En Çok Takipçisi Olan TikTok Fenomenleri

En Çok Takipçisi Olan TikTok Fenomenleri

En çok takipçisi olan TikTok fenomenleri konusu da sosyal medya mecralarının tartışmalı konuları arasında yer alıyor. TikTok hepimizin bildiği üzere son zamanların en popüler sosyal medya platformları arasında yer alıyor. TikTok platformu, son dönemde gençler arasında çok ön plana çıkmaya başlamıştır. TikTok eğlenceli ve kısa videolar yayınlayan bir platform olarak dikkat çekiyor. TikTok; hem Türkiye’de hem de dünyada birçok fenomene sahip uygulama olarak biliniyor.

2016 yılında ilk defa kullanıcılarına sunulan TikTok platformu, çok kısa zamanda popüler hale gelmiştir. Her geçen gün aktif kullanıcı sayısını artıran bir platform haline gelen TikTok, trilyonu geçen izlenme sayılarıyla ön plana çıkıyor.

En Çok Takipçisi Olan 10 Türk TikTok Fenomeni

En çok takipçili hesaplar TikTok

En çok takipçisi olan 10 Türk TikTok fenomeni sıralamasını aşağıda detaylı şekilde belirttik.

cznburak

TikTok fenomeni cznburak; meslek olarak hem aşçılık yapıyor. Cznburak aynı zamanda bir restoran zincirinin de sahibidir. Cznburak; paylaşmış olduğu videolarla özellikle dikkat çekiyor. Cznburak’ın fenomen olmasındaki ana neden, yemek yapma ve pişirme noktalarının çok farklı olmasıdır diyebiliriz. Cznburak yemek videolarının yanı sıra insanlara yaptıkları yardımlarla da çok dikkat çekiyor. Cznburak, TikTok akımları doğrultusunda birçok video paylaşımlarına sayfasında yer veriyor.

yesimresmi1

İnsanların ilgisini çeken sevimli videolarıyla, yesimresmi1 TikTok’ta önemli yere sahip olmuştur. yesimresmi1 fenomeni, TikTok akımlarını takip ederek o kapsamda videolar oluşturup platform üzerinden paylaşıyor. Akım videolarının yanında dans ettiği ve dublaj yaptığı videolarla da fenomen haline gelmiştir. yesimresmi1 isimli TikTok fenomeni aynı zamanda Instagram ve YouTube platformlarını da çok kullanıyor.

cerenyaldz

Sıra dışı makyaj videoları, klasik akım videoları yanında şarkı videolarıyla TikTok fenomenleri arasında cerenyaldz yer almaya başlamıştır. Özellikle korkunç, absürd ve eğlenceli makyajlarıyla cerenyaldz, TikTok en çok takipçisi olan Türkler arasında yer almaya başlamıştır. Cerenyaldz; YouTube ile Instagram platformunda da ünlenmiştir.

nusr_et

Türkiye’nin en tanınan TikTok fenomenleri arasında nusr_et yer alıyor. nusr_et fenomeni sadece Türkiye’de değil aynı zamanda dünyada da çok tanınıyor. Gerçek yaşamda Nusret diye çağrılan TikTok fenomenin dünyanın pek çok yerinde restoranı bulunuyor. Hem iş insanı hem de aşçı olan Nusret, et tokatlayan videolarla ilk tanınmıştır. Birçok ünlü isminde dostu olarak bilinen Nusret, onlarla çekindiği fotoğrafların medyada yer almasıyla özellikle ünlenmiştir.

cemresolmaz

Cemre Solmaz, TikTok hesabında yaşamından kesitler sunuyor. Cemre Solmaz hesabında kısa kısa vlog videolara yer veriyor. cemresolmaz, videolarında şarkılara eşlik etmesiyle de popüler olmuştur. Cemre Solmaz’da TikTok akımlarına yer veren fenomenlerdendir. Cemre Solmaz adlı TikTok fenomenimizde, diğer fenomenler gibi YouTube ve Instagram’da popüler olmuştur.

aydas

En çok takipçisi olan Türk TikTok fenomenleri listesinde yer alan aydas; fiziğiyle ön plana çıkıyor. Esmer, uzun boylu bir kız olan aydas; dans etmesiyle, şarkı söylemesiyle ve dublaj videolarıyla dikkat çekiyor. aydas’ta diğer fenomenler gibi TikTok akımlarına gönderilerinde yer veriyor. Bahsetmiş olduğumuz TikTok fenomeni; YouTube, Snapchat ve Instagram platformlarını da aktif şekilde kullanıyor.

nnursema

Diğer fenomenlerden farklı olarak nnursema, klasik TikTok akımlarıyla video asla çekmiyor. Her yaş grubuna hitap eden farklı farklı üretim videolarının çekildiği bir platformdur. TikTok videolarını çizim ve boyama ile oluşturuyor. YouTube üzerinden nnursema, devamlı aktif paylaşımlar yapıyor. TikTok platformundaki en farklı hesaplar arasında yer aldığını söyleyebiliriz.

sera

Pembe saçlarıyla ilk etapta dikkat çekiyor. sera adlı TikTok kullanıcısı, kısa kısa oluşturduğu kurgu videolarıyla öne çıkıyor. Ayrıca TikTok akımlarının olduğu videolarla da platform kullanıcılarının karşısına çıkıyor. TikTok platformu, dans ettiği videolarla da izleyicilerin karşısına çıkıyor. sera, YouTube platformu üzerinden vlog tarzı videolarda paylaşıyor.

