En İyi 9 Sosyal Medya Yönetim Araçları

En İyi 9 Sosyal Medya Yönetim Araçları

En iyi 9 sosyal medya yönetim aracı, hesaplarınızı yönetirken daha profesyonel olmanıza yardımcı olacak araçlar arasında yer almaya devam etmektedir. Özellikle de birden fazla sosyal medya hesabınız varsa, hepsini aynı anda kontrol etmeye devam ediyor olmak, sizi de yormuyor mu? Elbette yoruyordur. Bu tarz durumlar, zaman zaman yapmanız gereken işlerin gecikmesine dahi sebep olmaktadır. Bu nedenle, bütün hesapları tek tek kontrol etmeye devam etmek yerine, sevilen sosyal medya yönetim araçları ile ilgili araştırma yaparak aralarından tercih yapmanız gerekecektir. Bu sayede, yükünüzü hafifletebilir ve sosyal medya hesaplarınızı daha profesyonel bir forma sokma şansı da elde edebilirsiniz. Büyük kurumların çok büyük bir kısmı, bu alternatiflerden sık sık yararlanmaya devam etmektedir.

Sosyal Medya Yönetim Araçları Hangileridir?

Sosyal medya yönetim araçları

Sosyal medya platformlarını profesyonel olarak yönetmek isteyen kişilerin çok büyük bir kısmı, sosyal medya yönetim araçları ile ilgili araştırma yapmaya devam etmektedir. Bu tip önemli işlemlerinizi gerçekleştirmek amacıyla, kullanabileceğiniz birden fazla uygulama vardır. Bu durum ise, işlerinizi daha rahat yapabilmenize olanak tanıyacaktır. En sevilen ve sık sık kullanılmaya devam eden sosyal medya araçları, hemen hemen bütün platformlardan çok yüksek puanlar almayı başarmıştır. Bu durum ise, sitelerin güvenilirliğini ve kalitesini kanıtlayıcı niteliklere sahiptir. Sosyal medya yönetiminizi yapabilmek için, kullanabileceğiniz araçlar ise şu şekilde sıralanmaktadır;

1. Sprout Social

Sprout Social, sosyal medya yönetimi yapabilmek için kullanabileceğiniz mantıklı alternatifler arasında yer almaktadır. Birden fazla hesabı yönetebilmek her zaman için çok zor bir işlem olmuştur. Bu nedenle, söz konusu araçlara sık sık ihtiyaç duymanız mümkün olabilir. Bu platformdan faydalandığınız zaman ise, hesaplarınızda olan bütün hareketliliği yakından takip etmeniz ve gerektiği yerde müdahalelerinizi yapmanız da mümkün olacaktır. Bu nedenle, sosyal medyada sık tercih edilen alternatifler arasında yer almaktadır.

2. Zoho

Zoho platformu da profesyonel hesap yönetimi yapmak isteyen kişilerin ihtiyaç duyduğu alanlar arasında yerini almaya devam etmektedir. Bu platform sayesinde, dilediğiniz bütün işlemleri kısa süre içerisinde gerçekleştirmeniz mümkün olduğu gibi, hesaplarınızda olup biten olayları yakinen takip edebilmeniz de mümkün olacaktır. Üstelik, bu alternatifler sayesinde yaşanabilecek her türlü karışıklığın da önüne geçme şansı elde edebileceksiniz.

3. Boomsonar

Boomsonar platformu, özellikle de Türkler tarafından en sık tercih edilen sosyal medya yönetme alanları arasında yer almaya devam etmektedir. Bu alanda hizmet vermeye devam eden sitelerin çok büyük bir kısmı, İngilizce içeriklere sahip olduğu için; Türkler için kullanım kolaylığı söz konusu olmamıştır. Ancak bu siteden faydalanırsanız, dil değişiklikleri sayesinde sosyal medya hesabınızı yönetirken; profesyonellik dışı bir olayla karşılaşmanız mümkün olmadığı gibi işlemlerinizi çok daha kolay ve hızlı bir şekilde çözebileceğinizden de emin olabilirsiniz.

4. CoSchhedule

CoSchhedule platformu da sosyal medya hesap yönetimi için faydalanabileceğiniz siteler arasında yer almaktadır. Facebook, Twitter, Instagram, Tiktok gibi platformları bir araya toplayarak etkileşim oranlarınızı bu site sayesinde rahatlıkla görüntüleme şansı elde etmeniz mümkün olacaktır. Üstelik bu site üzerinden takipçilerinizin artma ve azalma oranlarını da rahatlıkla görüntülemeniz mümkündür. Tüm bunlar sosyal medya hesaplarınızda çok daha aktif ve profesyonel olmanıza yardımcı olacaktır. Özellikle de blog ya da işletme hesaplarınızın varsa, bu tip sitelerden faydalanarak hareket etmeye devam ediyor olmanız, ileri vadede işlerinizi çok daha kolay ve hızlı bir şekilde yapmanıza da olanak tanıyacaktır. Bunun nedeni ise; söz konusu sitelerin, size hız kazandırmasından kaynaklanmaktadır.

