Facebook Hesabınız Geçici Olarak Kitlendi Hatası

Facebook Hesabınız Geçici Olarak Kitlendi Hatası

Facebook hesabınız geçici olarak kitlendi ne demek nasıl çözülür? Facebook neden geçici olarak kapatılır? Facebook hesabı nasıl kilitlenir ya da Facebook hesabı hangi durumlarda kilitlenir? Şeklindeki sorularınız için hazırlamış olduğumuz bu yazımızda Facebook kullanıcılarının sık sık karşı karşıya geldiği pek çok sorundan söz edeceğiz.

Dünya üzerinde sosyal medya kullanımı her geçen gün artıyor ve milyarlarca kişi, her geçen gün yeni bir sosyal medya hesabı açıp kapatıyor. İnsanların yüzde doksanı neredeyse günün hemen hemen her saatini İnstagram, Facebook, Tiwitter, Snapchat, Swarm ya da bodoo gibi sosyal medya mecralarında geçiriyor. Bu durumda sosyal medya uygulamalarının da bu alanda güvenliği sağlamak adına başvurmak durumunda kaldığı pek çok yöntem geliştirmesi son derece normal ve kaçınılmaz bir hal almakta. Neden diye soracak olursanız, çünkü artık teknolojinin ve özellikle de sosyal medyanın bu denli gelişmiş ve hayatımızın tam orta yerine yerleşmiş olmasından dolayı pek çok kişi bu alanda dolandırıcılık ya da daha farklı pek çok usulsüzlük yapmakta ve bir takım siber suçlar işlemektedir. Sosyal medya uygulamaları da doğal olarak bu tip bir duruma mahal vermemek ve kullanıcıların güvenli bir şekilde hesabına girip çıkması ve iletişim ağını sorunsuz bir şekilde devam ettirmesine yardımcı olmak amacıyla bir takım kurallar ve sınırlar koymak durumunda kalmıştır.

Facebook için konuşmamız gerekirse, Facebook hesabı kapatıldı gibi ya da facebook hesabı kilitlendi gibi bir takım ibareler ile söz konusu durumların önüne geçmek için bir takım önlemler almaktadır. Bu tip durumlar bazı kullanıcıların başına hiçbir suç işlemedikleri halde başına gelebilir. Bunun nedenini araştıracak olursak, bu durumun altında yatan sebepler arasında kullanıcıların bilmeden ya da fark etmeden yapmış olduğu bir takım hatalar yatar. Bu sebepten dolayı da ilk önce bu hesapların kilitlenme sebeplerini öğrenmek gerekli olacaktır.

Facebook Hesabı Neden Kilitlenir?

Facebook hesabı kitlendi

Facebook hesabı neden kilitlenir? Kilitlenen Facebook hesabı tekrar geri açılabilir mi? Ya da Facebook hesabı kilitlenince yine aynı mail adresinden yeni bir hesap açmak mümkün mü? Gibi soruların çözümü için ilk önce bu problemin köküne inmek gerekli olacaktır. Facebook hesabı üzerinden bazı kişiler sahte hesap açarak başka profillere rahatsızlık verebilir. Bu durumda uygunsuz bir tavır sergilemiş olur. Bu tip Facebook hesapları, Facebook’a şikâyet edildiği zaman bu tür hesaplar kilitlenir. Bunun yanı sıra bir de Facebook hesabından bir takım kötü niyetli kimseler dolandırıcılık suçu işlemektedir. Böyle bir hesap pek çok kişi tarafından şikâyet edildiği zaman tamamen silinebilir. Bunun yanı sıra aynı zamanda Facebook üzerinden sahte hesap açıp şüpheli hareketler sergileyen kişilerin de hesapları ilk önce geçici olarak kilitlenip daha sonra tamamen silinebilir.

Facebook kilitlenen hesabı açma hilesi pek çok Facebook kullanıcısının merak ettiği bir konudur. Facebook hesabında şüpheli hareketlerde bulunmuş bir kişinin profili sınırlı bir süre için kapatılır. Bu Facebook hesabının geçici olarak kilitlenmiş olmasıdır. Bu durumda, Facebook’ta şüpheli hareketler sergilemek nedir? Ne tür durumları Facebook şüpheli bir hareket olarak algılar diye soracak olursanız; Facebook üzerinden şüpheli hareketler sergilemek demek bir takım kural ihlali yapmış olmak anlamına gelir. Facebook’ta kural ihlali genel olarak; yeni açılmış bir hesabın çok seri bir şekilde geniş bir kitleye bir anda arkadaşlık isteği göndermesi, bir anda çok fazla paylaşım yapması ya da gün içinde çok fazla sayıda gönderiye beğeni yapması gibi durumlar içerir. Facebook uygulamasının algoritması bu tip durumları bir kural ihlali olarak algılayarak bu tür davranışlar sergileyen hesapları geçici olarak kilitlemektedir.

