Hesabım Kendi Kendine Başkalarını Takip Ediyor.

Hesabım Kendi Kendine Başkalarını Takip Ediyor.

Sosyal medya hesabınızdan hiçbir eylemde bulunmadığınız halde kendi kendine başkalarını takip etme sorunu yaşıyor olabilirsiniz. Hesabım kendi kendine başkalarını takip ediyor? bunun nedeni nedir diyorsanız telefonunuza yüklediğiniz diğer uygulamalarla ilgili bir durum olduğunu söylememiz gerekir. Çünkü cihazlara yüklemiş olduğunuz harici uygulamalar kendi kendine başkalarını takip etme diğer hesaplara erişim yapma gibi hareket içerisinde olabilir. Böyle bir durum yaşanması hoşa gidilecek bir durum olmadığı gibi takip isteği atmış olduğunuz kişilerle de problem yaşamanıza neden olabilir. Bu nedenle yaşanan bu sorunun bir an önce nasıl çözülecek olduğunu bilmelisiniz.

Kötü niyetli uygulamalar cihazınızda varsa öncelikle resetleme işlemine başvurmanız gerekir. Aksi durumda ise sürekli olarak kendi kendine başkalarını takip etmeye devam edecektir. Zararlı uygulamaları telefonunuzdan tespit ederek komple sıfırladıktan sonra ise cihazı yeniden başlatabilirsiniz.

Instagram Kendi Kendine Takip Etme Sorunu Nasıl Giderilir?

Kendi kendine takip etme sorunu Instagram

İnstagramda kendi kendine takip etme sorunu olduğu zaman hangi yollara başvuracak olduğunuzu bilmelisiniz. İnstagram kendi kendine takip etme sorunu nasıl giderilir? diyorsanız şu yolları izlemeye başlayabilirsiniz:

*İnstagram hesabınıza giriş yapın. Burada önemli olan hususlardan biri ise instagram girişlerinizi mobil değil masaüstü olarak yapmanız gerekmektedir

*Giriş yaptıktan sonra ise kullanıcı adı ve şifresini de girmelisiniz.

*İnstagram giriş sonrasında sağ üst bölümde yer alan profil sekmesine tıklayın. Profil bölümünün düzenle kısmına gelin

*Listelenmiş halde olan izinli uygulamalara göz atın. Eğer hem gereksiz hem de güvenli olmadığını düşündüğünüz uygulama varsa ol zaman uygulamayı iptal et sekmesine tıklayın.

Bunları yaptıktan sonra en son aşama olarak ise şifre değişikliği yapmak ve mail adresinize bağlamak olacaktır. Bu sayede hesabınızı daha güvenli hale getirmiş olduğunuz gibi yeniden kendi kendine takip etme gibi birtakım problemlerle karşılaşmamış olursunuz.

Instagram Niye Kendi Kendine Takip Ediyor?

Telefona yüklenmiş olan harici uygulamalardan kaynaklı olarak instagramda kendi kendine takip sorunu gün yüzüne çıkabilmektedir. Burada yapılması gereken en önemli adımlardan biri ise telefonunuzda anormal davranışlara sürükleyen kötü uygulamaları tespit etmek olacaktır. Çünkü dahya öncesinde yüklemiş olduğunuz ya da fark etmeden indirdiğiniz bazı uygulamalar problem yaşanmasına zemin hazırlamaya neden olacaktır.

İnstagram niye kendi kendine takip ediyor diye merak eden kişiler için nedenlerinin uygulamalardan kaynaklı olduğunu söylemeliyiz. Bu nedenle paniğe kapılmanıza gerek kalmadan çok kolay bir şekilde uygulama temizliği yaparak da sorunsuz şekilde artık hem cihazınızı hem de sosyal medya hesaplarınızı kullanmaya başlamış olacaksınız. Takipçi ve beğeni arttırma gibi uygulamalar cihazınızın içerisinde varsa bu uygulamaların daha sonrasından kendi kendine takip yapma gibi bazı girişimlerde bulunacak olduğunu bilmelisiniz. İnstagram üzerinde yetkisi olmayan uygulamalar için kaldırma yapmalı ve daha sonrasında yaşanacak olan bu problemlerinde yok edilmesini sağlayabilirsiniz.

Instagram Kendi Kendine Takip Ediyor Nasıl Kurtulurum?

İnstagram, en çok kullanılan popüler medya kanallarından biridir. Fakat instagram kullanıcıların bazılarının başına istenmeyen problemler gelebiliyor. Bu problemlerin başında ise instagram hesabınızdan farklı hesaplara kendi kendine takip isteğinin atılmasıdır. İnstagram kendi kendine takip ediyor nasıl kurtulurum? diyorsanız aslında bu problemin hızlı şekilde çözüme kavuşturulacak olduğunu söylemeliyiz. Bu sebeple yaşanan bu sorunu gözünüzde çok fazla büyütmenize gerek yoktur.

İnstagramda yaşanan ve canınızı sıkmaya neden olacak bu sorunun kısa süre içerisinde ortadan kalkması içinde yapacağınız adımlar oldukça basittir. Burada yapılması gereken en doğru adımlardan biri izin verilen uygulamalara göz atmanızdır. Eğer izin verilen uygulamalar arasında zararlı olarak ifade edeceğimiz uygulamalar varsa o zaman yetki iznini kaldırmalısınız. Bunu yaptığınız zaman ise doğal olarak yeniden bu tür sorunlarla karşı karşıya kalmazsınız.