5. Sendible

Sendible platformu da sosyal medya işletmecilerinin sık sık yönelmeye devam ettiği siteler arasında yer alır. Sosyal medya hesaplarını bir arada toplayarak hareket etmek, her anlamda size fayda sağlayabilecek alternatifler arasında yer almaktadır. Özellikle de hesaplarınız, gün içerisinde çok fazla etkileşim almaya devam ediyorsa; bütün bunları tek tek takip etmeniz çok zor olabilir. Bu nedenle, yoğunluğunuzu azaltabilmek ve diğer işlerinize daha fazla odaklanabilmek adına bu tip platformlardan yararlanmaya devam etmenizde fayda olacaktır.

6. Hootsuite Platformu

Hootsuite platformu da hesaplarını bir araya toplayarak kullanmak isteyen işletme sahiplerinin  araştırdığı siteler arasında yer alır. Üstelik bu site; her anlamda güvenilirlik koşullarını yerine getirmektedir. Bu tarz sitelere, şifre bilgilerinizi gireceğiniz için; yüksek takipçili hesaplarınızı tehlikeye atma gibi durumlarla karşı karşıya kalmanız söz konusu olabiliyor. Ancak bu platformu kullanmaya devam ettiğiniz süre zarfı boyunca, herhangi bir sıkıntı yaşamayacağınızdan ve işlemlerinizi rahatlıkla yaparak hesap yönetim işlemlerinizi gerçekleştirme şansı elde edebileceğinizden de emin olabilirsiniz.

7. Buffer

Buffer sitesi de Instagram, Facebook, Twitter ve Tiktok gibi hesaplarını birleştirerek kullanmak isteyen kullanıcılar tarafından sık sık araştırılmaya devam etmektedir. Bütün bu uygulamaları aynı anda kullanmak istiyorsanız; yalnızca hesap şifrelerinizi girerek işlemlerinize devam etmeniz de mümkün olacaktır. Daha sonra ise; bu platform üzerinden dilediğiniz bütün işlemleri profesyonel bir şekilde gerçekleştirmeniz mümkündür.

8. Napoleon Cat

Napoleon Cat sitesi de hem görüşmelerini hem de sosyal medya yönetimi işlemlerini daha profesyonel ve kısa süre içerisinde gerçekleştirmek isteyen kişiler tarafından sık sık araştırılmaya devam eder. Üstelik bu platform, güvenilir özellikleri sayesinde; birçok kullanıcının dikkatini çekmeye devam etmiş ve üye sayısını her geçen gün çoğaltma şansı elde etmiştir.

9. eClincher

eClincher sitesi de uzun yıllardır kullanılmaya devam eden ve sosyal medya birleştirme alanında işlemlerini gerçekleştirmek isteyen kişilerin beklentisini karşılayan platformlar arasında yer almaya devam etmektedir. Bu site sayesinde, yapmak istediğiniz bütün işlemleri çok kısa bir süre içerisinde çözüme kavuşturabilir ve zaman konusunda tasarruf etme şansı yakalayabilirsiniz.

Sosyal Medya Yönetim Araçları Nasıl Kullanılır?

Çeşitli platformlardan yaptığı bütün işlemleri daha kısa bir süre içerisinde gerçekleştirmek isteyen kullanıcıların büyük bir kısmı, sosyal medya yönetim araçları kullanımı ile ilgili, derin araştırmalar yapmıştır. Sosyal medya yönetim araçlarını kullanırken zorlanacağınızı düşünüyorsanız, bu konuda yanıldığınızı söylememizde fayda vardır. Tam aksine sosyal medya yönetim araçlarını kullanmaya devam ettiğiniz süre zarfı boyunca bütün işlemlerinizin daha kısa bir süre içerisinde çözüme kavuşabileceğinden emin olabilirsiniz. Üstelik bu sayede daha planlı bir çalışma sistemi oturtabileceğinizden de emin olabilirsiniz. Hesaplar tek bir platformda toplandığı zaman, etkileşimleri ve takip oranları yakından takip edebilir ve bu doğrultuda hareket etmeye devam edebilirsiniz.

Sosyal Medya Yönetim Araçları Kolaylıkları

Sosyal medya yönetim araçları kolaylıkları

Sosyal medya yönetim araçları kolaylıkları, sayamayacağımız kadar fazladır. Sosyal medya araçlarını kullanmaya devam ediyorsanız, faydalanabileceğiniz özellikler şu şekildedir;

  • Hesaplara gelen bütün mesajları ve bildirimleri tek çatı altında toplayabilirsiniz.
  • Hesabınıza gelen istekleri, rahatlıkla görebilirsiniz.
  • Herhangi bir reklam ya da anlaşma talebi geldiği zaman, direk etkileşim kurabilirsiniz.
  • Bütün hesaplarınızdan aynı anda paylaşım yapabilirsiniz.
  • Yaptığınız paylaşımların, beğeni ve yorumlarını görüntüleyebilirsiniz.

Yukarıda verilen hususlar, profesyonel bir çalışma sistemi oturttuğunuz takdirde; işinizi kolaylaştıracak ve zaman anlamında çok büyük bir tasarruf elde etmenize yardımcı olacağı gibi, içerik üretimi ve ürün paylaşımı gibi işlemlere daha fazla vakit ayırmanıza yardımcı olarak, işinizin kolaylaşmasını sağlayacaktır.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67