Facebook Hesabı Kilitlenince Ne Olur?

Facebook hesabı kilitlenmiş olan ya da hesabının kilitlenme ihtimali olduğunu düşünen kullanıcılar Facebook hesabı kilitlenince ne olur sorusunun cevabını merak etmektedir. Facebook hesabı kilitlendiği zaman, kullanıcılar kendi hesaplarını aktif bir biçimde kullanamazlar. Hesabına giriş yapamayan kullanıcılar, bu hesabı tekrar açtırmak için bir takım şartları yerine getirmek durumunda kalır. Facebook hesabı kilitlenmiş olan bir kullanıcı ne yapmalıdır diye soracak olursanız genel olarak bu konuda Facebook ile iletişime geçerek Facebook hesap kurtarma yöntemlerinin gözden geçirilmesi gerekli olacaktır.

Facebook Hesabım Kilitlendi Nasıl Açabilirim?

Facebook hesabım kilitlendi nasıl açabilirim? Facebook hesabımı kurtarmak için kimliğim gerekli mi? Facebook hesabı açma linki doğru mu? Facebook hesabınız geçici olarak kilitlendi ibaresi ile karşılaşan pek çok Facebook kullanıcılarının en çok merak sorduğu sorular arasında yer alır.

Bu konu hakkında ilk olarak bir uyarı ile söze başlamamız gerekli olacaktır. Facebook üzerinden hesabınız kilitlendi diye bir mesaj almışsanız bu mesajın son derece tehlikeli bir durumun habercisi olduğunu fark etmeniz gerekir. Genel olarak sosyal medya dolandırıcılarının Facebook kullanıcılarına bu tip mesajlar gönderdiğini bilmeniz gerekir. Bu tür bir mesajla karşılaştığınızda mesajın sonunda Facebook kilit açma linki de göreceksiniz. Bu linke kesinlikle tıklamamanız gerekir. Eğer ki böyle bir linke tıklarsanız sosyal medya dolandırıcıları tarafından hesabınız çalınır. Unutmayın ki Facebook size hiçbir şekilde mesaj atmaz. Eğer ki hesabınız kilitlenmişse zaten ilk başta Facebook uygulamasına girdiğiniz zaman karşınıza Facebook giriş sayfası çıkacaktır ve hesabınıza giriş yapamayacaksınız. Böyle bir durum ile karşı karşıya gelmişseniz, ilk önce Facebook hesabınız ile bağlantılı olan mail adresinizi kontrol etmenizde fayda vardır.

Facebook hesabınız geçici olarak kilitlenmişse Facebook kilitlenen hesabı açma 2022 ya da Facebook hesabım kilitlendi 2022 şeklinde yapacağınız aramalar sonucunda bir takım güncel çözümleri öğrenme şansınız olacaktır. Facebook hesabınız kilitlenmiş ise açmak için cep telefonu numaranızı yazarak kimlik doğrulama yapabilirsiniz. Bu noktada Facebook sizden kimliğinizin arkalı önlü bir fotoğrafını da isteyecektir. Facebook’un yönlendirmelerini takip ederek hesabınızı yeniden açıp sorunsuz bir şekilde profilinize giriş yapabilirsiniz.

Kilitlenen Facebook Hesabı Ne Kadar Sürede Açılır?

Kitlenen hesap açılma süresi Facebook

Facebook hesabınız kilitlenmiş ise Facebook uygulamasının sizden istemiş olduğu bilgileri girdikten sonra hesabınız sorunsuz bir şekilde açılacaktır. Peki, kilitlenen Facebook hesabı ne kadar sürede açılır?

Kilitlenmiş olan Facebook hesabınızı kurtarmak için kimlik doğrulaması yaptıktan sonra Facebook algoritması bir takım güvenlik kontrolleri yapacaktır. Bu kontroller tamamen, diğer kullanıcıların ve sizin son derece güvenli bir şekilde Facebook hesabınızı kullanmaya devam etmeniz için yapılır. Facebook güvenlik kontrolü tam olarak 24 saatlik bir zaman dilimi içerisinde yapılmaktadır. Yani siz kilitlenmiş olan Facebook hesabınızın yeniden açılması için gerekli olan bilgileri verdikten ve kimlik doğrulamasını yaptıktan sonra eğer ki herhangi bir sorun ile karşılaşılmamışsa, Facebook hesabınız 24 saat içinde geri açılır. Eğer ki hesabınız 24 saat içinde açılmamış ise kimlik doğrulamasında ya da bir takım kural ihlali gibi araştırmalarda bir sorun olmuş olabilir. Bunun için Facebook’a vermiş olduğunuz bilgilerin doğru olup olmadığını kontrol etmeniz son derece büyük bir önem taşır. Kilitlenen hesabınızı açmakla uğraşmak istemiyorsanız yeni bir Facebook hesabı da açabilirsiniz.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67