Facebook Plus nedir, Nasıl İndirilir?

Facebook Plus nedir, Nasıl İndirilir?

Gün geçmiyor ki sosyal medya alanında bir yenilik daha yapılmasın. Bu girişten de anlayacağınız üzere, yine sosyal medya ile ilgili yepyeni bir az bilineni ortaya çıkartıyoruz. Facebook Plus nedir, nasıl indirilir? Özellikleri neler konusunu masaya yatıracağımız bu makalemiz sizin için sosyal medya kullanımı açısından son derece faydalı olacaktır.

Dünya üzerinde on milyonlarca farklı Facebook kullanıcısı mevcuttur. Hatta belki de bu sayı milyarları aşkın bir seviyede bile olabilir. Yani milyarlarca insanın son derece büyük ölçüde merak etmiş olduğu bir konu olarak Facebook Plus nedir ne değildir konusu ile ilgili olarak bir aydınlatma yapacak olur isek pek çok şey söylemek mümkün olacaktır. İlk olarak Facebook Plus nedir? Onu açıklamaktan başlamak daha doğru olacaktır.

Facebook Plus Nedir Ne Değildir?

Facebook Plus detayları

Facebook Plus şeklinde bir uygulamanın çıkmış olduğunu duyan tüm Facebook kullanıcıları, Facebook plus nedir? Ne değildir konusu ile ilgili son derece büyük bir merak içerisindedir. Dünyanın dört bir yanından pek çok insanın, fotoğraf, video ya da fikir paylaşımı yapmış olduğu ya da arkadaşları ile sohbet etmeyi veya da yeni arkadaşlar edinmeye tercih ettiği bir platform olan Facebook son derece eğlenceli bir sosyal medya hesabıdır. Ancak Facebook çok daha eğlenceli bir hale de gelebilir. Peki bu nasıl olur diye soracak olur iseniz, elbette ki bunu Facebook Plus uygulaması indirerek yapabilmek mümkün olacaktır.

Facebook Plus uygulaması özellikleri ile son derece özgür ve dilediğiniz gibi Belki de hep hayalini kurduğunuz bir Facebook kullanımlı deneyimi yaşamış olacaksınız. Bu sebepten dolayı bir an önce Facebook Plus uygulamasını indirmek için Facebook Plus 2022 ya da Facebook Plus indir şeklinde bir takım aramalar yapabilirsiniz.

Facebook Plus Özellikleri Nelerdir?

Facebook Plus,  bugüne kadar alışık olduğumuz Facebook'tan çok daha gelişmiş bir APK uygulamasıdır diyebiliriz. APK uygulaması olduğu için sadece android telefonlarda çalışan bir uygulama olması biraz can sıkıcı olabilir. Ancak gelecek yıllarda android dışında da kullanılacağı düşünülüyor. Neden diye soracak olursanız çünkü son derece gelişmiş bir Facebook deneyimi sunan farklı ve herkes tarafından istenen tercih edilebilecek olan bir uygulama. Muhtemelen Facebook Plus uygulamasını indirdikten sonra hiç kimse tekrar normal bir Facebook kullanmak istemeyecektir. Çünkü Facebook Plus uygulamasının olanakları normal bir Facebook uygulamasının olanaklarından kat kat üstündür.

Facebook Plus uygulaması için adeta Facebook'un gelişmiş hali ve diyebiliriz. Bazen bir takım uygulamalar için, özellikle de sosyal medya uygulamaları için keşke şöyle olsaydı ya da şurası böyle olsaydı bu tip bir ayrıcalığım olsaydı veya bu uygulamada şöyle bir özellik olsaydı şeklinde pek çok hayal kurmuşluğumuz vardır. İşte Facebook Plus bize bu hayallerin gerçek olması gibi bir faktör olarak hayatımıza girmekte. Facebook Plus hayatımıza yeni girmiş bir Facebook uygulaması ve hatta Facebook uygulamasının bir üst modeli olarak ne tür yenilikler getirmiştir? Diye düşünecek olur isek; Facebook plus özellikleri için şunları söylemek mümkün olacaktır.

  • Messenger'dan mesajlaşmak için Facebook hesabını kullanmak gibi bir zorunluluk yoktur.
  • Facebook mesajları için mavi tik yani görüldüğü gibi bir şart Facebook Plus'ta ortadan kalkar. Yani karşı taraf sizin mesajları okuduğunuzu anlamayabilir.
  • Çevrimiçi olduğunuzu gizleyebilirsiniz.
  • Ne kadar süre önce aktif olduğunuzu göstermeye bilirsiniz.
  • Spam mesajları da anında görebilirsiniz.

Facebook Plus üzerinden sahip olabileceğiniz bu tür özellikler ile Facebook'ta son derece ayrıcalıklı bir hesap kullanımı yapabilirsiniz. Ayrıca Facebook Plus'ın bu özelliklerini İstediğiniz zaman aktifleştirip istediğiniz zaman kullanmaya da bilirsiniz. Bunu Facebook Plus üzerinden ayarlar bölümünden İstediğiniz şekilde ayarlayıp daha özgür bir şekilde Facebook hesabınızı kullanabilirsiniz.

