Dondurulan Twitter Hesabında Takipçiler Görünmüyor

Dondurulan Twitter Hesabında Takipçiler Görünmüyor

Twitter milyonlarca üyesi olan bir sosyal medya platformudur. Ancak bazı durumlarda kişiler Twitter hesap kapatma yapabilir. Burada genellikle hesabın dondurulması yapılır. Zira çoğu kişi geri dönüp dönmemesi gerektiğinden emin olmadığı için, her ihtimale karşı bu işlemi yapar.

Bu bakımdan hesabını tekrar aktifleştiren kişilerin sayısının da oldukça yüksek olduğu görülür. Ancak bazı durumlarda tekrar aktifleştirme sonrası bir takım problemler yaşanabilir. Bunlar,

 1. Bazı tweet’lerin görülmemesi,
 2. Takipçilerin yanlış olması,
 3. Takipçi sayılarının hatalı olması,
 4. Takipçilerin görülmemesi,
 5. Direct Message sorunları,

Şeklindedir. Bunlar arasında en sık belirtilenlerden biri tekrar açma sonrasında takipçilerin 0 şeklinde görülmesidir. Peki, bu duruma çözüm nasıl bulunur?

Dondurulup Geri Açılan Hesapların Takipçileri Nasıl Geri Getirilir?

Twitter hesabı devre dışı bıraktıktan sonra takipçiler görünmüyor, birçok kişinin sorunu arasındadır. Zira hiçbir sosyal medya platformunda kullanıcılar takipçi kaybına uğramak istemez. Burada öncelikle hesabın aktif olmadığı sürede bazı kişilerin sizi listeden çıkarmış olabileceğine değinilmelidir.

Zira birçok kişi arkadaş listesinde aktif olmayan kişileri listesinden siler. Bu durumda sadece geri istek atmanız gerekir. Bir hesap dondurulduğunda takipçilerin gelmesi zaman alabilir. Dolayısıyla birkaç gün beklemek çözüm sunar. Peki, hesabı tekrar dondurmak çözüm sunar mı?

Hesabı Dondurup Açmak Çözüm Olur Mu?

Dondurulan Twitter hesabında takipçiler görünmüyor için birçok kişi daha hızlı çözümler arar. Bu nedenle en çok düşünülen yeniden dondurup açmadır. Ancak https://help.twitter.com/tr/managing-your-account/how-to-deactivate-twitter-account kaynağı incelendiğinde, devre dışı bırakıp yeniden etkinleştirmenin çözüm olmadığını belirtmektedir. Ancak platform ile irtibat kurarak, durumu çözmeniz mümkün olabilir;

 1. https://help.twitter.com/tr/forms/account-access/reactivate-my-account adresine girin.
 2. İlk seçimde hesabımı tekrar etkinleştirmek çalışıyorum seçilir.
 3. Takipçi olmadığı yönündeki seçenek belirtilir.
 4. Kullanıcı adını yazın.
 5. E postanızı yazın.
 6. Yaşadığınız problemi aktarın.

Eğer sorunu detaylı olarak verirseniz, daha hızlı çözüm bulabilirsiniz. Dolayısıyla tekrar kapatıp, açmak sorunu çözmez. Aksine tekrarlamasına sebep olduğu için daha fazla beklemenize neden olur.

Twitter Hesabı Kapatmadan Önce Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

Twitter hesabımı kapatma öncesinde bilinmesi gereken bazı konular vardır. Burada öncelikle hesabın bir daha geri alınamayacağı hatırlanmalıdır. Eğer 30 gün geçerse, tamamen silinir. Bu durumda önerilen hesabı dondurmadır.

Böylece kararınızı değiştirirseniz, geri almak için bir şansınız da doğar. Peki, bu süreç hakkında neler bilinmelidir? Bunlar maddesel olarak şöyle verilebilir;

 1. Eğer mail adresinizi veya kullanıcı isminizi değiştirmek istiyorsanız, dondurma işlemi yapmanıza gerek yoktur.
 2. Bing ya da Google gibi arama motorları kullanılarak yapılan kullanıcı sorguları üzerine kontrol bulunmaz.
 3. Hesap dondurma ardından hesap etkinleştirilmesi için 30 günlük bir süre vardır. Ardından da ilgili hesaba dair veriler kalıcı şekilde devre dışına alınır.

Eğer dondurma işlemleri için kararlıysanız, şu işlemlerin yapılması yeterlidir;

 1. Twitter’a giriş yapın.
 2. Platformdaki kullanıcı bilgilerinizle hesabınıza erişin.
 3. Daha fazla üzerine tıklayarak, ayarlar ve gizliliği seçin.
 4. Hesap bölümüne gelin. Ardından da devre dışı bırakmaya tıklayın.

Ardından platform şifrenizi girmenizi talep ettiğinde gerekli bilgi girilir. Bu bir güvenlik önlemidir. Tüm alanlar doldurulunca onay verilerek, hesap dondurulabilir. Peki, şifrenizi hatalı girmişseniz veya hatırlamıyorsanız ne yapılır? Burada şifre sıfırlama yapılabilir.

Bunun için ilk olarak https://twitter.com/account/begin_password_reset linkine girilir. Ardından da e-posta adresi, numara veya kullanıcı adı yazılır. Karşınıza gelen ekranda sonraki üzerine tıklanır ve gerekli alanlar doldurulur. Son olarak gelen linke tıklayarak, değişiklik yapılır. Sonrasında hemen dondurma yapılabilir.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67