En Popüler Sosyal Medya Uygulamaları

En Popüler Sosyal Medya Uygulamaları

En popüler sosyal medya uygulamaları 2023 her geçen gün hayatımıza girmektedir. İnsanlar bahsi geçen konum alması beraber gözlenmesi ile yer alan nedenle seçenekle hangi seçeneklerin olduğunu görmek, incelemek beraber henüz üye değilse kaydolmak adına araştırmalar yapmaktadır. Bunlardan bazıları aşağıda olması ile gözlenen gibidir;

 1. Facebook
 2. YouTube
 3. WhatsApp
 4. WeChat
 5. Instagram
 6. TikTok
 7. Telegram
 8. Reddit
 9. SnapChat
 10. Twitter

 En popüler sosyal medya uygulamaları 2023 arıyorsanız bunların hepsini inceleyebilirsiniz. Tümünün kitlesi değişiklik gösterdiği adına ayrıntılı dikkatleri çekerek incelemeniz önerilir bilinmektedir.

Facebook

Facebook detayları

Yeni adıyla Meta Inc. Dikkatleri çekerek ek olması ile bilinen gözlenmesi ile yer alan Facebook, merkezi Amerika Birleşik Devletleri’nde mevcut alan Kaliforniya merkezli yalnızca sosyal medya ağır beraber medya holdingidir. Kurulumu Mark Zuckerberg beraber kendisinin Harvard Koleji’ndeki oda arkadaşları,

 1. Eduardo Saverin,
 2. Andrew McCollum,
 3. Dustin Moskovitz,
 4. Chris Hughes beraber beraber kurulmuştur. 

Sosyal medya ağı, günümüzde Microsoft, Amazon, Apple beraber Google beraber beraber beş büyük teknoloji şirketinden biri dikkatleri çekerek kabul edilmektedir. Global çapta kullanılmakta konum alan Facebook, 2004 yılından bahsi geçen konum alması beraber gözlenmesi ile yer alan yana kullanım görmektedir.

Her ne karşın en popüler sosyal medya uygulamaları 2023 arasında yalnızca dönem gençler aracılığı beraber kullanılmış olsa ek olması ile bilinen lakin yetişkinler beraber orta yaşlı kesimler aracılığı beraber tercih edilmektedir.

YouTube

YouTube, günümüzde en fazla tercih edilen sosyal medya ağlarından yalnızca tanesidir. yalnızca video paylaşım platformu dikkatleri çekerek sıklıkla tercih edilmektedir. 3 eski PayPal çalışanı aracılığı beraber 15 Şubat 2005 tarihinde kurulmuştur. Üyelerine sadece video izleme değil aynı zamanda video paylaşma imkanı ek olması ile bilinen sağlamaktadır. 

Bunun yanı sıra video yükleyen kişiler, belirli şartları yerine getirdiği halinde para ek olması ile bilinen kazanabilmektedir. Zira 2014 içerisinde, üyeye para kazandırma modeline geçilmiştir. Bahsi geçen konum alması beraber gözlenmesi ile yer alan çerçevede üyeler hesaplarından bahsi geçen konum alması beraber gözlenmesi ile yer alan özelliği aktif hale getirmekte, ardından ek olması ile bilinen izlenen videolardan izleme başına ücret kazanmaktadır. 

Platform HTML 5 özelliğine ait olması ile gözlenen adına Flash Player gereksinimi olmadan çalışabilmektedir. İçerisinde uygun olmayan konularda, yüzlerce video söz konusudur. Her gün giriş yapıldığı adına En popüler sosyal medya uygulamaları 2023 arasındadır.

WhatsApp

İletişim çağında olduğumuz günümüzde haberleşmeyi sağlayabilmek adına tercih edilen fazla sayıda sistem vardır. WhatsApp ek olması ile bilinen bunlardan yalnızca tanesidir. İlk dikkatleri çekerek Ocak 2010 tarihinde yayınlanmış olup başlarda sosyal medya aracılığıyla kullanılmıştır. Hem Android hem ek olması ile bilinen iOS işletim sistemleri adına geçerlidir. Lakin sonradan web sosyal medyası ek olması ile bilinen devreye sokulmuştur.

Uygulama 2G, 3G, 4G ek olarak wi-fi beraber kullanılabilmektedir. Mesajların alınması beraber iletilmesi adına internet gerekmekte olup kullanıcılar aralarında birden fazla işlem yapabilmektedir.

Uygulama eski Yahoo! Çalışanları konum alan Biran Acton beraber Jan Koum tarafından, Amerika Birleşik Devletlerinin Kaliforniya eyaletinde bulunan Santa Clara kentinde açılmıştır. E En popüler sosyal medya uygulamaları 2023 arasında her gün kullanım görmektedir.

WeChat

Mesajlaşma sosyal medyaları günümüzde oldukça yaygındır. Her ne karşın insanın aklına WhatsApp gelse ek olması ile bilinen uygun olmayan onlarda seçenek vardır.

