Facebook Şifremi ve Mail Adresimi Unuttum

Facebook Şifremi ve Mail Adresimi Unuttum

Facebook platformu tüm dünya çapında kullanılan ve en çok kullanılan sosyal platformlardan biridir. Aktif kullanıcısın sürekli artması ile beraber Facebook sürekli yapmış olduğu güncellemeler ile beraber güvenlik uygulamaları arttırılarak insanların hesap bilgisi korunmaktadır.

Facebook kullanıcıların yaşamış olduğu en büyük sıkıntılardan biri ise Facebook şifremi unuttum problemidir. İnsanlar şifrelerini unutabilmekte ve hatta e-postalarını da unutabilmektedirler. Facebook üzerinden şifrenizi bulmak veya yeni şifre almak için bazı doğrulama adımlarından geçmeniz gerekmektedir.

Facebook Hesap Kurtarma Nasıl Yapılır?

Facebook platformuna girmeden önce bazı üye olma adımlarından geçmeniz gerekmektedir. Kayıt olma aşamasında bazı bilgiler vermeniz gerekmektedir. Şifrenizi unuttuğunuz zaman veya e postanızda sıkıntı yaşadığınız zaman bu bilgiler ile hesabınızı kolayca alabilirsiniz. Facebook uygulamasına üye olurken şu bilgileri verirsiniz,

 • Adınız soyadınız
 • Cep telefonu numaranız
 • E-posta bilgileriniz
 • Şifre veya parola
 • Doğum tarihiniz
 • Cinsiyetiniz

Gibi kayıt bilgileri girmeniz gerekmektedir. Bu bilgiler ile beraber uygulamaya giriş yapılmak istendiği zaman e-posta veya cep telefon numaranız ile rahatlıkla giriş yapabilirsiniz. Eğer şifrenizi unuttuysanız ve Facebook uygulamasına üye olurken cep telefonunuzu girdiyseniz rahatlıkla yeni şifre alabilirsiniz. Facebook e-posta adresimi ve şifremi unuttum ne yapmalıyım sorunu yaşıyorsanız şifremi unuttum kısmından sadece cep telefonu bilginizi girerek rahatlıkla yeni şifre alabilirsiniz.

Facebook Yeni Şifre Almak

Eğer şifrenizi unuttuysanız ve giriş yapamıyorsanız şifremi unuttum butonuna tıklayarak telefon numaranıza kod gelmesini sağlayabilirsiniz. Bu kod ile beraber yeni bir şifre edinebilirsiniz eğer Facebook şifremi unuttum kod gelmiyor diyorsanız 1 veya 2 saat sonra tekrar denemenizi öneririz. Yine gelmiyor ise Facebook destek ekiplerine ulaşabilir veya e-postanız ile yeni şifre alabilirsiniz. Facebook şifremi unuttum nasıl yeni şifre alabilirim diyenler için yapmanız gerekenler detaylı olarak şu şekildedir,

 • Facebook uygulamasına gelerek şifremi unuttum butonuna tıklayın.
 • Karşınıza hesabını bul adı altında cep telefonu girmeniz için bir alan bulunacak.
 • Bu alana cep telefon numaranızı girerek telefonunuza kod gönderilmesini sağlayın.
 • Telefonunuza kod geldiği zaman gelen kodu çok fazla geciktirmeden alana yazın.
 • Sonrasında yeni bir şifre belirlemek için karşınıza sayfa çıkacaktır bu sayfa üzerinden yeni şifre belirleyebilirsiniz.

Sadece cep telefonunuz ile rahatlıkla yeni şifre alabilirsiniz. Eğer cep telefon numaranızı değiştirecekseniz, yeni hattınızı aldığınız zaman mutlaka profilinizden cep telefon numaranızı güncellemenizi öneririz. Aksi taktirde yeni şifre almanız zorlaşmaktadır.

Facebook Şifremi Unuttum Telefon Numaram Değişti Ne Yapmalıyım?

Eğer telefon numaranız değiştiyse ve Facebook e-posta unuttum diyorsanız bu durum için yapabileceğiniz tek şey Facebook hesap aktifleştirme işlemi için Facebook’un özel destek bölümünden form doldurarak sorununuzu Facebook’a göndermelisiniz. Bu form içerisinde bulunan girmeniz gereken bilgiler şu şekildedir,

 • Cep telefonunuzun operatörü
 • Eski cep telefonu numaranız
 • Ülkeniz
 • Hata mesajının sebepleri bunları, kod sınırına ulaştınız veya telefon hatası, diğer seçeneği seçerek ilave bilgiler kısmına hatayı yazabilirsiniz.
 • Tüm bu bilgileri girdikten sonra Gönder butonuna tıklayarak formu gönderiniz. Facebook güncellemeleri ile beraber bu form içerisindeki bilgiler değişiklik gösterebilir. Kesinlikle bilgileri doğru bir şekilde girmeniz önerilmektedir.
 • E-posta şifremi unuttum diyorsanız bu formu doldurmanız gerekmez sadece telefon numarası üzerinden yeni şifre alabilirsiniz.

Formu doldurduktan sonra birkaç gün beklemeli ve geri dönüş olmazsa tekrardan form doldurmanızı ve Facebook destek ekibine göndermenizi öneririz. E-posta adresimi ve şifremi unuttum ne yapmalıyım gibi sorunlarınızda sadece telefon numarası üzerinden rahatlıkla yeni şifre alabilirsiniz. Fakat telefon numaranızda değiştiyse mutlaka bu formu doldurun.

 

 

 


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67