Facebook’ta Toplu Arkadaş Silme

Facebook’ta Toplu Arkadaş Silme

Facebook kullanımı sırasında en önemli konulardan birisi de, Facebook’ta toplu arkadaş silme konusu olmaktadır. Bazı durumlarda Facebook kullanıcıları profillerinde yer alan arkadaşları silmek istemekte ama bu arkadaşların sayısı çok olduğu zamanlarda ise bu silme işlemini tek tek yapmak çok zaman almaktadır. Bu nedenle Facebook kullanıcıları toplu olarak arkadaş silmenin yollarını araştırmaktadır.

Facebook’ta Toplu Arkadaş Silme Yöntemleri Nelerdir?

Dünya genelinde en sevilen sosyal mecralardan birisi olan Facebook uygulamasına üye olanların en çok araştırdığı konuların en başta geleni Facebook arkadaşlarını silme yöntemleri olmaktadır. Facebook profillerini takip eden kişilerin toplu olarak silinebilmesi için bir takım yöntemler bulunmaktadır. Bu bağlamda en çok kullanılan Facebook’ta toplu arkadaş silme yöntemleri ise şu şekilde sıralanmaktadır;

Google Chrome Friend Remover Eklentisi

Facebook Deletes For Grasemonkey Eklentisi

Google Chrome Friend Remover Eklentisi

Facebook toplu arkadaş silme yöntemleri arasında en çok kullanılan ve güvenilir olan eklentilerden en başta geleni Google Chrome Friend Remover eklentisi olmaktadır. Friend Remover eklentisi, Google Chrome web mağazasından indirildikten sonra Facebook kullanıcı profillerine ekli olan arkadaşlar toplu olarak silinebilmektedir. Bunun için yapılması gerekenler ise şunlar olmaktadır;

Bir Google Chrome eklentisi olan Friend Remover’ı indirmek için öncelikle Google Chrome web mağazasına giriş yapılması gerekmektedir.

Google Chrome web mağazasına girildikten sonra eklentiler kısmı açılmalıdır.

Açılan yeni sayfada yer alan arama bölümüne Friend Remover yazılmalıdır.

Friend Remover açıldıktan sonra Chrome Ekle tuşuna tıklanmalıdır.

Bu şekilde Friend Remover eklentisi, Google Chrome tarayıcısına otomatik olarak eklenmiş olmaktadır.

Daha sonra Facebook arkadaşlarını toplu olarak silmeyi sağlayan ve bir tarayıcı uzantısı olan Friend Remover’ı çalıştırmak için Facebook uygulamasına Google Chrome tarayıcı üzerinden olmak şartı ile giriş yapılmalıdır.

Facebook uygulamasına kullanıcı adı ve kullanıcı şifresi ile giriş yapıldıktan sonra Google Chrome tarayıcının sağ üst köşesinde yer alan Friend Remover tuşuna tıklanmalıdır.

Bu şekilde Facebook kullanıcı profilinde ekli olan bütün arkadaşlar liste olarak yeni bir sayfada açılmaktadır.

Çıkan bu listede yer alan Facebook arkadaşları işaretlenerek, Friend Remover eklentisinde yer alan Arkadaşları Kaldır seçeneğine tıklanmalıdır.

Böylelikle Facebook’ta toplu arkadaş silme işlemi kolaylıkla tamamlanmış olmaktadır.

Facebook Deletes For Grasemonkey Eklentisi

Facebook Deletes For Grasemonkey eklentisi, Facebook’ta toplu olarak arkadaş silmeye yardımcı olan uzantılardan birisi olmaktadır. Bu eklenti sayesinde çok pratik ve kolay bir şekilde Facebook profillerinde ekli olan arkadaşları toplu bir şekilde silmek mümkün olmaktadır. Buna bağlı olarak Facebook Deletes For Grasemonkey eklentisini çalıştırmak için sırasıyla şunların yapılması gerekmektedir;

Facebook uygulamasında toplu olarak arkadaş silmek için ilk olarak Facebook Deletes For Grasemonkey eklentisinin indirilip, kurulması lazımdır.

Bu eklenti hem Google Chrome ya da Mozilla tarayıcılarının her ikisinde de sorunsuz olarak çalışmaktadır.

Facebook Deletes For Grasemonkey eklentisi, istenilen tarayıcıya kurulduktan sonra yine aynı tarayıcıdan olmak üzere Facebook uygulamasına kullanıcı adı ve kullanıcı şifresi ile giriş yapılması gerekmektedir.

Facebook uygulamasına giriş yapıldıktan sonra açılan sayfada yer alan Facebook arkadaşları simgesine tıklanmalıdır.

Arkadaş listesi açıldıktan sonra en altta yer alan Facebook Deletes Friends tuşuna tıklanmalıdır.

Açılan yeni yerde yer alan Facebook arkadaşlarının yanlarında bulunan kutular toplu olarak tık işareti konulmalıdır.

Son olarak Highlight Only tuşuna basılarak, Facebook’ta toplu arkadaş silme işlemi pratik bir şekilde tamamlanmış olmaktadır.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67