Instagram 504 Hatası

Instagram 504 Hatası

Instagram ilk kullanıcılara sunulduğu günden itibaren büyük bir popülerlik yakalamıştır. Her ne kadar web sürümü de olsa, çoğu kullanıcı mobil aplikasyonundan giriş yapar. Çok sayıda üyesi mevcut olup, oldukça dinamik bir yapıya sahiptir. Çoğu kullanıcı her gün saatlerini burada geçirir.

Ancak bazı durumlarda aplikasyon kullanılmasında ya da yüklenmesinde problem yaşanabilir. Bunun çeşitli sebepleri olmakla beraber, bir tanesi de Instagram 504 hatası olmaktadır. Eğer bu hatayı alıyorsanız, çözmek için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Peki, çözüm önerileri neler?

Telefonu Açıp Kapatmak

Instagram 504 hatası alıyorum diyorsanız, bunun ilk nedeni geçici olabilir. Her ne kadar çok klasik bir yöntem de olsa, telefonu kapatıp-açmak bir çözüm getirebilir. Eğer anlık bir problem yaşanmışsa, böylece tüm sorunlar çözülür.

Google Play Store’u Güncelleme

Instagram 504 hatası nedenleri içerisinden biri de Google Play olabilir. Her ne kadar çoğu kişi dikkat etmese de, bu aplikasyon da düzenli güncellemelere sahiptir. Her ne kadar çoğu zaman kendiliğinden update olsa da, bazı durumlarda istisnalar yaşanabilir.

Bu da dolaylı yoldan gerek Instagram, gerekse diğer uygulamaların sorunsuz çalışmasını engelleyebilir. Ayrıca güncel olmayan bir App Store, son Instagram update’lerini alamayabilir. Bu da platformun çalışmaması için bir sebeptir.

Dolayısıyla telefonu kapatıp-açmak çözüm getirmemişse, ardından bu program güncellenmelidir. Ardından hatanın devam edip, etmediği kontrol edilir.

Google Play Store Verilerini Temizleme

Her uygulama gibi Google Play Store da verilere, ön  belleğe sahiptir. Doğal olarak uzun bir kullanım sonrasında boyutu yükselmeye başlar. Bu durum bazen Instagram 504 hatası sebebi olabilir. Dolayısıyla cihazlarınızın ayarlarına giderek, gerekli temizlik yapılmalı ve ardından tekrar denenmelidir.

Instagram’ın Yerini Değiştirme

Mobil telefonlarda en büyük sorun yerle alakalıdır. Her ne kadar bir telefonun kendi hafızası büyük olursa olsun, kısa sürede dolma eğilimi gösterir. Bu nedenle çoğu kişi bir SD kart alarak müziklerini, belgelerini buraya yükler.

Ancak bazı kullanıcılar, aplikasyonların da yer kaplamaması için buraya yükler. Eğer Instagram SD karta kuruluysa, yeriniz yoksa dahi farklı bir çözüm bulanarak, program telefona taşınmalıdır. Kişiler programı kaldırıp, telefon üzerine de kurabilir. Ardından Instagram 504 hatası sürüp sürmediğine bakılır.

Instagram’ı Güncelleme

Gerek Instagram, gerekse diğer mobil aplikasyonlar zamanla güncelleme alır. Bu çoğu kişinin bildiği üzere otomatik gerçekleşir ve kullanıcıların müdahale etmesi gerekmez. Ancak bu bazı durumlarda geçerli olmayabilir.

Buna Instagram da dâhildir. Eğer aplikasyon güncel değilse, 504 hatası olabilir. Peki, Instagram 504 hatası çözümü nasıl yapılır? Bu oldukça kolaydır. Yalnızca App Store’u açarak, arama kısmına Instagram yazmak ve varsa güncelleme yapmak gerekir. Ardından da çözülüp, çözülmediği kontrol edilir.

Telefonu Güncelleme

Eğer Instagram güncelleme işe yaramamışsa, ardından telefon güncellemelidir. Zira son sürüm olmayan bir telefonda uygulama hata verebilir. Ayrıca son sürüm olmadığı takdirde App Store ve Instagram’ın yeni güncellemeleri alınamayabilir.

Dolayısıyla Instagram 504 çözümü olarak telefon güncellenir. Ardından da App Store ve Instagram üzerine yeni update gelip, gelmediği kontrol edilir. Sonrasında ise problemin çözülüp, çözülmediği kontrol edilir.

Programı Tekrar Kurma

Eğer tüm bu maddeleri denemişseniz ancak hata almaya devam ediyorsanız, son olarak programı kaldırıp, tekrar kurmak önerilir. Zira hatalı bir güncelleme veya farklı bir durum aplikasyonu etkiliyorsa, böylece durum çözüme kavuşturulur.

Bunun için öncelikle cihazın ayarlar bölümüne girilir. Ardından da Instagram silinir. Sonrasında ise App Store’a girilerek tekrar yüklenir


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67