Facebook Hesabım Kapatıldı Nasıl Açabilirim?

Facebook Hesabım Kapatıldı Nasıl Açabilirim?

Facebook çağımızda en yoğun kullanılan sosyal medya platformları içindedir. Yıllardan beri oldukça aktif bir yapıya sahiptir ve içerisinde milyonlarca üye vardır. Dinamik yapısı ve sürekli yeni özellikler getirmesinin de etkisiyle, her geçen gün kayıt olan kişi sayısı yükselir.

Dolayısıyla hem kullanıcıların sorunsuz kullanması, hem de herkesin platformdaki haklarını korumak gibi nedenlerle bazı topluluk kuralları vardır. Bunlara uyum göstermemek, birçok cezayla sonuçlandırılır. Hesap kapatma da aralarından bir maddedir.

Ancak hesap kapatılmasının farklı nedenleri de olabilir. Eğer bir yanlışlık olmuşsa veya hesap çalınmışsa da bu durumla karşılaşılabilir. Peki, Facebook hesabım kapatıldı nasıl açabilirim diyenler ne yapmalı?

Facebook Topluluk Kuralları Nelerdir?

Facebook hesabının kapatılmasına geçmeden önce, topluluk kurallarına da bakmak gerekir. Zira bunların ihlal edilmesi hesap kapatılma nedeni olabilir. Bu açıdan şu gibi maddeler vardır;

 1. Güvenilirlik
 2. Emniyet
 3. Gizlilik
 4. Onur
 5. Şiddet ve Suça Teşvik
 6. Tehlikeli Kişi ve Kuruluşlar
 7. Zarara Yol Açma ve Suçu Kamulaştırma
 8. Yasal Düzenlemelere Tabi Ürünler
 9. Dolandırıcılık ve Aldatma
 10. İntihar ve Kendine Zarar Verme
 11. Çocukların Cinsel ve Cinsel Olmayan İstismarı, Çocuk Çıplaklığı
 12. Yetişkinlerin Cinsel İstismarı
 13. Zorbalık ve Taciz
 14. İnsan İstismarı
 15. Gizlilik İhlalleri ve Görüntülere İlişkin Gizlilik Hakları
 16. Acımasız ve Duyarsız İçerikler
 17. Cinsel İlişki Talebi
 18. Yetişkin Çıplaklığı ve Cinselliği
 19. Şiddet ve Sansürlenmemiş Şiddet İçeriği
 20. Nefret Söylemi

Platformun topluluk kuralları üzerine birçok madde olmakla beraber, üyeler hepsini bilmeli ve uygulamalıdır. Eğer bunlardan herhangi birine uymadığınız için hesabınız kapatılmışsa, tek yapabileceğiniz platform ile iletişime geçerek kaldırılmasını talep etmedir.

Kapatılan Facebook Hesabı Nasıl Açılır?

Facebook hesabım kapatıldı 2020 için herhangi bir topluluk kuralını ihlal etmemişseniz, bir form kullanarak açılmasını talep edebilirsiniz. Bunun için https://www.facebook.com/help/contact/260749603972907 linkine girilir. Ardından da giriş e-posta adresi ya da cep telefonu yazılır. Ardından da nüfus cüzdanında yazılı ad-soyad girilir. Kimlik-kimlikleriniz de fotoğraf olarak yüklenir.

Bilgiler doldurulduktan sonra gönderilir ve inceleme yapılır.

Facebook Hesabım Kapatıldı Kimlik İstiyor

Platformdaki hesabı kapatılan çok sayıda kişi Facebook hesabım kapatıldı kimlik istiyor durumunu araştırır. Bunun nedeni kişilerin belgelerini vermek istememesidir. Ancak hesabınızı geri istiyorsanız ve sıfırdan oluşturmayı tercih etmiyorsanız, bunu vermeniz zorunludur. https://www.facebook.com/help/155050237914643 adresine göre kimlik kopyası gönderilmesi ardından şifrelenmesi yapılarak, güvenli şekilde muhafazası yapılır. Profilinizdeki arkadaşlarınıza yahut platformdaki başka insanlara görünür olmaz. Ayrıca 1 yıla kadar güvenle saklanabileceğinden de linkte bahsedilir. Ayrıntılı bilgi için, link ziyaret edilebilir.

Peki, bunu göndermemenin bir yolu var mıdır? Bilindiği üzere sosyal medya platformları geliştikçe, bunun üzerine farklı hizmetler veren siteler de ortaya çıkmıştır. Dolayısıyla kullanıcılar Facebook kapatılan hesabı açma programı sorgusunu yoğun olarak araştırır. Ancak bunun bir sonucu yoktur. Zira hesap doğrudan platform tarafından açılabilir ve programın bunu yapması imkânsızdır.

Bu tür programların, sizin bazı bilgilerinizi çalması da muhtemel olduğu için uzak durulmalıdır. Peki, Facebook kapatılan hesabı kimliksiz açma nasıl yapılır? Eğer yukarıdaki yöntemi kullanmak istemiyorsanız, Facebook ile doğrudan iletişim kurup ihlal yapmadığınızı da anlatmanız gerekir. Eğer hesabınız çalınmış ve bu esnada kapatılmışsa da yine iletişim kurarak, durumu açıklamanız şarttır.

Bu durumda Facebook hesabınızı geri açabilir. Platformun kendisiyle irtibat haricinde ise bir yöntem bulunmaz. Dolayısıyla bu tür hizmetler yaptığını belirten internet siteleri ve programlara temkinli yaklaşılmalıdır.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67