Facebook’da İnstagram Reels Videoları Özelliği Gelecek

Facebook’da İnstagram Reels Videoları Özelliği Gelecek

İnstagram ve Facebook, ilk kullanıma sunuldukları günden bu yana pek çok güncelleme aldı. Böylece yeni özellikler de kullanıma sunuldu. İnstagram Reels videoları, bu özellikler kapsamında. Reels İnstagram kullanıcıları tarafından sevilerek kullanılmakta.

Son bilgilere göre yakın bir dönemde söz konusu videolar, Facebook Watch ve Facebook Haber Kaynağı üzerinde reels gönderi olarak paylaşma yapılabilecek.  Bu özellik, Alessandro Paluzzi tarafından ortaya çıkarıldı.

Bu sayede İnstagram kullanıcıları, reels videolarını Facebook üzerinde de rahatça gönderebilecek.

İnstagram İle Sınırlı Kalmayacak

Bilindiği üzere geride bıraktığımız aylarda Facebook, artık kendi bünyesinde olan İnstagram ile Messenger’ı birleştirmişti. Buna Türkiye de dâhil durumda. Böylece İnstagram Direct Message’a farklı özellikler de getirilmişti. Bunlardan bir tanesi de kişilerin Facebook’da olan arkadaşlarına DM bölümünden mesaj göndermesi.

Malum olduğu gibi mobil uygulama geliştiricisi olan Alessandro Paluzzi, yeni bir güncelleme ortaya çıkardı. Platform, böylece İnstagram Reels videoları Facebook’ta paylaşma imkânı sunmakta. Ancak özellik henüz gelmiş durumda değil ve erişime açılması beklenmekte.

Özellik tüm sosyal medya kullanıcılarına açık hale getirildiğine ise reels ile meydana getirilen videolar, Facebook Watch ile Facebook Haber Kaynağı’nda görülecek. Yeni güncelleme, dolayısıyla oldukça kullanışlı vaziyette.

İnstagram Yeni Güncelleme

İnstagram, ilk gününden beri çok sayıda güncelleme yapmış durumda. Böylece platforma ilk sunulduğunda mevcut olmayan çok sayıda özellik getirildi. Bunlardan biri geçtiğimiz aylarda oldu. Ancak yakın zamanda İnstagram yeni güncelleme ile reels videoları, Facebook’da paylaşılabilecek.

Mobil uygulama geiştirici olan Alessandro Paluzzi, geliştiricilerin hâlâ çalıştığı söz konusu güncelleme’nin kendi tarafından açık erişime sahip olduğunu dile getirdi. Üstelik nasıl çalıştığı hakkında bilgi vermek için ekran görüntüsü dahi attı. Burada zorunlu olup olmadığı hakkında değerli bilgiler yer almakta.

Buna göre İnstagram, kullanıcılara varsayılan olarak seçme imkânı vermekte. Böylece her reels videosu, anında Facebook üzerinde de paylaşılmakta. Ancak platform, seçim hakkı sunmuş durumda. Zira özel bir videoya uygulama imkânı da bulunmakta.

Aynı zamanda platform, taahhütte bulunarak herhangi bir Facebook hesabı ile ilişkilendirilmeyeceğini belirtmekte. Peki, genel kullanıma ne zaman geçirilecek? Bu konuda herhangi bir haber yer almamakta.  Bununla beraber platform, sıklıkla güncellemelerin duyulması ardından 1-2 ay gibi süre zarfında sunmakta.

İnstagram Reels Alışveriş Özelliği

İnstagram bu güncellemesi ile Reels videoları için büyük fırsat sunmakta. Bu geliştirmeler aynı zamanda farklı özelliklerin çaprazlanarak, birleştirilmesi ile de yapılmakta. Hatırlandığı gibi geçtimiz günlerde Reels ve İnstagram reels birbirine bağlanmıştı.

Bu da İnstagram içerisinde bulunan akış, hikâye, canlı yayın, reels ve IGTV özelliklerine alışveriş sundu.

İnstagram Reels Video Nedir, Nasıl Yapılır?

Peki, reels video nedir, nasıl yapılır? İnstagram, her gün çok sayıda yeni kullanıcıyı içine almakta. Dolayısıyla tüm özelliklerini tam anlamıyla bilinmeyeler görülmekte.

İnstagram Reels videoları, kullanıcılara 15 saniye videe çekme imkânı vermekte. Kullanıcılar videolara efekt uygulayarak, daha canlı hale getirebilmekte. Aynı zamanda müzik eklemesi de kullanılmakta. Ancak kullanıcılar isterse doğrudan kendi sesinide tercih edebilmekte.

Reels video nasıl yapılır oldukça kolay olmakta. Bunun için önce İnstagram hesabına giriş yapılması gerekmekte. Ardından profil açılarak, video simgesine dokunulmakta.

Sonrasında açılan ekranda Reels’a dokunarak, başla demek gerekmekte. Video çekilirken ses tuşuna dokunmak, bir liste açıyor. Buradan da ses veya şarkı seçiliyor. Eğer videonun daha hızlı ya da yavaş gitmesini isteniyorsa, hız düğmesine dokunulmakta.

Efekt eklenip, kapak fotoğrafı seçildikten sonra paylaşım yapılıyor.

 


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67