Yabancı TikTok Fenomenleri

Yabancı TikTok Fenomenleri

Yabancı TikTok fenomenleri Türk fenomenler gibi dikkat çekiyor. İnfluencerların ve markaların kullandığı sosyal medyaların başında geliyor. Yabancı TikTok fenomenleri şöyle sıralanabilir.

Dixie D’Amelio

Hem YouTube hem de TikTok yıldızı olarak karşımıza çıkan Dixie D’Amelio; eğlenceli ve komik videolarını platform üzerinde yayınlıyor. 2020 senesinde YouTube üzerinden Attaway General isimli seride bulunan Dixie, TikTok’un üzerinden yayınladığı eğlenceli ve komik videolarla öne çıkıyor. Dixie D’Amelio ile kardeşi Charlie D’Amelio ikilisi TikTok üzerinden fırtınalar estirmeye devam ediyorlar. Dixie, paylaşmış olduğu eğlenceli videoların yanında profili üzerinden kullandıkları ürünleri de tanıtıyorlar.

Loren Gray

Sosyal medya fenomeni ve şarkıcı Loren Gray, internet üzerinde Loren Gray Beech takma ismiyle biliniyor. Loren Gray, sosyal medya platformu üzerinden dans ve ses videolarıyla popüler olmuştur. TikTok’un yanında Instagram platformu üzerinden de gönderiler paylaşıyor.

Riyaz

Yabancı TikTok fenomenleri arasında bulunan Riyaz, Hindistan’da çok popüler olmuştur. Riyaz’ın TikTok hesabı üzerindeki videoları, pek çok kişi tarafından beğeniliyor. Riyaz TikTok fenomeni olmasının yanında ülkesi Hindistan’da modellik ve aktörlükte yapılmaktadır.

Will Smith

Ünlü TikTok fenomeni Will Smith, Hollywood yıldızıdır. Beyazperdeden TikTok platformuna geçiş yapan Will Smith, aynı başarıyı bu alanda da gösteriyor. Oyunculuk konusunda son derece başarılı olan Will Smith, TikTok üzerinde de aynı başarıyı devam ettiriyor. 2019 senesinde TikTok üzerinden video yayınlamaya başlayan Will Smith, sevenlerini artık bu platform üzerinden güldürüyor. Güldürücü videoların yanında Will Smith, duyarlı paylaşımlarıyla da özellikle dikkat çekiyor.

Michael Le

JustMaiko ismiyle ünlenen Michael Le, Florida kökenli bir dansçıdır. Sosyal medya platformlarında fenomen olmasının yanında koreografi çalışmalarıyla da ilgi çekiyor. Michael Le’nin TikTok ile yolları 2016 yılında başlamıştır. O dönemlerde TikTok, Musical.ly diye biliniyordu. TikTok üzerinden ünlü isim kendi danslarını ve videolarını yayınlıyor. TikTok üzerinden danslarını yayınlamaya başlayan Michael Le, o gün itibariyle platform üzerinde adından çok söz ettiriyor.

Zack King

Zack King’in esas ismi, Zachary Michael King olduğunu söyleyebiliriz. Amerika kökenli Zach, Tiktoker şeklinde kendini tanımlıyor. Zack King aynı zamanda film yapımcısıdır. Eski yıllarda TikTok’a benzer bir platform olan Vine üzerinde yaptığı paylaşımlarla üne kavuşmuştur. 1990 yılında dünyaya gözlerini açan Zack King, Çin ve Avusturalya kökenlidir. Zack King, 2016 senesinde TikTok platformuna katıldıktan sonra büyük izlenme rekorları kırmıştır. Dünya genelinde en çok izlenen 3. TikTok fenomeni olduğunu söyleyebiliriz. Zack King videolarında sihir yapar gibi davranarak insanları kendine çekiyor.

Spencer X

TikTok takipçi sıralaması dünya üzerinde ele alındığında, Spencer X isminden de bahsetmemiz gerekiyor. Spencer X’in en dikkat çeken tarafı beatbox sanatçısı olmasıdır. Spencer X, NewYork’ta doğup büyümüştür. Çıkardığı şarkılarla üne kavuşan Spencer X pek çok ünlü isimle de çalışma imkânı bulmuştur.

  • Sean Kingston,
  • Alicia Keys,
  • Marshmallow gibi isimler, Spencer X ile ortak çalışmalara imza atmışlardır.

Spencer X, TikTok’tan aynı zamanda beatbox videoları da paylaşmaktadır. Eğlenceli, mizahi yaklaşımlarla TikTok fenomeni unvanına sahip olmuştur. Ayrıca TikTok platformu üzerinden kendinin hem yazıp hem de oynadığı ufak senaryoları da yayınlıyor.

Addison Rae

Yabancı TikTok fenomenleri listemizde Addison Rae isimli dansçıda yer alıyor. TikToker olarak tabir edeceğimiz Addison Rae, sosyal medya platformlarında başarısıyla dikkat çekiyor. TikTok üzerinden dünya genelinde en çok gelir elde eden isimlerdendir.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67