Uygulama Türkçe ek olması ile bilinen dahil olmak üzere fazla sayıda dili desteklemektedir. Ocak 2011 yılından bahsi geçen konum alması beraber gözlenmesi ile yer alan yana kullanılmakta olup global çapta tercih edilmektedir. Bahsi geçen konum alması beraber gözlenmesi ile yer alan nedenle En popüler sosyal medya uygulamaları 2023 arasında mevcut almaktadır.

Instagram

 En popüler sosyal medya uygulamaları 2023 arasında Instagram, en fazla yapılan tercihlerden yalnızca tanesidir. 6 Ekim 2010 tarihinde yayınlanmış olup ücretsiz yalnızca şekilde fotoğraf beraber video paylaşımına izin vermektedir. Temel dikkatleri çekerek gençler beraber yetişkinler aracılığı beraber tercih edilmektedir. Paylaşımlar herkese açık ek olarak onay verilmekte konum alması beraber gözlenmesi ile yer alan kişilere yönelik yapılabilmektedir.

Kevin Systrom beraber Mike Krieger aracılığı beraber kurulan platform, Nisan 2012 yılında Facebook aracılığı beraber satın alınmıştır. Platform saniyekli güncelleme getirmekte olup bahsi geçen konum alması beraber gözlenmesi ile yer alan kapsamda canlı yayın, IGTV, Reels beraber daha birden fazla seçenek getirmiştir.

Instagram hem Android hem ek olması ile bilinen iOS işletim sistemlerinde çalışmaktadır. Bunun yanı sıra Windows Phone sürümü ek olması ile bilinen mevcut alır. Telefona ek dikkatleri çekerek bilgisayar sürümü ek olması ile bilinen mevcut almaktadır.

TikTok

 En popüler sosyal medya uygulamaları 2023 arasında konum alan bahsi geçen konum alması beraber gözlenmesi ile yer alan sosyal medya Çin merkezlidir. Aynı zamanda Musical.ly dikkatleri çekerek ek olması ile bilinen bilinmekte olup video oluşturma beraber paylaşma olanağı tanır. Aynı şekilde canlı yayın yapma, bağış toplama uygun seçenekleri ek olması ile bilinen vardır.

Platform Eylül 2016 tarihinde, ByteDance aracılığı beraber piyasaya sürülmüş; bundan ardından Asya başta olmak üzere dünyaya hızlı yalnızca şekilde yayılmıştır. Android beraber iOS işletim sistemlerinde mevcut almakta olup market sosyal medyasından indirilebilmektedir. Bunun dışında web sürümü ek olması ile bilinen vardır.

Telegram

Telegram Windows, Linux, OS X, Android, iOS, Windows Phone sürümleri konum alan yalnızca mesajlaşma sosyal medyasıdır. Ağustos 2013 yılında yayınlanan sosyal medyanın geliştiricileri,

 1. Nikolai Durov,
 2. Pavel Durov,
 3. Axel Neff şeklindedir.

Uygulama kullanıcılarına aralarında metin mesajı, fotoğraf, video, ses kaydı atmalarına destek olması ile bilinmektedir. Dosya paylaşımı mevcut olup 2 GB’a karşın desteklemektedir. Global çapta kullanılması sebebiyle en popüler sosyal medyada en aşırı şekilde tercih edilen uygulamalar arasında bulunmaktadır. Hem görüntülü hem ek olması ile bilinen sesli aramalar gerçekleştirebilmektedir.

SnapChat

SnapChat anlık mesajlaşma sosyal medyası dikkatleri çekerek yoğun yalnızca kullanıma sahiptir. Akıllı telefonlar adına geliştirilmiş olup hem Android hem ek olması ile bilinen iOS desteği vardır. Dil bölümünden Türkçe ek olması ile bilinen desteklenmektedir. Platform,

 1. Evan Spiegeli
 2. Bobby Murphy,
 3. Reggie Brown aracılığı beraber geliştirilmiştir.

Uygulamanın en popüler seçeneklerinden yalnızca hikayelerdir. Zira Ekim 2013 yılına SnapChat Stories dikkatleri çekerek tanıtılmış; böylece kullanıcılara 24 saat görüntülenebilen içerikler sunulmuştur. Yalnızca saniye ardından Instagram, Twitter, YouTube beraber Facebook ek olması ile bilinen bunu getirmiştir. En popüler sosyal medya uygulamaları 2023 arasında sıklıkla kullanılmaktadır.

Twitter

Twitter detayları

21 Mart 2006 tarihinde kurulan Twitter Amerika Birleşik Devletleri, Kaliforniya, San Francisco genel merkezlidir. Kurucuları,

 1. Jack Dorsey,
 2. Biz Stone,
 3. Evan Williams,
 4. Noah Glass şeklindedir.

En popüler sosyal medya uygulamaları 2023 listesinde konum alan sosyal medya ağı kullanıcılarına belirli uzunluğa ait Tweet’ler atma olanağı sunmaktadır.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67