Facebook Grubuna Toplu Arkadaş Ekleme

Facebook Grubuna Toplu Arkadaş Ekleme

Facebook kullanıcılarının en çok araştırdığı konulardan birisi, Facebook grubuna toplu arkadaş ekleme konusu olmaktadır. En çok kullanılan sosyal medya platformlarından birisi olan Facebook uygulamasında, bazı kullanıcılar sahip olduğu arkadaşları sevdikleri gruplara eklemek istemektedirler. Facebook uygulamasının ise bu şekilde toplu bir eklemeyi yapabilecek bir özelliği henüz bulunmaktadır.

Facebook Grubuna Toplu Arkadaş Ekleme Nasıl Yapılır?

Facebook üyeleri uygulama içerisinde sahip oldukları arkadaşları, sevdikleri bazı gruplara eklemek istemekte ama Facebook özellikleri içerisinde gruplara toplu arkadaş ekleme gibi bir özellik henüz bulunmaktadır. Bu nedenle Facebook gruplarına eklenmek istenilen kişiler, ancak tek tek olacak şekilde gruplara eklenebilmektedir.

Bu nedenle pek çok Facebook kullanıcısı, Facebook grubuna toplu arkadaş ekleme işlemi için bir takım eklentiler ve yazılımlar kullanmaktadır. Facebook gruplarına toplu arkadaş eklenmesini sağlayan bu eklentileri ise Facebook algoritması zararlı olan yazılım ya da spam olarak algılamakta ve bu eklentileri ya da yazılımları kullanan Facebook üyelerinin kullanıcı hesaplarını kitleyip, banlamaktadır.

Bu nedenle bu tarz yazılımları kullanmadan önce Facebook kullanıcı hesabının da tehlikeye girebileceğinin unutulmaması gerekmektedir. Bu tarz yazılımların ve eklentilerin güvenli olanları kullanıldığı zaman ve bazı kullanım noktalarına dikkat edildiği zaman Facebook uygulamasının hesabı banlama olasılığı da ortadan kalkmaktadır.

Sonuç olarak bu yazılımlar ya da eklentiler bilinçli olarak ve Facebook algoritmasının işleyişine uygun olacak şekilde kullanıldığı zaman Facebook gruplarına toplu olarak arkadaş eklemek her zaman mümkün olmaktadır. Bu bağlamda en çok kullanılan Facebook grubuna toplu arkadaş ekleme hilesi ise Facebook Group Inviter olmaktadır.

Facebook Group Inviter

Facebook gruplarına toplu arkadaş eklemk için kullanılan bir takım ek yöntemleri, Facebook algoritması spam olarak algılamakta ve bu tarz kullanımlar sonucunda bu yöntemleri kullanan Facebook kullanıcılarının hesaplarına ban atmaktadır. Bu nedenle spam olarak algılanmayan bir takım yöntemlerle bu işlem kolaylıkla yapılabilmektedir.

Bu yöntemlerden en çok kullanılanı ise Google Chrome web mağazasında yer alan ve güvenilir olan Facebook Group Inviter eklentisi olmaktadır. Facebook Group Inviter, Google Chrome uygulama mağazasından indirildikten sonra Facebook uygulamasında yer alan gruplara toplu olarak arkadaş ekleme mümkün olmaktadır. Buna bağlı olarak Facebook Group Inviter kullanımı ise şu şekilde olmaktadır;

Facebook Group Inviter, Google Chrome uygulama mağazasından indirildikten sonra eklenti Google Chrome tarayıcıya otomatik olarak eklenmektedir.

Facebook Group Inviter indirilmesi tamamlandıktan sonra tarayıcının sağ üst köşesinde eklentinin üstüne tıklanarak program açılmalıdır.

Açılan sayfada yer alan kaç saniyede arkadaş eklensin seçeneğinden gerekli olan zaman süresi seçilmelidir.

Daha sonra sürenin altında yer alan kısma arkadaşların ekleneceği yani davet edileceği grubun linkinin yazılmalıdır.

Bundan sonra ise eklenecek olan kişiler Facebook arkadaş listesinden seçilerek, en altta yer alan Submit tuşuna basılmalıdır.

Böylelikle istenilen her Facebook grubuna toplu arkadaş ekleme işlemi başarı ile tamamlanmış olmaktadır.

Facebook Group Inviter Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Google Chrome web mağazasında yer alan, Facebook Group Inviter eklentisi ile Facebook uygulamasında, kolaylıkla her gruba ve istenilen sayıda olmak üzere arkadaş eklenebilmektedir. Bu kullanışlı uygulama en güvenilir olan Facebook grubuna toplu arkadaş ekleme eklentisi olmaktadır. Bu eklentiyi kullanırken ise bazı noktalara dikkat etmek gerekmektedir.

Buna bağlı olarak Facebook Group Inviter eklentisi kullanılırken, en önemli nokta arkadaş eklenme süresinin ayarlanması olmaktadır. Bu sürelere uyulmadığı takdirde, Facebook algoritması yapılan bu işlemi spam olarak algılamakta ve bu eklentiyi kullanan kişinin Facebook hesabına ban atmaktadır. Bunun için dikkat edilmesi gereken ve arkadaş sayısına göre ayarlanması gereken süreler ise şu şekilde sıralanmaktadır;

500 kişiden az olan eklemelerde ayarlanması gereken süre: 10 sn

1000 kişi ve 2000 kişi için ayarlanması gereken süre: 15 sn

2000 kişiden fazla olan eklemelerde ayarlanması gereken süre: 40 sn


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67