Facebook Grupları Nasıl Kasılır?

Facebook Grupları Nasıl Kasılır?

Facebook grup oluşturduysanız ve üye sayısını arttırmak istiyorsanız Facebook grupları nasıl kasılır, kişiler nasıl gruplara gelebilir veya grup nasıl popüler hale getirilebilir konusunda öğrenmek istiyorsanız öncelikle Facebook grubunuza biraz emek vermeniz gerekebilir. Fakat bunun sonunda binlerce takipçiye ulaşabilir ve aynı zamanda Facebook grubunuzu popüler hale getirebilirsiniz. Facebook grubu kasmaya başlamadan önce dikkat etmeniz gerekenler şu şekildedir,

Öncelikle grubunuza çekeceğiniz üyelerin yabancı mı yoksa Türk mü olduğuna karar vermeli ve hedef kitlenize göre grubun temasını şekillendirebilirsiniz.

Grubun ismini seçerken özenli davranmalısınız çünkü grubunuzun aramalar kısmında bulunmasını istiyorsanız öncelikle gruba herkesin aratabileceği türde bir isim koyabilirsiniz. Böylece kişiler rahatlıkla arama kısmından grup isminizi bulabilir.

Grubun açıklama bölümünü düzenlerken doğru anahtar kelimeleri kullanmalısınız. Gruba üye olmak isteyen kişiler sizlerin kurduğunuz grup hakkında fikir sahibi olabilirler. Böylece gruba girerken nasıl aktif olacakları, nasıl paylaşım olacağı gibi fikirler edinebilirler.

Grup aramalarında çıkabilmek için mutlaka etiket kullanmanız önerilir. Böylece grubunuz rahatlıkla popülerleşmeye başlar.

Facebook gruba üye çekme konusunda grubunuzun reklamını farklı gruplarda yapabilir ve değişik reklam yöntemi ile yeni üyeler çekebilirsiniz. Tabi bunun için reklam vereceğiniz grup kurallarını okumanızı öneririz.

Grubunuzun kapalı veya açık olması size bağlıdır. Eğer grubunuz kapalıysa daha hızlı büyüme gösterebilirsiniz. Aynı zamanda gruba üye olan kişilere sorular açarak gelen kişilerin seçimini gerçekleştirebilirsiniz.

Facebook Grup Kasma Püf Noktalar

Facebook günümüzde hızla artan bir kullanıcı kitlesine sahip. Küçükten büyüğe pek çok kişi kullanıcı kitlesini genişleterek hem firmalar hem de kişisel hesaplar daha fazla takipçi veya müşteri çekmektedirler. Facebook grupları, birçok kişinin takipleşmeden birbirleri ile bilgi alışverişi yaptıkları bir ortamdır.  Facebook grup kasma açısından bakıldığı zaman gruba üye çekmek ve aktiflik sayısını arttırmak için bazı püf noktalar bulunmaktadır. Facebook gruplara üye çekmek için yapmanız gerekenler,

Günlük olarak grubunuzda 2-5 arasında bir paylaşım yapmanız önerilir. Bu paylaşımlar kişilerin ilgi alanları olmalıdır ve sürekli olarak sizleri takip etmelerini sağlarsınız.

İnsanların gönderilere yapmış olduğu yorumlara ve mesajlara cevap vererek etkileşime girebilirsiniz.

Facebook grup istatistiklerine sürekli olarak bakmalı ve nerelerde yanlış nerelerde doğru yaptığınızı inceleyerek kendinizi yenilemelisiniz. Aynı zamanda bu bölümden Facebook gönderisi detayları hakkında bilgiler edinebilirsiniz.

Facebook grubunuzda güzel bir büyüme ivmesi yakalamak için paylaşım döngünü arttırmalı ve üyelerin iletişime geçmesi için gazlamalısınız. Paylaşımlarınızın benzersiz olmasının yanı sıra taklit paylaşımlardan kesinlikle kaçınmalısınız.

Facebook grup daveti yaparak hem arkadaşlarınızı hem de başka kişileri gruba davet atması için teşvik edebilirsiniz. Bu tarz gönderilerde gruba teşvik edici paylaşımlar yapmalısınız.

Facebook Grup Daveti Ayarları

Facebook grup daveti ayarları başka üyeleri davet etmek için önemlidir. Grup ayalarına girmek için davet yollamak için izlemeniz gereken yollar şu şekildedir,

Haber kaynağı bölümünden sol kısımdan ‘’Gruplar’’ bölümüne girin ve yeni üyeleri takip edin. Burada eğer grupları göremiyorsanız ‘’Diğerlerini gör’’ bölümüne tıklayarak davet edin.

Kapak fotoğrafın altında yer alan ‘’+ Davet Et’’ bölümüne tıklayarak davet etmek istediğiniz kişileri seçerek davet edin.

Facebook gruba üye ekleyemiyorum diyorsanız grubunuzun davet etmeye açık olup olmadığını incelemeniz gerekmektedir. Sonrasında uygulamayı güncellemeli veya silip tekrardan yükleyebilirsiniz.

Bağlantı aracılığı ile özel gruba üye davet için üç nokta simgesine tıklayarak ‘’Paylaş’’ seçin ve ‘’Bağlantıyla davet et’’ seçeneğine tıklayın. Burada bağlantıyı kopyalayarak paylaşın ve bittiği zaman üç nokta simgesine tıklayarak hangi yöntem ile paylaşacağınızı seçin.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67