Facebook ile Facebook Plus'ın Farkı Nedir?

Facebook Plus farkları

Facebook Plus diye yeni bir uygulama çıktığını duyan herkes Facebook ile Facebook Plus'ın farkı nedir konusunda son derece bir merak içerisinde kalmıştır. Facebook'un gelmiş geçmiş en eski sosyal medya uygulamalarından biri olduğunu hepimiz biliyoruz. Hatta son zamanlarda çok farklı bir takım sosyal medya uygulamaları çıkmasına rağmen yine de Facebook hesabı kullanmaya devam eden bir kesimin de çoğunlukta olduğunu da biliyoruz. Yani kaç tane farklı sosyal medya uygulaması çıkarsa çıksın Facebook'tan bir türlü vazgeçilmiyor. Bu da demek oluyor ki Facebook uygulaması da bir takım değişimler eve yeniliklere gark olacak. Bu sebepten dolayı da Facebook Plus gibi gelişmiş bir seçenek söz konusu olarak karşımıza çıkar.

Facebook Plus ile Facebook'u karşılaştıracak olur isek, Facebook'ta genel olarak kaç dakika önce çevrimiçi olduğumuz ya da mesajları görüp görmediğimiz karşı tarafa bildirilir. Yani karşı taraf messenger üzerinden kaç dakika önce aktif olup olmadığımıza baktığınız zaman bunu anlayabilir. Fakat bu durum her insanın hoşuna gitmeyebilir. Facebook Plus'ta böyle bir şey söz konusu olamaz. Yani bu özelliği İstediğiniz zaman açıp istediğiniz zaman kapatmak gibi bir lükse sahip olursunuz.

Messenger kullanmak için bir Facebook hesabına ihtiyaç vardır. ancak Messenger Plus Facebook kullanarak Messenger a girmek zorunluluğunu ortadan kaldırabilir. 13 yaşından büyük olmak şartıyla Messenger kullanımında Facebook hesabına bağlı olmadan İstediğiniz şekilde mesajlaşma hakkına da sahip olabilirsiniz. Aynı zamanda Facebook üzerinden görüntülü sohbetler de sadece 2 kişi olarak konuşma sağlanıyordu. Facebook Plus özelliği olarak Facebook messenger üzerinden birden fazla kişi ile görüntülü gibi grup araması da yapılabilir. Görüntülü grup araması yapabilmek için Facebook Plus indir seçeneğinden yararlanıp bu kurulumu bilgisayarınıza yada cep telefonunuza yaptığınız zaman Facebook Plus Messenger üzerinden arkadaşlarınız ile son derece keyifli bir grup sohbeti yapabilme hakkına da sahip olabilirsiniz. Facebook Plus gelişmiş seçenekler sunarak sizi daha iyi ve daha üstün bir Facebook kullanımına davet ediyor.

Facebook Plus ile bir Facebook hesabı açmış iseniz, tıpkı Snapchat uygulamasında olduğu gibi herhangi bir sizin bir paylaşımınızı ekran görüntüsü almış ise bu size bildirim olarak gelir. üstüne üstlük bir de bir kişi sizin Facebook paylaşımınıza ya da storynize kaç kez bakmış bunları da  snapchat'teki gibi görebilirsiniz. Yani Facebook Plus'ı kısaca değerlendirecek olur isek Facebook hesabı ile ilgili pek çok ayrıcalıktan söz etmek mümkün olacaktır. Facebook Plus ile hem Facebook üzerinden hem de Facebook messenger üzerinden son derece özgür bir kullanım yapma imkânınız olur.

Facebook Plus Kimler İndirebilir?

Facebook Plus uygulaması bir apk dosyası olduğu için Facebook Plus her tür cep telefonuna, her yazılımda indirilemez. Bu sebepten dolayı Facebook Plus kimler indirebilir şeklinde bir soru pek çok kişi tarafından merak edilen bir soru olarak karşımıza çıkar. Neden diye soracak olur iseniz, çünkü APK dosyaları sadece android cep telefonları için uyumlu olur. Bu sebepten dolayı pek çok android kullanıcısı bir takım ayrıcalıklara sahip olurken Android kullanmayan pek çok kişi de bu sebepten dolayı Facebook Plus indirtmekten şikâyetçi durumda. Bunun çözüm yollarını arayan bir insan Facebook Plus nasıl indirilir şeklinde bir soruindirebilir, Facebook Plus uygulamasına bilgisayarınıza bir apk dosyası kurulumu ile indirebilir ve bilgisayar üzerinden bunun kurulumunu yaptıktan sonra Facebook Plus uygulamasını rahatlıkla kullanabilirsiniz.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67