Facebook’tan Nasıl Para Kazanabilirim? 2022 Güncel

Facebook’tan Nasıl Para Kazanabilirim? 2022 Güncel

Facebook’tan nasıl para kazanabilirim 2022 güncel olarak verilen yöntemlerde birçok kişi mevcut olan fırsatlardan yararlanarak para kazanabilmektedir. 2022 senesi ile Facebook üzerinden para kazanmak isteyen kişiler öncelikle trend olmaya aday bir konu bularak Facebook sayfası açmalıdır. Doğrudan kendi hesabınız üzerinden para kazanmaya çalışmamalısınız.

Kendi Facebook hesabınız altında sayfa açabilir fakat özel hesabınızı kazanç için kullanmamanızı öneririz. Facebook reklam açısından oldukça önemli bir platform. Birçok sektör için kabalık gruplar üzerinden para kazanma ve ürün tanıtma imkânı bulunuyor.

Facebook Reklam Vermek

Facebook reklamı verme

Facebook içeriğinde birçok hedef kitleye yönelecek şekilde kullanıcı katmaktadır. Facebook grupları üzerinden firmanızın reklamını etkili bir şekilde yapabilir ve Youtube kanalı olan kişilerde Facebook grupları üzerinde reklam yapabilirler. Facebook reklam vermek için herhangi bir ücret ödemeniz gerekmez. Sadece hedef kitlelerin bulunduğu Facebook grupları üzerinden reklam yaparak para kazanabilirsiniz.

Reklam vermek isteyen kullanıcıların çok sayıda takipçi sayısına sahip olması gerekmez. Reklam vermek isteyen kişiler mutlaka hedef kitlenin olduğu grupları iyi takip etmeli ve reklamlarını etkili bir şekilde vermelidir. Facebook para kazanma uygunluğu için kendi sayfanızı kontrol ederek eksiklere göre tamamlama yapabilirsiniz.

Facebook Para Kazanmak İçin Kaç Takipçi Gerekir

Facebook para kazanmak için kaç takipçi gerekir durumu için Facebook’un Ortaklar İçin Para Kazanma ilkelerini karşılamanız gerekir ve bu standartlara uygunluğunu korumanız gerekir. Facebook üzerinde 10.000 takipçi sayısına ulaşmalı ve yayın yapmanız gerekir. Son 60 gün içerisinde en az 3 dakika uzunluğunda videolarda en az 30.000, 1 dakikalık görüntüleme elde edilmesi gerekir.

Para kazanmak için Facebook üzerinden 18 yaşında olmanız gerekmektedir ve yayın içi reklamlar için uygun bir ülkede yaşıyor olmanız gerekmektedir. İçerik stüdyosuna uygunluğu kontrol etmede kişiler öncelikle içerik stüdyosuna girmeli ve para kazanma uygunluğunun kontrol etme butonuna tıklanması gerekir. Ortaklar için para kazanma ilkelerinin altında durumunuzu gözden geçirmeniz gerekir.

Facebook Para Kazanma Ayarları

Facebook para kazanma ayarları aktif hale geldiğinden beri birçok kişi sosyal medyayı daha etkin bir şekilde kullanmaya başladığından beri birçok kişi sosyal medya üzerinden para kazanmaktadır. Sosyal medya üzerinde para kazanmanın şartlarından biri belirli sayıda takipçi sayısının olması ve sık bir şekilde etkileşim almasıdır. Bununla birlikte Facebook üzerinden de ek gelir kapısı oluşturulabilmektedir. Facebook üzerinden para kazanma için,

 • Facebook üzerinden para kazanmayı aktif hale getirmek için ilk olarak bir sayfa açmalı ve grup seçeneklerinden biri üzerine yoğunlaşmanız gerekir.
 • Facebook üzerinden en kazançlı yöntem için kişiler Facebook sayfaları üzerinden yayınladıkları bir video üzerinden reklam alarak para kazanabilecekler.
 • Facebook üzerinden başlatılan yeni uygulama sayesinde reklamların geçilmeden izlenmesi ve reklamlara tıklanması gerekiyor.
 • Facebook üzerinde bulunan reklamlar üzerinden para kazanmak için kişilerin sayfalarının takipçi arttırılması yapılması gerekmektedir. Sonrasında ise yapılan video paylaşımlarında Facebook araçlarını kullanarak rahatlıkla reklam alabilirsiniz.

Facebook Grup Yöneticisi Para Kazanma

Facebook grup yöneticisi olarak para kazanma yönteminde kişiler yükselttikleri gruplarda reklam verme karşılığında ücret alabilirler. Facebook grup yöneticisi para kazanma için öncelikle bir grup konusu belirlemeli ve iyi bir etkileşim ile birlikte yüksek takipçi sayısına erişmelisiniz.

İnsanlar Facebook üzerinde kurdukları gruplar sayesinde para kazanabilmektedir. Örnek olarak kurulan bir reklam grubu ile birlikte gruba emek harcayarak zaman içerisinde üye sayısını arttırmaktadır. Facebook grup sayısını arttırmak için,

 • Güncel paylaşım yaparak üye getir paylaşım yap mantığı uygulanabilir.
 • İnsanların ilgisini çekecek paylaşımlar yapılır ve grup yöneticisi ile üyeler sürekli etkileşim içerisinde olabilir.
 • Hedef kitlenin belirlenmesi her zaman daha iyi bir getiri sağlar bu sebeple hedef kitle, grubun teması, konusu ana işleyişi gibi birçok durum gözden geçirilmelidir.

