Hikayelerde Yukarı Kaydır Özelliği Nasıl Kullanılır?

Hikayelerde Yukarı Kaydır Özelliği Nasıl Kullanılır?

İnstagram günümüzün en önemli sosyal medya araçlarından biridir. Onu kullanmayan neredeyse yok gibidir. Bu aplikasyon yalnızca; kişisel fotoğrafları kullanmak için değil, pek çok amaç için de kullanılmaktadır. Bunlardan biri de, instagram butonuna link koyma özelliğidir. İnstagram story’lerine nasıl link ekleneceği konusu, başka bir sayfaya referans verme anlamını taşır. 

İnstagram yukarı kaydırma butonu sayesinde takipçilerinizi, yönlendirmek istediğiniz sayfadan da haber etmiş olursunuz. Bu sayfa; ister bir reklam alanı olsun, ister başka bir sosyal medya alanı, tıklayan her kişiyi oraya aktaracaktır. Böylelikle, siz de bilgilendirme, haber verme, tanıtım vd. gibi amaçladığınız konuları diğerlerine bildirmiş olursunuz. 

İnstagramda Hikaye Nedir? 

İnstagramda hikaye (diğer adıyla story) paylaşmak, takipçilerinizi olanlardan haberdar ettiğiniz günlük bir alan oluşturmanız anlamına gelmektedir. Dolayısıyla, günlük bir haber kanalı gibi de görülebilir. O an canınız neyi istiyorsa, neyi yönlendirmek istiyorsanız, onu story’nize koymanız yeterlidir. Story’niz 24 saat içinde görülür ve daha sonra kendiliğinden kaybolur. Günümüzde herkesin içi dolmaktadır, hayat çok hızlıdır ve birikenler o an aktarılmak istenilmektedir. Bu nokta, hikaye güvenli paylaşım yöntemlerden biridir. 

İnstagramda Yukarı Kaydır Butonu Nasıl Çalışır? 

İnstagramda bağlantı özelliği markalar için çok önem taşımaktadır. Gerek ürün tanıtımı, gerek sponsorlu satışlar vb. için bu buton kullanılmaktadır. Bu kullanımların birçok faydalı yönü bulunmaktadır. Onun yanı sıra kötü niyetli kişiler, sahte hesaplar da devreye girebilmektedir. O yüzden, sayfaları iyi kontrol etmeniz, hatta kenarlarında mavi tık (güvenli) ibaresi bulunan resmi sayfaları tercih etmeye özen göstermeniz gerekmektedir. İnternet faydaların olduğu kadar, göz boyamaların ve dolandırıcılıkların da alanıdır. 

İnstagramda yukarı kaydırma butonu özelliğini kullanabilmeniz için, bazı temel kurallara sahip olmanız şarttır. Bu özellikleri aşağıdaki gibi sayabilmemiz mümkündür: 

Öncelikle, hesabınızın işletmeye ait olması gerekmektedir.

  • Hesabınızdaki takipçi sayısı oranı ve hesap hareketlerinin değerleri de önemlidir.
  • Hesabınızdaki bilgiler doğru olmalıdır. O yönde, elektronik posta adresiniz ve telefonunuz üstünden bir etkileşim sağlanmaktadır.
  • Bu üç özellik olduktan sonra, yönlendireceğiniz sitenin bağlantısını kopyalamanız yeterlidir. 
  • Ardından, hikayeler kısmına girip, resim, fotoğraf, video vb. gerekli görseli paylaştıktan sonra sağ üstteki tutturma bölmesine linkin kopyasını eklemeniz yeterlidir. 

İnstagram link ekleme özelliğini gerçekleştirebilmeniz için, sayfanızın paylaşım hususunda aktif konumda olması gereklidir. Bu konuya da dikkat etmek için, sayfanızdaki ayarları kontrol edebilir, aktif değillerse aktif hale getirebilirsiniz. 

Hikaye Neden Kullanılır? 

İnstagramda hikaye, markalar için reklam yapmak, kişileri satışa yönlendirmek ve ürün pazarlamak için kullanılır. Bugün korona süreciyle birlikte, kimse evinden kolay kolay ve mecbur olmadıkça çıkmadığından, alışverişlerin büyük çoğunluğu da internete kaymıştır. İnstagram o anlamda adeta bir açık pazar gibidir. Burada, kullanıcılar ürünleri kendileri beğenmekte ve diğer ürünlerle ya da sitelerle karşılaştırma yapabilmektedirler. Ayrıca, internetten alışveriş zamandan tasarrufu da getirmektedir. 

Bu yönde, paylaşım yaparken instagram yukarı kaydır olmuyor diyorsanız, ilk akla gelecek konu, hesabınızın bir işletmeye ait olmamasıdır. Çünkü, normal kullanılan hesaplarda bağlantı linki kopyalamak mümkün değildir. Verdiğiniz telefonda ya da elektronik postada da bir uyuşmazlık varsa, aynı sorun hasıl olmaktadır. 

İnstagram yukarı kaydırma whatsapp linkiyle beraber de kullanılabilmektedir. Whatsapp da instagram kadar ilgi gören bir aplikasyondur. Buradan bir link vermek için, profil sayfasını açmalı; oradaki web sitesi bölümüne ‘https://api.whatsapp.com/send?phone=’ içeriğini girmelisiniz. Verilen bu ‘http’ bağlantının gerisine telefonunuzu eklemeli ve kaydet seçeneğine basmalısınız. 
 


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67