Facebook Profilime Kim Bakmış Programsız Öğrenme

Facebook Profilime Kim Bakmış Programsız Öğrenme

Sosyal medya platformlarında pek çok insan, diğer sosyal medya kullanıcılarını gizlice takip etmekte ve sürekli profillerini ziyaret etmektedir. Bu noktada profiline kimlerin baktığını merak eden bireyler, Facebook profilime kim bakmış programsız nasıl öğrenilir sorusuna yanıt aramaktadır. Eğer profilinize kimlerin gizlice göz gezdirdiğini merak ediyorsanız, programsız bir şekilde profilinize girenleri öğrenmenin en hızlı yolu AppStore ve Google Play Store üzerinde yer alan uygulamaları indirmektir.

Facebook profilini ziyaret edenleri öğrenmek isteyen bireyler, bu noktada bazı hususlar hakkında bilgi sahibi olmalıdır. Facebook resmi web sitesi ya da uygulamasında kimlerin profil ziyareti yaptığına dair bir özellik bulunmamaktadır. Bu noktaya devreye üçüncü şahıs uygulamaları girmekte ve bu uygulamaların Facebook ile herhangi bir bağlantısı bulunmamaktadır. Bu nedenle bu uygulamalar tam anlamıyla doğru bilgi vermemektedir. Ancak yine de bu uygulamaları denemek isteyen bireyler, aşağıdaki başlıkları inceleyerek hem uygulama isimlerini hem de uygulamaların nasıl kullanıldığı hakkında bilgi alabilmektedir.

Facebook Profilime Kim Baktı Nasıl Öğrenebilirim?

Facebook profile bakanlar öğrenme

Facebook profilime kim baktı nasıl öğrenebilirim sorusuna yanıt arayan bireyler, bu noktada daha önce de belirttiğimiz gibi bu amaç için geliştirilmiş birçok uygulamanın var olduğunu bilmelidir. Ancak uzman görüşleri ve uygulama kullanıcı yorumları incelendiği zaman bu uygulamaların her zaman işe yaramadığı görülmektedir. Ancak mobil uygulama mağazalarında sıkça indirilen ve Facebook profil kontrolü yapanların öğrenilmesini sağlayan bazı uygulamalar aşağıdaki listede belirtilmektedir.

 1. Profile Reports+
 2. WProfile
 3. Unseen for Facebook
 4. The Profiler
 5. Profile Stalk
 6. Hey Stalker
 7. New Stalker
 8. Reports - Profilime Kim Baktı
 9. InMyStalker - Profilime Kim Baktı
 10. Stalker App

Belirtilen bu uygulamalardan dilediğinizi mobil cihazınıza indirerek Facebook profilinizi kimin ziyaret ettiğini öğrenebilirsiniz. Bu uygulamalar arasından seçim yaparken mutlaka uygulama yorumlarını okumanız tavsiye edilmektedir. Bu sayede kendinize en uygun uygulamayı bulabilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz.

Facebook Profilime Kim Bakmış Android

Facebook profiline kimlerin baktığını merak eden Android cihaz kullanıcıları, Android üzerinden bu işlemlerin nasıl yapılabildiğini öğrenmek istemektedir. Facebook profilime kim bakmış Android araştırması yapan Facebook kullanıcıları Android cihazları üzerinden Google Play Store uygulama mağazasına giriş yaparak kendi isteklerini ve ihtiyaçlarını karşılayabilecek uygulamalara erişim sağlayabilmektedir. Üstelik Android cihazlara uyumlu uygulamaların çoğu ücretsiz şekilde kullanılabilmektedir.

Facebook profiline kimlerin giriş yaptığını öğrenmek için sık sık tercih edilen uygulamalara ek olarak Android kullanıcıları mobil cihazlarındaki tarayıcı üzerinden de bu amaca hizmet eden program ve web sitelerini kullanabilmektedir. Bu web site ve programlar da tıpkı mobil uygulamalar gibi çalışmakta ve kişilerin Facebook kullanıcı adı, mail adresi ve şifresi ile kullanılabilmektedir. Bu nedenle profilini ziyaret edenleri öğrenmek isteyen kişiler, mutlaka güvenilir olduğundan emin oldukları programları kullanmaya özen göstermelidir.

Facebook’ta Profilime Bakanlar Bildirim Olarak Gelsin

Facebook’ta profil ziyareti yapan kişileri kolayca tespit edebilmek isteyen bireyler, Facebook’ta profilime bakanlar bildirim olarak gelsin demekte ve bu işlemi yapabilmek için uygulama aramaktadır. Bu bağlamda çoğu kim profilimi ziyaret etti uygulaması bildirim gönderimi yapmaktadır. Ancak daha öncede belirtildiği üzere bu uygulamaların doğruluk payı oldukça düşüktür. Bu nedenle gün içerisinde uygulamadan bildirim alsanız da, bildirimler doğru bilgileri yansıtmıyor olabilir.