Grupta reklam paylaşımı adına insanlardan aylık ücret alınabilir veya grup içerisine üye ekleyebilirler. Bu sayede grubun sayısı artarken para kazanabilmektedir. Üstelik yüksek takipçiye erişilen grupları satabilir ve iyi paralar elde edilebilir.

Facebook’ta Beğeni ile Para Kazanma

En fazla kullanılan para kazanma yöntemlerinden olan Facebook’ta beğeni ile para kazanma yöntemi için beğeninizin yüksek olması gerekir. Bunun için kişiler sıfırdan bir sayfa oluşturarak güncel paylaşımlar ile birlikte sayfa beğenisini arttırabilirsiniz. Birçok grup Facebook üzerinde gruplarda beğenilerini arttırarak para kazanabilmektedir. Facebook üzerinde beğeni arttırmak için izleyebileceğiniz adımlar,

 • Gruplarda her gün güncel paylaşım yapmak ve aksatmadan takipçilerle etkileşime geçmek. Güncel bir şekilde paylaşım yapmayı aksatmamanız gerekir eğer aksatırsanız bu noktada takipçiler takip etmekten vazgeçebilir.
 • Paylaşımlarınız sayfanızın kategorisi ile uyumlu olmalı, çok fazla kategori dışına çıkmamalı ve paylaşım yapmamalısınız.
 • Siyasete karışmamalısınız, siyasete karışmanız durumda takipçileriniz azalabilir bununla beraber sizlerin görüşünde olmayan kişilerle kavga içerisine girmemelisiniz.
 • İnsanların ilgisini çekmeyecek gönderiler, +18 gönderiler gibi paylaşımlardan uzak durmalı ve halk dili ile ayıp denilen paylaşımlardan uzak durmalısınız.
 • Paylaşımlarınız hem video hem de görsel bir şekilde olabilir böylece daha fazla dikkat çekebilişiniz.
 • Mümkün olduğunca takipçilerinizin her sorusuna yanıt verin ve diğer sayfaları takip ederek onların neler paylaştığını, nasıl bir yol izlediği gibi durumları iyice kontrol edin.

Gibi sayfalarınızın beğenisini arttırdıktan sonra firma ve şirketler ile beraber anlaşabilir, hesabınızı satabilir veya reklam alarak gelir sağlayabilirsiniz. Hangi kategoride sayfa açacağınız çok önemli, insanların ilgisini çekmeniz gerekiyor bu sebeple iyi analiz yapabilmeli ve özgünlüğü sağlamalısınız.

Facebook Sayfa Yöneticiliği ile Para Kazanmak

Sayfa yöneteciliği ve para kazanma

Sayfa yöneticiliğine bakıldığı zaman büyük şirketler ve firmaların sosyal medya hesaplarını yönetebilirsiniz. Facebook’ sayfa yöneticiliği ile para kazanmak için kişiler hesaplardan şirket veya firmaların sosyal medya hesaplarını yönetebilirler. Büyük şirketler veya firmalar sosyal medyalara ayıracak vakitleri olmadığından dolayı ücretli şekilde birini iş başına getirir ve sayfa yöneticiliği konusunda elemanları tutarlar.

Sayfa yöneticiliği konusunda firmalarla anlaşmak istediğiniz zaman etrafınızda bulunan şirketlerin bu tarz bir işçi arayıp aramadıklarını öğrenebilirsiniz. İnternetten para kazanmak için fırsatlar kovalamalı ve firmalarla anlaşmalısınız. Facebook para kazanma 2021 ile son dönemde sayfa yöneticiliği ile para kazanmışlardır.

Facebook Yayıncıları Ne Kadar Kazanıyor?

Facebook günümüzde en çok kullanılan sosyal medya platformları arasında bulunuyor. Facebook yayıncıları ne kadar kazanıyor bakıldığı zaman günümüzün imkanlarının gelişmesi ile beraber platform üzerinden bir gelir elde etmek mümkün hale gelmiştir. Bu sebeple yayıncılar Facebook üzerinden para kazanabilirler. Facebook yayını konusunda,

 • Facebook yayıncılarının kazancı kişilerin verdiği yıldıza göre farklılık gösterir, eğer kazanç sağlamak istiyorsanız deneyebileceğiniz bir diğer yöntemler de yayın içi reklamlardır.
 • Video öncesinde, video sırasında ve sonrasında kısa reklamlar eklenir ve bu reklamlar üzerinden gelir elde edilir.
 • İçerik üreticiler izleyicilerin gördüğü reklam üzerinden pay alırlar.

Facebook yayıncılarının kazandığı paralar yayıncıdan yayıncıya göre değişmektedir. Eğer sizlerde Facebook üzerinden yayıncılık ile para kazanmak istiyorsanız hayran aboneliklerini kullanabilirsiniz. Burada öncelikle belirli bölgelerde sunulan bu hizmet için Facebook tarafından belirtilen ülkelerde olmanız gerekir. Aylık olarak verilen ödemelerle beraber takipçileriniz destek olmaya izin vermektedir.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67