DM Kurallarını İhlal Edenlerin Hesabı Kapanacak!

DM Kurallarını İhlal Edenlerin Hesabı Kapanacak!

Bilindiği gibi İnstagram, hâlâ yeni olan bir gönder paylaştı. Buna göre DM Kurallarını ihlal edenlerin hesabı kapanacak. Dolayısıyla gönderi, tüm İnstagram kullanıcılarını yakından ilgilendirmekte.  Paylaşıma göre ihlal yapan kullanıcılara öncelikle bir süre mesaj atma yasağı verilecek. Ancak kullanıcılar uymamaya devam ederse, tamam silinecek.

İnstagram, dünyada en çok kullanılan sosyal medya platformlarından birisi. Bu nedenle veri tabanlarında kayıtlı milyonlarca kullanıcı bulunuyor. Kullanıcılar arasında sorun yaşanmaması ve herkesin keyifli kullanabilmesi için, bazı kurallar bulunmakta. Söz konusu kurallara her ne kadar her üyenin uyması gerekiyorsa da, bunlara uymayan pek çok kişi de görülmekte.

Bunlarda bir tanesi de İnstagram DM ile ilgili. Pek çok kullanıcı, mesaj kısmından rahatsız edildiğini dile getirmekte. Ancak son paylaşım, İnstagram’ın daha iyi bir kullanım sunmak için ciddi önlemlere başvurduğunu göstermekte. İnstagram, İngiltere’de bir takım futbolculara ırkçı saldırılar yapıldığını dile getirerek, DM üzerinde kötüye kullanıma sert yanıt vereceğini söyledi.

DM Atmak İçin Açılan Hesaplar Kapanacak

Günümüzde herhangi bir sosyal medya platformunda hesap açmak sadece saniyeler almakta. Bu durum, İnstagram için de geçerli. Birçok kişi, farklı amaçlarla kullandığı hesaplar açmakta. Söz konusu türlerden bir tanesi de DM atmak için açılan hesaplar.

İnstagram tarafından yapılan açıklama, DM kurallarını ihlal edenlerin hesabı kapanacak konusunu ele almakta. Kurallara riayet etmeyen kullanıcılar, öncelikle kısıtlama ile karşılacak. Dolayısıyla bir nevi uyarı verilecek. Ancak söz konusu kişi faaliyetlerine devam ederse, bu sefer kalıcı olarak hesabı devreden çıkacak.

Ancak durum bundan ibaret değil. Zira bahsettiğimiz üzere sadece DM atmak için açılan hatırı sayılır miktarda hesap sayılmakta. Platform, DM kurallarını hiçe saymak için açılan hesapların, direkt kaldırılacağını belirtmekte. Kötüye kullanma amacıyla açılan hesapların hızlıca tespit edileceği dile getirildi.

Ayrıca platform, İngiltere’de mevcut olan güvenlik güçleri ile de nefret söylemi konusunda iş birliğine hazır olduğunu dillendirdi.

Rahatsız Edici Mesajlar Almamak İçin Neler Yapılabilir?

Peki, rahatsız edici mesajlar almamak için, kullanıcıların yapabileceği bir şey var mı? İnsagram üzerinde çok sayıda kişi olması, onu oldukça dinamik yapmakta. Her ne kadar kurallar olsa da, çok sayıda kullanıcı içerisinden birçok kişi bunları ihlal edebilmekte.

Peki, bir kişisizi rahatsız ediyorsa neler yapabilirsiniz? Bunun en etkili çözümü İnstagram engelleme. Eğer İnstagramda engellediğim kişi beni görebilir mi sorusunun cevabı olumsuz yönde. Bunun tek yapmanız gereken, şu maddeleri yerine getirmek;

  1. İnstagram’a giriş yapın.
  2. Engellemek istediğiniz kişinin profil hesabına giriş yapın.
  3. Sağ üst kısımda bulunan üç noktaya tıklayın.
  4. Engelle seçeneğine dokunun.

Böylece karşı tarafın, sizinle olan iletişimi tamamen kesiliyor. Üstelik onu engellediğiniz bilgisi, karşı tarafa ulaşmamakta. Ancak engelleme durumunda ilgili kişinin yorumları ve beğenileri de silinmekte. Dolayısıyla bir etkileşim düşmesi bulunuyor.

Ancak kişinin engelini kaldırdığınızda, silinenler geri gelmemekte.  Dolayısıyla daha düşünmek de gerekmekte.

Bunun haricinde eğer hesabınızı fotoğraflarınızla beraber çalışmışsa, İnstagram taklit formu şikâyet edilmekte. Eğer karşı taraf ünlü bir kişiyi, arkadaşınızı ya da sizi taklit ediyorsa, duruma çözüm bulmanız mümkün olmakta.

Eğer yorumlarda sizi rahatsız eden bir kişi bulunuyorsa ve ne kadar silerseniz silin, sizi rahatsız ediyorsa bunun da çözümü bulunmakta. Eğer İnstagram şikâyet formu ile hesabı şikâyet ederseniz, platform durumu incelemekte.

İnstagram üzerinde size herhangi bir nedenle rahatsızlık veren bir kişi varsa, bu şekilde çözüm bulmanız mümkün.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67