En Popüler Türkçe Youtube Etiketleri

En Popüler Türkçe Youtube Etiketleri

Etiketler belirli konulardaki gönderi barındıran listelerdir. Eğer takipçi ve izlenmelerinizi arttırmak istiyorsanız, YouTube etiketleri 2021 size çözüm sunmaktadır. Ancak bunların neler olduğuna geçmeden önce, nelere dikkat etmeniz gerektiği bilinmelidir;

Etiketler boşluksuz yazılır. İki kelime olacaksa bunları birleştirmeniz zorunludur.

Etiketler aşırı şekilde kullanılamaz. Eğer videonuza 15 üzerinde etiket eklerseniz; YouTube bunların tümünü geçersiz sayacaktır.

Video ile doğrudan alakalı olmayan etiketler kullanılmamalıdır.

Kaba dil, nefret söylemi, taciz ve cinsel içerik bulunmamalıdır.

Eğer etiket kullanım kurallarına dikkat etmezseniz, anlaşılacağı üzere sadece olumsuz sonuçlar alınacaktır. Bu nedenle YouTube topluluk kurallarına bakarak, uyarınca hareket etmeniz gerekir.

YouTube Üzerinde En Çok Kullanılan Etiketler Hangileridir?

YouTube üzerinde kullanıcılar tarafından tercih edilen çok sayıda etiket bulunmaktadır. YouTube popüler hashtag arasından bazıları şöyledir;

#youtube

#subscribe

#video

#youtuber

#music

#love

#newvideo

#linkinbio

#youtubechannel

#like4like

#fitness

#workout

#fun

#bodybuilder

#motivation

#aesthetic

#fitnesslifestyle

#dance

#ty

#sub4sub

#youtubeitalia

#malatidipalestra

#gym

#nevergiveup

#lol

#bodybuilding

#aestheticotivation

#kids

#gymlifestyle

Ancak bunları rastgele değil, videolarınız ile alakalı olanlara kullanmanız gerekir.

YouTube Videolarına Nasıl Etiket Eklenir?

YouTube üzerinde her geçen gün yeni kanallar açılmaktadır. Bu nedenle YouTube etiket ekleme gibi temel konular bile kullanıcılar arasında sorulabilmektedir. Bunun için tek yapmanız gereken şunları takip etmedir;

YouTube’a girerek, hesabınızda oturum açın.

Bir video yüklerken ya da kısa video kaydederken açıklama ya da başlığa # sembolünü yazın.

Videoya yazmak istediğiniz etiketi girin. YouTube size ilgili ve popüler olanları öneri şeklinde gösterir.

Ardından seçim yaparak uygulayın.

Böylece tüm işlemler de sonlanır. Ancak videonuz oluşturulmuşsa, bu işlem çözüm sunmaz. Bunun yerine şu aşamaları takip ederseniz, istediğiniz etiketleri ekleyebilirsiniz;

YouTube Studio üzerindeki hesabınıza girin.

Sol tarafta bulunan menüden içeriği seçin.

Etiket eklemek istediğiniz video üzerine tıklayın.

Hashtag ekleyin.

Buna ek olarak, YouTube mobil üzerinden de ekleme yapabilirsiniz.

YouTube Etiketleri Nasıl Bulunabilir?

Her ne kadar YouTube etiket bulmak çok zor bir konu olarak bilinse de oldukça kolaydır. Yukarıda vermiş olduğumuz listenin haricinde seçenekler arıyorsanız, YouTube üzerindeki videoları kontrol etmeniz yeterlidir.

Zira fenomenler de bunlardan yararlanmaktadır. Ancak bu etiketleri ararken, kanalınızla uygun olanlar incelenmelidir. Örneği oyun kanalıysanız, bunun üzerine video hazırlayan fenomenleri incelemeniz gerekir.

Ardından onların kullandığı etiketleri not ederek, videolarınızda siz de kullanabilirsiniz. Hem yabancı, hem de Türk YouTuber’ları kontrol ederseniz, daha etkili sonuçlar almanız mümkündür.

YouTube Etiketleri Püf Noktaları

YouTube tarafından sunulan 15 maksimum etiket az gibi görülse de, video ile uygun olma gerekliliği kişileri büyük bir çıkmaza sokar. Çoğu zaman bu sınırın yanına bile gelinemez. Ancak YouTube hazır etiketler arasında bir püf noktası da vardır.

Her ne kadar SEO kurallarında yazım hatalarına dikkat ediliyor olsa da, etiketler için bu geçerli değildir. Bu nedenle izleyiciler etiketleri kontrol ederken hataya düşer. Örneğin Türk Dil Kurumuna göre doğru yazım “Egzoz” olsa bile egsoz, egzos, eksoz gibi farklı türler de Google aramalarında görülür.

Dolayısıyla etiketlere hatalı yazımları da eklerseniz, videonuzun ulaştığını kişi sayısını arttırabilirsiniz. Ancak 15 sayısını geçmemeye de dikkat edilmelidir.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67