Facebook’ta profilinizi ziyaret edenleri bildirim olarak almak istiyorsanız, bir önceki başlıkta belirtilen uygulamalara göz atabilirsiniz. Zira bu uygulamalarda bildirim gönderimi yapılmaktadır. Ancak eğer bildirim almıyorsanız, telefonunuzun bildirim ayarlarını kontrol etmeniz ve bildirim gönderimine izin vermeniz gerekebilir. Bildirim ayarlarını düzenledikten sonra uygulamadan bildirim alıp almayacağınızı belirleyebilir ve Facebook’ta profil ziyareti gerçekleştiren kişilerin bildirim çubuğunda gösterilmesine yardımcı olabilirsiniz.

Facebook Profile Kim Bakmış Uygulamaları Nasıl Kullanılır?

Facebook profilime kim baktı telefondan işlemi yapmak isteyen bireyler, bu uygulamaların nasıl kullanıldığını ve nasıl bir sisteme sahip olduğunu merak etmektedir. Bu noktada bilinmesi gerekir ki, bu amaç için geliştirilmiş olan tüm uygulamalar Facebook’tan bağımsızdır. Bu tür uygulamaları kullanmak için ise yapmanız gerekenler aşağıdaki listede sıralanmaktadır.

 1. İlk olarak Facebook’ta profilime kim baktı adı altında oluşturulmuş istediğiniz uygulamayı cihazınıza indiriniz.
 2. Daha sonra uygulamayı açınız ve ana ekranda yer alan Facebook kullanıcı bilgilerinizi giriniz.
 3. E-posta adresi ve şifrenizi uygulamaya tanımladıktan sonra uygulamanın türüne balı olarak karşınıza analiz sekmeleri çıkacaktır.
 4. Bu ekranda kimlerin profilinize giriş yaptığı ve profil ziyaretinin gerçekleştirildiği tarih yazıyor olacaktır.
 5. Uygulamaya bağlı olarak diğer özelliklerden de faydalanabilmeniz mümkündür.

Bu basit adımlar, aynı amaç için geliştirilmiş neredeyse tüm uygulamalar için geçerlidir. Ne yazık ki, bu tür uygulamalar kişilerin Facebook giriş bilgilerini girmeden çalışmamaktadır. Daha önce de söz edildiği gibi bu uygulamaların Facebook ile hiçbir bağlantısı olmadığı için uygulama üzerinden şifre gibi önemli bilgilerin paylaşılması sakıncalı olabilmektedir.

Facebook Profilime Kim Baktı Programı

Sosyal medya platformlarının yaygın olarak kullanılmaya başlamasıyla birlikte stalk gibi terimlerde hayatımıza girmiştir. Birini gizli şekilde takip etmek anlamına gelen ve sosyal medya üzerinde kişilerin birbirinin profiline bakması anlamı için kullanılan stalk, günümüzde pek çok farklı amaç için tercih edilebilmektedir. Bu bağlamda sosyal medya kullanıcıları, kimlerin hesaplarını stalkladığını merak etmekte ve Facebook profilime kim baktı programı gibi farklı konuları araştırmaktadır.

Facebook’ta profilinize gizlice girip bakan kullanıcıları tespit etmek için geliştirilmiş pek çok internet sitesi, uygulama ve program bulunmaktadır. Bu amaç için açılmış olan çoğu uygulama ücretsiz olarak kullanılabilmektedir. Ancak programlar daha sistematik olduğu ve daha geniş çaplı bir araştırma yapılmasını sağladığı için genellikle ücretli şekilde kullanılabilmektedir.

Facebook profilinize kimlerin girdiğini merak ediyorsanız, bu noktada programların da çoğunlukla doğru bilgiyi vermediğini bilmelisiniz. Zira bu tür programlar, kişinin arkadaş listesinde olan Facebook kullanıcılarını rastgele şekilde profile baktı olarak göstermektedir. Bu gibi sorunlarla karşı karşıya kalınmaması için de bu tür programların kullanılmaması tavsiye edilmektedir.

Facebook Profilimi Ziyaret Edenler Uygulamaları Güvenilir Mi?

Facebook profilime kim baktı 2022 araştırması içerisinde olan Facebook kullanıcıları, bahsi geçen bu uygulamaların güvenilir olup olmadığını merak etmektedir. Facebook profile bakanları tespit etme amacıyla oluşturulan uygulamalara olan güven oldukça düşüktür. Bu güvensizliğin ise birden fazla sebebi bulunmaktadır. İlk olarak bu türdeki tüm uygulamalar, kişilerin Facebook giriş bilgilerini talep etmektedir. Ancak bu uygulamaların tamamı üçüncü şahıslar tarafından geliştirildiği için hesabınızın çalınma ihtimali bulunmaktadır.

Buna ek olarak Facebook uygulamasının kendisinde yer almayan bir özelliği, farklı bir uygulama üzerinden sağlamak da imkansızdır. Yani, profilinize giren kişileri doğru bir şekilde bu uygulamalardan göremezsiniz. Tüm bunlar düşünüldüğü zaman Facebook profilime kim baktı adı altında oluşturulan uygulamaların zararlı ve güvenilmez olduğu tespit edilmektedir. Ancak bu belirtilen hususlar, tüm uygulamaların güvenilmez olduğu anlamına gelmemektedir. Kısaca özetlemek gerekirse; bu türde geliştirilmiş uygulamaları indirip kullanmaya başlamadan önce kullanıcı yorumlarını değerlendirmeniz ve bu doğrultuda karar vermeniz tavsiye edilmektedir.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67