Daha Çok Takipçi İçin Nereye Hashtag Koymanız Gerekiyor?

Daha Çok Takipçi İçin Nereye Hashtag Koymanız Gerekiyor?

Instagram kullanıcıları için en önemli konulardan birisi de, Instagram'da daha çok takipçi için nereye hashtag koymanız gerekiyor? konusu olmaktadır. Dünya genelinde kullanımı en çok tercih edilen sosyal medya platformlarının başında gelen Instagram uygulamasında kısa video ve fotoğraf paylaşımları yapılabilmektedir.

Uygulama genelinde Instagram kullanıcılarının en büyük amaçlarından birisi de, tanınmış bir Instagram kullanıcısı olmaktadır. Fenomen olan Instagramcılar, kısa sürede çok geniş kitlelere paylaşımları ile erişebilmektedirler. Instagram fenomeni olabilmek içinse bazı noktalara dikkat etmek gerekmektedir.

Bu nedenle Instagram’da fenomen olmak isteyenlerin, yaptıkları paylaşımlara daha çok beğeni almaları ve hızlı bir abone artışı gerçekleştirmeleri büyük önem taşımaktadır. Instagram paylaşımlarının daha çok beğeni ve yorum alabilmesi ve buna bağlı olarak abonelerin hızla çoğalması için özellikle hashtag, yani etiket kullanımı lazım olmaktadır.

Paylaşımlarda etiket kullanılmasının nasıl olması hususunda kafa karışıklığı bir hayli fazla olup, bu konuda pek çok kişi araştırma yapmaktadır. Bu bağlamda geçtiğimiz günlerde etiket, yani hashtag kullanımları konusunda Instagram yönetimi açıklama yapmıştır.

Instagram yönetiminin yaptığı açıklamaya göre video ve fotoğraf paylaşımlarının başlık kısımlarında hashtag kullanımı, yorumlara göre daha iyi sonuçlar elde edilmesini sağlamaktadır. Bu nedenle Instagram paylaşımlarının yorum kısmında da etiket kullanılması işe yarasa da, özellikle yapılan paylaşımların konu başlıklarında etiket, yani hashtag kullanılması gerekmektedir.

Instagram Hashtaglerini Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Instagram uygulamasında yapılan video ve fotoğraf paylaşımlarında hashtag kullanımı, Instagram profillerinin kısa sürede gelişmesini sağlamakta, aynı zamanda profile gelen abone sayısında da büyük bir artış yaşanmaktadır. Hashtag kullanılarak yapılan paylaşımlar, Instagram keşfet kısmında daha üst sıralarda çıkmakta ve böylece daha geniş kitlelere bu paylaşımlar ulaşabilmektedir. Bu nedenle Instagram hashtaglerini kullanırken dikkat edilmesi gerekenler ise şu şekilde sıralanmaktadır;

Instagram paylaşımlarda hashtag kullanırken dikkat edilmesi gereken ilk nokta, bu hashtaglerin yapılan paylaşımların başlıklarında kullanılmasına özellikle dikkat edilmesi gerekliliğidir.

Aynı zamada yapılan paylaşımların yorum kısımlarında da, etiket kullanımı yarar sağlamaktadır.

Instagram hashtag kullanımlarında kullanılan etiketlerin, yani hashtaglerin paylaşımların içeriklerine uygun olması gerekmektedir.

Paylaşımlarda hashtag kullanımında alakasız ve içerikle ilgisi olmayan hashtaglerin kullanılmaması lazımdır. Alakasız etiketlerin kullanımı, paylaşımların alakasız yerlere ulaşmasına neden olmaktadır.

Uygulama içerisinde Instagram etiketlerinin kullanım sınırı 30 adet olup, kullanılması gereken en ideal hashtag adedi ise en fazla 15 olmaktadır. Instagram etiketlerinin en az kullanılması gereken adedi ise üçtür.

Instagram uygulamasında kullanılan hashtaglerin anlamlı ve kısa kelimelerden oluşması gerekmektedir.

Instagram’da Hashtag Nasıl Kullanılır?

En popüler sosyal medya platformlarından birisi olan Instagram’da hashtag kullanımı şu şekilde olmalıdır;

İlk olarak Instagram uygulamasına kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapılması gerekmektedir.

Giriş yapıldıktan sonra etiket kullanılacak olan paylaşım açılmalıdır.

Bu Instagram paylaşımı yorumuna ya da başlığına gerekli olanlar yazıldıktan sonra ise # işareti eklenmelidir.

# işaretinden sonra ilgili olan ve paylaşılan içeriğe en uygun olan hashtag kelimesi seçildikten sonra yazılmalıdır.

Bundan sonra gönder tuşuna basılarak, Instagram hashtag kullanımı kolaylıkla tamamlanmış olmaktadır.

Instagram’da Hashtag Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

En çok kullanımı tercih edilen sosyal mecralardan birisi olan Instagram’da hashtag kullanmanın avantajları ise şu şekilde sıralanmaktadır;

Instagram uygulamasında hasgtag kullanımı daha çok takipçi edinilmesine yardımcı olmaktadır.

Instagram video paylaşımlarında hashtag kullanımı, video izlenme sürelerinin daha hızlı çoğalmasında etkili olmaktadır.

Instagram paylaşımlarında doğru ve içeriklere uygun olan olarak kullanılan hashtagler sayesinde, yapılan paylaşımlar Instagram Keşfet kısmında daha üst sıralarda çıkmaktadır.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67