Instagram Hesabım Kendi Kendine Takip Ediyor

İnstagram hesabınızda anormal bazı durumlar yaşıyor olabilirsiniz. Başkalarına istek atmadığınız halde kendi kendine istek göndermesi ile karşılaşabilirsiniz. Şüphesiz hiç kimse böyle bir durumla karşılaşmak istemez. Çünkü yaşanılan böyle durumlar kullanıcıların ister istemez sıkıntı yaşamasına neden olabilir. Bunun yaşanmaması adına sorunun daha fazla büyümeden kısa süre içerisinde ortadan kaldırılması gerekir. İnstagram hesabım kendi kendine takip ediyor diyenlerin izleyecekleri son derece pratik çözüm yolu bulunmaktadır. Böylelikle zorlanmadan artık yaşanılan bu sorunu kısa süre içerisinde ortadan kaldırmaya başlayabilirsiniz.

İnstagram hesabınızın kendi kendine takip yapmasının normal bir durum olmadığını bilmeli ve bir an önce çözmelisiniz. Eğer ücretsiz bir şekilde yüklemiş olduğunuz takipçi ve beğeni kazandırma uygulamaları yüklediyseniz başınıza böyle bir durumları açabileceğini bilmeniz gerekmektedir. Çünkü ücretsiz olarak yükleyip kullanacağınız hesapların güvenilir olmadığı gibi aynı zamanda da aktif bir çalışma sunduğundan dolayı  kendi kendine takip gibi bir sorunun yaşanmasına da neden olabilir.

API İzinlerini Kontrol Etmelisiniz

İnstagram hesabınızda böyle bir sıkıntı yaşıyorsanız ilk olarak API izinlerini kontrol etmeniz gerekmektedir. API izin kontrol listesinde zararlı- kötü olarak ifade edeceğimiz uygulamalar var mı, varsa hangileri olduğuyla alakalı olarak tespitlerinizi yapabilirsiniz. Apı izinlerini kontrol ederek uygulamalarla ilgili tespit işlemlerini yaptıktan sonra ise harici uygulamaları kaldırmayı denemelisiniz. Doğal olarak harici uygulamaları da kaldırdığınız zaman ise istemediğiniz bu tür sorunlar yaşanmaz ve ortadan kaldırılır. Hem instagram hesabınızı hem de cihazınızı kontrol altına alma şansına sahip olursunuz.

Instagram Kendi Kendine Takip Ediyor Neden?

Cihazlarınıza yüklediğiniz uygulamalara mutlaka dikkat etmeniz gerekmektedir. Her yüklediğiniz uygulamanın güvenli olma ihtimali yoktur. Üstelik arka planda hala aktif şekilde çalışmasını sürdürme durumu olacağından dolayı instagram hesabınızda böyle bir normalin dışında gerçekleşen şeyler yaşayabilirsiniz. Başınızı ağrıtacak bir sorun yaşamamanız adına adımlarınızı daha temkinli şekilde atmanız gerekmektedir. Bu nedenle kullanılacak olan uygulamalar ile ilgili olarak daha dikkatli bir şekilde kullanı yapmaya başlamalısınız.

İnstagram kendi kendine takip ediyor neden diyen pek çok kullanıcı olabiliyor. İnstagram kullanıcısının kafasına takılan bu soruyla alakalı olarak detaylı şekilde bilgi vermek isteriz. Öncelikle yapmanız gereken ise şifre gerektiren uygulamaları kesinlikle kullanmamanızdır. Çünkü şifre gerektiren uygulamaları indirip cihazınıza yüklediğiniz zaman ise doğal olarak sonrasında bu gibi sorunların yaşanma ihtimali çok yüksek oluyor.

Instagram Kendi Kendine Takip Bırakıyor

Hesabım takibi bırakıyor Instagram

Sosyal medya kanallarından biri olarak bilinen instagramda farklı farklı sorunlar oluşabilir. Bunlar kendin kendine takip etme olduğu gibi kendi kendine bırakmada olabiliyor. İnstagram kendi kendine takip bırakıyor diyor ve bu durumu şikayet ediyorsanız perde arkasında yüklemiş olduğunuz uygulamaların yer aldığını belirtmemiz gerekir. Çünkü cihazlara uygulamalar yüklendiği zaman ise hesaplara erişim yapılarak anormal davranışlar gerçekleşmektedir. Bu kimi zaman takip etme olurken kimi zamanda takip bırakma oluyor.

Bazı hesapların takipten çıkarılıp tekrardan engelleme gibi durumları olursa o zaman anında uygulamaları yönetmeniz gerekecektir. Daha öncesinde cep telefonlarınıza ücretsiz ve şifreli şekilde uygulamalar indirdiyseniz hemen silmelisiniz. Çünkü bu tür uygulamalar cihazınızdan silinmediği sürece böyle bir sıkıntıları sürekli olarak yaşama ihtimaliniz çok yüksektir. Burada yapacağınız en basit çözüm yolu instagrama giriş yapmaktır. Ardından profil sekmesinden düzenleye gelerek uygulamaları yönetmeniz olacak.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67