fazla sebebi olabileceğidir. Bunlar şu şekildedir;

  1. İnternet çekmemesi
  2. Telefonun çekmemesi
  3. İnternet paketinin bitmiş olması
  4. Uygulamada sorun oluşması

Bu durumlardan gerek biri, gerekse tümü sorun yaşamanıza sebep olabilir. Böylece yeni paylaşımlar görülemeyeceği için kullanıcılar platformu gerektiği gibi kullanamaz. Peki, bu durumlarda ne yapılmalıdır?

İnternetin Kalitesini Kontrol Edin

Instagram’da akışınız yenilenmiyorsa, bu durumun birçok nedeni vardır. Bunların ilki ve en sık karşılaşılanı internetin o esnadaki kalitesidir. Bilindiği üzere Instagram, çalışmak için internet gerektirir.

Dolayısıyla olmaması veya zayıflık yaşanması durumunda, size aktif hizmet veremez. Böylece akış yenilenemedi gibi hatalar oluşur. Bu durumda wi-fi bağlantınızı kontrol edip sorun olup olmadığına bakmanız gerekir. Hızlı çözüm istiyorsanız kapatıp açarak, çözülüp çözülmediğine bakabilirsiniz.

Eğer herhangi bir hata görülmüyorsa, diğer maddelere geçebilirsiniz. Ancak devam ediyorsa telefonun çekip çekmediğine bakmanız gerekir.

Telefonun Çekip Çekmediğini Kontrol Edin

Her ne kadar telefonla iletişim her yerde yapılabilse de, bu durum her noktada çektiğini göstermez. Günümüzde birçok kişi, evinde bile bazı noktaların çekmediğine şahit olmuştur. Aynı zamanda yolculuk yapıyorsanız ve dağların arasındaysanız, muhtemelen cihazınız çekmeyecektir.

Burada bilmeniz gereken, wi-fi bağlantınız yoksa ve paket veriden bağlanıyorsanız internetin kullanılmaz hale geleceğidir. Bu durum telefon tekrar sürene kadar devam eder. İnternetin aslında olmaması, akışın da yenilenmesine engel olur.

Bu sebeple ilk olarak telefonu çeken bir yere almanız önerilir. Eğer cihazı uçak moduna alıp-çıkartırsanız, nerede çektiğini hemen anlayabilirsiniz. Sorunu çözünce Instagram’a girerek, çalışıp çalışmadığını kontrol etmeniz gerekir. Eğer Instagram akış yenilenemedi 2021 sorunu devam ediyorsa, diğer işleme geçilmelidir.

İnternet Paketinizi Sorgulayın

Eğer ilk iki maddeyi uygulamışsanız ve hâlâ çözüm yoksa internet paketi sorgulanmalıdır. Ancak bu durum sadece paket veriden bağlanan kişiler için geçerlidir.

Her ne kadar birçok kişi farkında olmasa da, Instagram çok büyük oranda veri harcar. Zira içerisinde her fotoğraf ve kalite yüksek bir kaliteye sahiptir. Buna ek olarak değiştirilmediği müddetçe videolar kendisi oynar.

Böylece siz bir fotoğrafa bakmasanız, videoyu izlemeseniz dâhi yükleneceği için paket verinizi kullanır. Günümüzde birçok kişi her gün saatlerce platformda olduğu için, sadece paket veri kullanılırsa kısa sürede tükenir.

Dolayısıyla paket verinizi sorgulatarak, kaç GB hakkınız kaldığı öğrenilmelidir. Eğer bitmişse wi-fi bulunmalı veya paket yenilenmelidir. Eğer yine olmuyorsa bir sonraki işleme geçilmelidir.

Uygulamayı Tekrar Yükleyin

Eğer tüm maddeleri tek tek denemişseniz ancak sorununuz devam ediyorsa, deneyebileceğiniz bir diğer çözüm önerisi de uygulamayı silip, tekrar yüklemedir. Zira Instagram içerisinde olan bir sorun, hatalı güncelleme de bu duruma sebep verebilir. Akış yenilenemedi hatası nasıl çözülür oldukça kolay olup önce cihazınızın ayarlar kısmı açılır.

Ardından da uygulama kaldırma ekranına giderek, Instagram kaldırılır. Sonra da tekrar yüklenir. Hesabınızda oturum açtıktan sonra çözülüp çözülmediği kontrol edilir. Eğer yine de sürüyorsa, son olarak platform ile iletişime geçilmelidir.

Bunun için hesap ayarlarınızı açtıktan sonra yardım bölümüne girerek, sorun bildire tıklamanız gerekir. Ardından form doldurarak göndermeniz ve beklemeniz yeterlidir.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67