Fotoğraf Canlandırma Uygulaması

Fotoğraf Canlandırma Uygulaması

Fotoğraf canlandırma uygulaması, son zamanlarda büyük bir popülerlik kazanmıştır. Sosyal medya platformlarında her geçen gün rastlanılmaya başlanan canlandırılmış fotoğraflar, birçok kişinin de ilgisini çekmiş durumda. Dolayısıyla kullanıcılar bunun ne olduğunu, nasıl yapıldığını da araştırmaya başladı.

Günümüzde geliştirilen çok sayıda aplikasyon vardır. Bunların her biri farklı hizmetler, servisler sunar. Teknoloji ve imkânların gelişmesi, her gün yeni gelişmelere hazırlık olur. Bu kapsamda son dönemlerde ortaya çıkan Deep Nostalgia uygulaması, birçok kişi tarafından yoğun şekilde konuşulur.

Peki, bu uygulama nedir? Aplikasyon, yüklenen fotoğrafları “canlı gibi” hareket ettirmede kullanılır.  Yeni geliştirilmiş olup ağız, kaş ve göz hareketleri yapılır. İşte uygulama hakkında tüm detaylar…

Deep Nostalgia Uygulaması Nedir?

Myheritage fotoğraf canlandırma, Deep Nostalgia aplikasyonunun popüler olması ardından yaygınlık kazanan bir sorgudur. Bunun temel nedeni, “My Heritage” adlı internet sitesi tarafından sunulmasıdır. 2005 yılında kurulmuş olup, merkezi İsrail’dir. Global çapta birçok üyesi vardır.

Uygulama fotoğrafları canlandırmak için kullanılır. Bu kapsamda ağız, kaş ve göz hareketleri seçilir. Böylece fotoğraflar üzerinde, hareket etme hissiyatı oluşturulur. Yapay zeka algoritmalarından da yardım alınarak, video canlandırmadan hareketle, eskimiş olan fotoğraflar hareketli duruma getirilebiliyor.

Deep Nostalgia Nasıl Kullanılır?

Peki, eski fotoğraf canlandırma programı nasıl kullanılır? Bu kapsamda aplikasyon, My Heritage tarafından daha önceden kaydı yapılmış sürücü videolarından yararlanır.  Söz konusu videolar, animasyonda yer alan hareketleri yönlendirebilir. Zira gerçek insan hareketlerinin, dizilerinden meydana gelir.

Aplikasyon hem IOS, hem de Android işletim sistemlerinde geçerlidir. Tek yapılması gereken, telefona yüklemek ve ardından gerekli kayıt işlemlerini tamamlamadır. Birden fazla yüzü algılama özelliği bulunan program, ücretsiz olarak da kullanılabilir.

Bununla beraber hizmeti kullanmak için üye olmak gerekir. My Heritage resmi sitesine girildiğinde, Facebook veya Google ile başlama seçenekleri olduğu görülür. Ayrıca e-posta adresi kullanarak kayıt yapma da mümkündür. Ardından baba adı soyadı, anne adı ve evlenmeden önceki soyadı girilir.

Ekranın sol tarafında bakıldığında,14 günlük ücretsiz deneme sürümü olduğu görülür.5 fotoğraf canlandırma bedava olup, ardından abonelik gerekir. Eğer uygulamayı indirmek istemiyorsanız, internetten kullanmanız da mümkündür.

Siteye üyelik işlemlerini yapıp, kullanıcı adı ve şifrenizle girdikten sonra ana ekranda görülen “fotoğraf yükle” butonu kullanılır. Ardından görsel canlandırılabilir. Yükleme 30 saniye alır. Ayrıca videoyu ücretsiz indirme seçeneği sunulur.

Böylece indirdiğiniz videoyu, siz de sosyal medyada paylaşabilirsiniz. Bununla birlikte ses özelliği yer almaz.

Kayıt İşlemleri Ücretli Mi?

Peki, Myheritage fotoğraf canlandırma apk ücretli mi? Eğer indirmek istiyorsanız, bir ücret ödemeden yükleyebilirsiniz. Peki, uygulamaya kayıt olmak ücretli mi?

Uygulamayı sitesinden kullanmak isteyen çok sayıda kullanıcı, ücretli olup, olmadığına yönelik bilgileri merak eder. Bununla beraber kayıt olma işlemlerinde ücret talep edilmez. Yalnızca belli bir süre sonra abone olmak gerekir.

My Heritage Hesabı Nasıl Silinir?

Myheritage fotoğraf canlandırma yükle yapan pek çok kişi, kendisinden abone olması istenmesiyle bunun yerine uygulamayı kaldırmayı, bir daha kullanmamayı talep edebilir. Ancak çok sayıda kişi, öncesinde hesabını kalıcı olarak silmeyi de ister. Burada öncelikle sildiğiniz hesabın, sonradan kurtarılamayacağını bilmeniz gerekir. Bunun için şu işlemleri takip edin;

  1. My Heritage resmi sitesine girin.
  2. Hesabınıza kullanıcı adınız ve bilgilerinizle giriş yapın.
  3. Sağ üst köşeden, hesabınıza tıklayın. Açılan menüden “account settings – hesap ayarları” seçeneğine basın.
  4. Açılan sayfanın en sonuna gelin. Ardından “Delete my account – hesabımı sil” seçeneğine tıklayın.

Ardından ekrana gelen uyarı sizi bilgilendirir. Silmek için onay verilmesi gerekir. Sonrasında gelen sayfada gerekli bilgileri okuyup, onay verilerek hesap kalıcı şekilde silinir.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67