Clubhouse’da Para Kazanmak

Clubhouse’da Para Kazanmak

Clubhouse’da nasıl para kazanılır? Para kazanmanın günümüzde farklı yöntemleri var. Bilindiği üzere bunlardan bir tanesi de sosyal medyayı kullanma. Günümüzde birçok kişi, bu platformlar üzerinden maddi gelir elde etmekte. Bunlardan biri de Clubhouse. Platform, Pazartesi itibariyle her üyesinin içerik üretici kişilere ödeme yapmasına dair bir imkân tanımakta.

Uygulamanın içerisine doğrudan yerleştirilmiş olup, platformun diğer sosyal medyalar ile rekabetini güçlendirmeyi hedeflemekte. Üstelik Clubhouse, söz konusu ödemeler üzerinden herhangi bir komisyon almayacağını da dile getirmekte. Dolayısıyla size gönderilen miktar neyse, aynısı size iletilmekte.

Bununla beraber sistem henüz kullanıma sunulmuş değil. Zira öncelikle bir test grubu ile başlanacak ve buradan sonra yayılacak.

Clubhouse İle Ödeme Nasıl Yapılır?

Peki, Clubhouse para kazanma nasıl gerçekleşir? Burada ilk olarak hediye yollamak istediğiniz içerik oluşturucusuna karar vermeniz gerek. Ardından onun profili ziyaret edilerek, para gönder seçeneği kullanılmakta. Ardından da miktar belirlenmekte.

Burada her ne kadar platform komisyon almasa da, ödeme için ortak olan Stripe kart işlem ücreti talep etmekte. Dolayısıyla öncesinde dikkatli düşünmeniz önerilmekte. Bununla beraber bir kart eklemiş değilseniz, bu işlem yapılmamakta. Zira sizden kart eklemeniz istenmekte. Bu gerek banka, gerekse kredi kartı olabilir.

Bu durum platform tarafından da doğrulandı. Zira haber platform tarafından verilmişti.

Clubhouse Nedir?

Clubhouse adını sosyal medyada sıkça duyurmaya başladı. Oldukça özgün bir yapıya sahip olan sosyal medya platformu, farklılığı nedeniyle birçok kişiye çekici gelmekte. Zira sesli oda seçenekleri birçok imkân sunmakta. Böylece başka insanlarla irtibat kurabilir, yabancı kişilerle konuşarak dilinizi geliştirebilir, fikir alışverişi yapabilirsiniz.

Bununla beraber zaman akışı tamamen farklı. Zira metin ve görsel içerik paylaşımı yer almamakta. Ancak sahip olduğu sesli iletişim, kişilere birçok konuda zengin özellikler sunmakta. Bunlar arasında şu gibi maddeler sayılabilir;

Ağ Oluşturma

Dating

Performanslar

Farklı konularda konuşma

Talk Show

Müzik

Bunun haricinde içerisinde birçok kulüp de yer almakta. Bunlardan bazıları ise örnek olarak şu şekilde;

Music & Technology

Leadership Rebvented

Black Wealth Matters

Fit

Startup Club

The True Love Society

Reinventing Health / Care

The Legacy Think Tank

The Dacha

Afropolitan Lounge

Smiling & Positivity

NBA Fan Club

Designkinds the Multi Creatives

Health is Wealth

Dear Young Queen

Böylece platform oldukça zengin bir yapı oluşturmakta.

Clubhouse Üye Olma

Clubhouse üzerine üye olma oldukça farklı. Burada öncelikle üye olabileceğiniz bilinmeli. Ancak bu noktada platform sizi bir bekleme listesine almakta.  Dolayısıyla beklemeniz şart.

Ancak bunu istemiyorsanız bir yöntem de mevcut: davetiye bulmak. Her Clubhouse üyesi davetiye sahibi. Eğer onlardan biriyle iletişime geçerseniz ve rica ederseniz, sizi platforma kabul ettirebilir. Tabi bunun oldukça zor olduğunu da söylemek gerek. Bir üyeyi bulsanız bile, karşınızdaki insanın kabul etmesi oldukça düşük.

Bununla benzer olarak farklı sosyal medya hesaplarında #clubhouse gibi etiketler ile Clubhouse davetiye isteği yapabilirsiniz. Eğer kullanıcıların dikkatini çekerseniz davetiye alabilirsiniz. Tabi burada hatırlamanız gereken şey ise, platformun şu an sadece IOS işletim sistemleri için sürüldüğü.

Dolayısıyla davetiye alsanız da, Android bir cihazınız varsa şu an için kullanamazsınız. Tabi bu konuda platform çalışmalarını sürdürmekte. Ancak IOS cihazıysanız, Clubhouse’un eklediği bu özellik ile beraber bir gelir elde etmeye başlayabilirsiniz.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67