İnstagram 2 Faktörlü Doğrulama Nasıl Kaldırılır?

İnstagram 2 Faktörlü Doğrulama Nasıl Kaldırılır?

En popüler sosyal mecralardan birisi olan İnstagram kullanıcılarının cevabını en çok araştırdığı sorulardan birisi de, İnstagram 2 faktörlü doğrulama nasıl kaldırılır? olmaktadır. İnstagram 2 faktörlü doğrulama sistemi, İnstagram hesaplarının başkaları tarafından çalınması gibi benzeri durumlarda hesabın kurtulmasını sağlayan ve hesapları korumaya yardımcı olan bir faktör olmaktadır.

Android ve iOS işletim sistemine sahip olan bütün akıllı telefonlarda ve cihazlarda, İnstagram 2 faktörlü doğrulama işlemi aktif hale getirilebilmektedir. Aynı zamanda bu uygulama özelliği istenildiği anda yine İnstagram kullanıcı profili üzerinden, bazı adımları takip ederek pratik bir şekilde kaldırılabilmektedir.

İnstagram 2 Faktörlü Doğrulamayı Kaldırmak İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir?

İnstagram 2 faktörlü koruma, diğer adı ile İnstagram güvenlik kodu uygulaması istenildiği zaman iptal edilebilen bir özellik olmaktadır. İnstagram hesaplarının güvenliğini üst düzeyde korumaya yarayan bu özelliği kaldırabilmek için yapılması gerekenler ise şu şekilde sıralanmaktadır;

Öncelikle İnstagram 2 faktörlü doğrulama kapatma işlemi için İnstagram hesabına, kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapmak gerekmektedir.

Giriş yapıldıktan sonra açılan ana sayfanın sağ üst tarafında yer alan üç çizgi sembolüne tıklanmalıdır.

Burada açılan bölmede Ayarlar kısmına basılmalıdır.

İnstagram ayarlar ekranı açıldıktan sonra ise Güvenlik yazan kısma girilmelidir.

Güvenlik kısmında bulunan Giriş Güvenliği bölümüne basılmalıdır.

Giriş güvenliği kısmında açılan İki Faktörlü Kimlik Doğrulaması butonuna tıklanmalıdır.

Son olarak ise burada bulunan İki Faktörlü Kimlik Doğrulaması iptal seçeneğine basılarak, bu uygulama kolay bir şekilde kapatılmaktadır.

Yapılan bütün bu işlemlerin sonucunda İnstagram’a giriş yaparken SMS yoluyla gelen güvenlik kodu iptal edilmiş olmakta ve İnstagram uygulamasına güvenlik kodu olmadan giriş yapılabilmektedir.

İnstagram 2 Faktörlü Doğrulama Yeniden Nasıl Aktif Hale Getirilir?

İnstagram 2 faktörlü kimlik uygulaması hesap güvenliğini sağlayan, aynı zamanda hesabı ve şifreyi koruyan önemli bir güvenlik özelliği olmaktadır. Bu nedenle kapatılmaması ve devamlı olarak bu özelliğin açık olması gerekmektedir. Yukarıda anlatıldığı gibi bu özellik istenildiği zaman İnstagram profil ayarları kısmından pratik bir şekilde kapatılabilmektedir.

Bu güvenliği sağlayan özelliği istenildiği zaman tekrar aktif hale getirmekte, her zaman mümkün olmaktadır. İnstagram 2 faktörlü doğrulama ile İnstagram hesabını birisi çalmaya çalıştığı zaman profil sahibine gönderilen kodlar ile kötü amaçlı kişilerin hesaba girmesi kesinlikle önlenmiş olmaktadır. Bu bağlamda İnstagram 2 faktörlü doğrulama özelliğini yeniden açmak için ise şunların yapılması gerekmektedir;

İnstagram’da iki faktörlü kimlik doğrulaması özelliğini yeniden aktif hale getirmek için ilk olarak İnstagram uygulamasına kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapılması lazımdır.

Açılan ana sayfada yer alan kullanıcı profili kısmına tıklanmalıdır.

Burada bulunan Ayarlar kısmına tıklanmalıdır.

Ayarlar kısmında Güvenlik seçeneğine basılmalıdır.

Güvenlik bölümü açıldıktan sonra İki Faktörlü Kimlik Doğrulaması tuşuna tıklanmalıdır.

Bunun alt tarafında yer alan Başla sembolüne basılmalıdır.

İnstagram uygulamasının yönlendirmeleri ile iki faktörlü kimlik doğrulaması için tercih edilen güvenlik yöntemi seçilerek, bu güvenlik özelliği yeniden aktif hale getirilmiş olmaktadır.

Burada son kısımda yer alan ve tercih edilen güvenlik yöntemleri ise iki adet şıktan oluşmaktadır ve ilgili olan bölümden istenilen şık seçilebilmektedir. Bu güvenlik yöntemleri ise şunlar olmaktadır;

Cep telefonuna SMS yolu ile gelen kısa mesaj kodu

Üçüncü taraf kimlik doğrulama uygulamasından gelen özel giriş kodları

Cep telefonuna İnstagram uygulamasından SMS yolu ile gelen kısa mesaj kodlarını kullanmak her zaman için en güvenli olan yöntem olup, genellikle bu özelliği kullananlar tarafından bu seçenek daha çok tercih edilmektedir.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67