Facebook Şifresi Nasıl Değiştirilir?

Facebook Şifresi Nasıl Değiştirilir?

Facebook şifresi nasıl değiştirilir birçok kullanıcı tarafından merak edilmekte. İlk sunulduğu günden bu yana oldukça aktif olan Facebook, milyonlarca üyeye sahip. Bununla beraber sahip olduğu özellikler sebebiyle her geçen yeni üyeler almakta.

Dolayısıyla platformda birçok kişi şifre değiştirme dâhil birçok işlemi nasıl yapacağını, özellikleri nasıl kullanacağını bilememekte. Bunlardan şifre en önemli yere sahiptir. Zira her üye önce kendi hesabının güvenliğini, kendisi almak zorunda.

Peki, şifre değiştirme hakkında bilmeniz gerekenler neler ve hesabınızı nasıl güvenliğe alabilirsiniz?

Facebook Şifresi Neden Sürekli Değiştirilmeli?

Facebook içerisinde milyonlarca insan yıllardan beri üye durumda. Ancak bunların önemli miktarı da ya aynı, ya da benzer şifreleri tekrar tekrar kullanmakta. Bunun temel nedeni kolay bir giriş yapmak ve şifreyi unutmamak.

Ancak teknolojinin gelişmesiyle beraber, hesapların da çalınmaya başladığı duyulmakta. Nitekim geçtiğimiz günlerde Facebook’ta 533 milyon hesap çalındı. Bu nedenle şifreyi değiştirmemek veya çok uzun aralarla değiştirmek, büyük bir güvenlik sorunu olmakta.

Zira Facebook için ya bir mail adresi, ya da bir telefon numarası girilmesi gerekmekte. Dolayısıyla şifrenizi değiştirmezseniz bu gibi bilgileriniz istenmeyen kişilerin eline geçebilir. Ayrıca bununla kısıtlı olmadan arkadaşlarınıza istemediğiniz mesajlar gönderilebilir, paylaşımlar yapılabilir. Facebook şifresi nasıl değiştirilir 2020 bu nedenle oldukça önemli.

Facebook Şifresi Değiştirirken Nelere Dikkat Edilmeli?

Facebook şifresi nasıl değiştirilir kadar, bu esnada nelere dikkat edilmesi gerektiği de bilinmeli. Zira kolay ve benzer şifreler koyarsanız, her gün parola değiştirseniz de hesabınız çalınabilir.

Burada öncelikle her şifrenizin benzersiz olması önerilmekte. Zira eskiden kullandığınız bir şifre çalınmışsa, benzer parolalar kullanmak hesabınızı tehlikeye atabilir. Buna benzer olarak dijital ortamda hiçbir yerde de kullanılmamış olması gerekmekte. Örneğin Instagram veya Gmail şifrenizi kullanırsanız ve bu çalınırsa, çok kısa süre sonra Facebook hesabınız da çalınır. Zira şifrenizi öğrenen kişi hemen farklı platformlarda da denemekte.

Şifrenizi değiştirirken unutmamanız gereken bir diğer konu da kişisel bilgiler, hobiler gibi konulara yer verilmemesi. Zira böyle şifreler, sizi tanıyanlar tarafından da kolaylıkla kırılabilmekte. Dolayısıyla kimsenin tahmin etmeyeceği, sayıların ve sembollerin de olduğu bir parola önerilmekte.

Ayrıca Facebook tarafından sunulan iki faktörlü kimlik doğrulama da büyük öneme sahip. Bunlara ek olarak hesabınıza başka bir cihazda da asla girilmemeli.

Facebook Şifresi Bilgisayardan Nasıl Değiştirilir?

Facebook şifresi nasıl değiştirilir 2020 hem bilgisayardan, hem de telefondan yapılabilmekte. Eğer bilgisayarınızı kullanmak istiyorsanız, şu işlemleri takip etmek yeterli;

 1. Facebook üzerine giriş yapın.
 2. Kullanıcı adı ve şifrenizle hesabınıza erişin.
 3. Sağ üst köşedeki simgeye dokunarak, ayarlar ve gizlilik bölümünü açın.
 4. Ayarlar üzerine tıklayın.
 5. Güvenlik ve girişi seçin.
 6. Ekranda görülen şifreyi değiştir üzerine tıklayın.
 7. İlk olarak geçerli olan şifrenizi girin. Ardından ise istediğiniz şifreyi girin.

Tüm bunlardan sonra kaydetmeniz yeterli. Hesabınızdan çıkış yaparsanız, hemen uygulanmaya başladığını görebilirsiniz.

Facebook Şifresi Telefondan Nasıl Değiştirilir?

Facebook şifresi nasıl değiştirilir mobil üzerinden de yapılabilmekte. Günümüzde birçok kullanıcı Facebook mobil kullanmakta. Eğer şifrenizi değiştirme kararı almışsanız, şu işlemleri takip etmeniz gerek;

 1. Mobil aplikasyona girin.
 2. Eğer daha önce çıkış yapmışsanız, kullanıcı adınız ve şifrenizle tekrar girin.
 3. Alt alta üç çizgi halindeki sembolü seçin.
 4. Ardından ayarlar ve gizlilik bölümüne gelin.
 5. Ayarları seçin. Sonrasında güvenlik ve girişe dokunun.
 6. Ekranda görülen şifreyi değiştir üzerine dokunun.

Ardından kullandığınız şifreyi ve yeni parolayı girerek kaydedin. Böylece tüm işlemler tamamlanmakta.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67