Facebook Hesabıma Giremiyorum

Facebook Hesabıma Giremiyorum

Facebook günümüzde en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biridir. İlk tanıtıldığı günden bu yana milyonlarca üyeye ulaşmış olup, sunduğu zengin özellikler sayesinde her geçen gün üye sayısı artmaktadır.

Ancak bazı durumlarda üyeler Facebook hesabıma giremiyorum sorununu bildirebilmektedir. Bunun farklı nedenleri olmakla beraber, bazı çözüm önerileri de vardır. Lâkin hepsini denemeden önce hesabınızın kapatılmadığından emin olmanız gerekir. Eğer herhangi bir topluluk kuralını ihlal etmişseniz, hesabınızın kapatılması mümkündür.

Bu durumda itiraz için bir form doldurmanız mümkündür. Peki, bu sorunun detaylı çözümü nedir?

Facebook Topluluk Kuralları

Facebook her sosyal medya platformu gibi topluluk kurallarına sahiptir. Ancak gerek eski, gerekse yeni birçok üye bunları bilmez. Dolayısıyla çok sayıda kişinin hesabı ihlal nedeniyle kapatılır. Bu maddeler arasında bazıları şunlardır;

 1. Gizlilik İhlalleri ve Görüntülere İlişkin Gizlilik Hakları
 2. Acımasız ve Duyarsız İçerikler
 3. Cinsel İlişki Talebi
 4. Yetişkin Çıplaklığı ve Cinselliği
 5. Şiddet ve Sansürlenmemiş Şiddet İçeriği
 6. Nefret Söylemi
 7. Güvenilirlik
 8. Emniyet
 9. Gizlilik
 10. Onur
 11. İntihar ve Kendine Zarar Verme
 12. Çocukların Cinsel ve Cinsel Olmayan İstismarı, Çocuk Çıplaklığı
 13. Yetişkinlerin Cinsel İstismarı
 14. Zorbalık ve Taciz
 15. İnsan İstismarı
 16. Şiddet ve Suça Teşvik
 17. Tehlikeli Kişi ve Kuruluşlar
 18. Zarara Yol Açma ve Suçu Kamulaştırma
 19. Yasal Düzenlemelere Tabi Ürünler
 20. Dolandırıcılık ve Aldatma

Facebook hesabıma erişemiyorum diyorsanız bunun ilk nedeni budur. Eğer herhangi birisini ihlal etmişseniz, hesabınız kapatılabilir. Bu durumda form doldurursanız, geri açtırma ihtimaliniz olabilir. Ancak bunun haricinde üçüncül parti bir site veya uygulama tarafından işlem yapılamaz.

Facebook Hesabıma Giriş Yapamıyorum

Facebook giriş oldukça kolaydır. Bunun en sık rastlanılan sorunu şifreyi yanlış girmek ya da hatırlamamaktır. Günümüzde birçok kişi internette farklı sitelerde çok sayıda parola kullandığı için, zamanla unutulmaktadır. Üstelik şifrenin yazılışı zorsa, doğru girmek zor olabilir.

Eğer Facebook hesabıma giremiyorum. Şifremi unuttum diyorsanız bunun çözümü oldukça pratiktir. Bunun için aşağıdaki maddeler uygulanarak çözüm bulunabilir;

 1. Facebook’a masaüstü seçenekten girin. Böylece daha kolay işlem yapabilirsiniz.
 2. Ardından ekranda şifreni mi unuttun yazısı seçilir.
 3. Gelen ekrana cep telefonu numarası girilir. Aynı zamanda e-posta girmek de mümkündür.

Ardından talimatlar izlenerek, başvuru kısa sürede tamamlanabilir.

Facebook Hesabı Nasıl Geri Alınır?

Facebook hesabıma erişemiyorum diyorsanız, bunun farklı çözümleri vardır. İçlerinden bir tanesi de farklı bir hesabı kullanmadır. Eğer bir arkadaşınız veya akrabanızın Facebook hesabından girerseniz de çözüm bulabilirsiniz.

Bunun için öncelikle bilgisayar kullanılmalıdır. Ardından Facebook’a girilir ve geri almak istediğiniz hesabın profili açılır.

 1. Kapak fotoğrafının hemen altında bulunan üç nokta sembolüne tıklayın.
 2. Destek bul  ya da profili şikâyet et seçeneğini kullanın.
 3. Başka bir şey diyerek, ileri deyin.
 4. Bu hesabı geri al üzerine tıklayın

Tüm bu işlemler ardından talimatları takip ederseniz, hesabınızı alabilirsiniz.

Facebook Hesabı Nasıl Bulunur?

Günümüzde birçok kişi şifrenin haricinde kullanıcı adı, telefon numarası ve e-posta adresi üzerine de sorunlar yaşar. Bu durumda https://www.facebook.com/login/identify adresine girerseniz, gerekli işlemler ardından sonuç alabilirsiniz.

Söz konusu link açıldıktan sonra hesap araması yapılır. Burada telefon numarası veya e-posta adresi kullanılır. Diğer işlemleri de tamamladıktan sonra gerekli bilgilere erişim sağlanır. Eğer hesabınıza giriş yapamıyorsanız, tek çözüm önerisiniz Facebook ile iletişim kurmak ve bu platform üzerinde sonuç almaya çalışmadır. Bunun dışarısında bir yöntem bulunmaz.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67