Facebook Yayıncılarının Kazancı

Facebook Yayıncılarının Kazancı

Facebook yayıncıları ne kadar kazanıyor? Facebook günümüzde en çok kullanılan sosyal medya platformları arasındadır. Günümüzde imkânların da gelişmesiyle beraber, bu platform üzerinden bir gelir elde etmek de mümkün hale gelmiştir.

Dolayısıyla birçok kişi bir kazanç sağlayabilmek için, Facebook kullanarak nasıl bunu yapabileceğini merak eder.  Burada dört farklı yöntem olup, herhangi biri veya hepsi kullanılabilir. Her ne kadar birçok üye bunları bilse de, yeni üyeler bunların farkında olmayabilir.

Burada öncelikle para kazanabilmek için bazı koşulların da olduğu bilinmelidir. Ardından kullanabileceğiniz yöntemler şunlardır;

Yayın içi reklamlar

Markalı içerik

Hayran abonelikleri

Oyun yayınlarıyla para kazanma

Yayıncı içerikleri

Peki, bu konuda nasıl kazanabilirsiniz?

Facebook Oyun İle Para Kazanma

Facebook oyun yayıncıları ne kadar kazanıyor kişiden kişiye göre farklılaşan bir durumdur. Ancak temelde izleyenlerin yaptığı destek sonucu bir kazanç elde edilir. Eğer siz de oyuncuysanız ve bunu gelire dönüştürmek istiyorsanız, şu gibi başvuru koşulları vardır;

Sayfanızda minimum 100 takipçi olması

Minimum 14 gün aktif olması

Yöneticinin minimum 18 yaşında olması

Oyun videosu içerik üretici sayfası olması,

Son 14 gün, iki değişik günde oyun yayınları

Eğer bunları sağlarsanız, başvuru yapabilirsiniz. Peki, Facebook 100 yıldız kaç TL? Bu konuda platform, yıldız başına 0,01 Amerikan Doları öder. Dolayısıyla buna göre bir hesap yapılabilir. Ödeme alırken de 100 Amerikan Doları ya da buna eşit yıldız sayısına ulaşılmalıdır.

Yayın İçi Reklamlarla Kazanma

Facebook yayıncıları yıldızdan ne kadar kazanıyor oldukça merak edilir. Ancak yukarıda bahsettiğimiz üzere kazanç, kişilerin verdiği yıldıza göre farklılaşır. Eğer siz de kazanç sağlamak istiyorsanız, deneyebileceğiniz bir diğer yöntem de yayın içi reklamdır.

Burada video öncesi, esnası ve sonrasında kısa reklamlar eklenir ve üzerinden gelir elde edilir. İçerik üretici, izleyicinin gördüğü reklamın gelirinden yüzde 55 oranında pay alır. İzleyiciler videoya kaldığı yerden devam edebilmek için, reklamı bütün olarak izlemelidir. Ancak burada bazı maddeler olup şunlar yer almaktadır;

Minimum 10,000 takipçili sayfadan yayın yapılmalıdır.

Ortaklar için para kazanma ilkeleri karşılanmalı ve ilgili standartların korunması yapılmalıdır.

Son 60 gün yani 2 ay kapsamında, minimum 3 dakika uzunluğu olan medyalarda minimum 30,000 1 dakikalık görüntülemesi olma

Minimum 18 yaşında olma

Eğer başvurmak istiyorsanız diğer maddeler ile Ortaklar İçin Para Kazanma İlkeleri kontrol edilmelidir. Ödemeler 100 Amerikan Doları ve üzerine ulaştığında yapılır.

Markalı İçerikle Kazanma

Facebook ne kadar kazandırıyor genellikle para kazanmak için bu seçeneği gözden geçirenler tarafından sorulur. Bunun için deneyebileceğiniz bir diğer seçenek de markaların reklamlarını almadır. Burada temel olarak anlaşma yaptığınız firmanın kendisi veya bir ürünü tanıtılır.

Burada tek yapmanız gereken bir şirket ile buna yönelik anlaşma yapmadır. Oldukça kolay gibi görülse de aslında zordur. Zira ne kadar takipçiniz olduğu, etkileşim oranlarınız büyük bir öneme sahiptir. Bunlar hem kabul edilmeniz için, hem de daha fazla kazanmanız için şarttır.

Dolayısıyla kendinizi ne kadar büyütürseniz alacağınız gelir de o kadar fazlalaşır.

Hayran Abonelikleri İle Kazanma

Facebook yayıncıları ne kadar kazanıyor yayıncıdan yayıncıya göre değişir. Eğer siz de onlara katılmak istiyorsanız, bir seçenek de hayran abonelikleridir. Burada öncelikle özelliğin belirli bölgelerdeki belirli sayfalarda kullanıldığını bilmeniz gerekir.

Özellik, aylık şekilde tekrarlanan ödemeler ile takipçileriniz destek olmasına izin verir.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67