Clubhouse Para Kazanma Özelliği Nasıl Kullanılır?

Clubhouse Para Kazanma Özelliği Nasıl Kullanılır?

Clubhouse para kazanma özelliği nasıl kullanılır? Sosyal medya günümüzde yoğun bir kullanıma sahiptir. İçerisinde çok sayıda platform olmakla beraber, bir tanesi de Clubhouse’dur. Alpha Exploration Co. tarafından sunulmakta olup,

 1. Yazılı mesajlar,
 2. Yorumlar,
 3. Beğeniler,
 4. Fotoğraflar,
 5. Görüntülü konuşma,

Gibi özellikle bulunmamaktadır. Ancak sunduğu zengin sesli sohbet odaları ile büyük bir ilgi almaktadır. Davet ile kabul etmekte olup, para kazanma seçeneği de sunar. Bu noktada Clubhouse Creator First adlı özellik kapsamında buna imkân verir. Ancak hakkında tüm ayrıntılar henüz bilinmemektedir.

Clubhouse Creator First Nedir?

Clubhouse tarafından sunulan Creator First, içerik üreticileri için bir hızlandırma programıdır. Eğer platform üzerinden para kazanmak istiyorsanız, değerlendirebileceğiniz seçeneklerden bir tanesidir. Ancak özellik ilk etapta sadece 20 üretici almıştır.

Başvuru ekranı https://airtable.com/shrXUvZUuu6p8fIKZ olmakla beraber, ekrandan görüleceği üzere 31 Mart 2021 tarihi itibariyle alımlar kapatılmıştır. Dolayısıyla platformun bir üyesiyseniz, ekranı güncel olarak takip etmeniz gerekir.

Clubhouse Payments

Clubhouse payments özelliği para kazanma seçeneği sunan bir diğer özelliktir. Para kazanma kapsamında ilk duyurulan özellik olup, temel olarak üyeler istedikleri içerik üreticilere bağış gerçekleştirebilmektedir.

Peki, bu özellik komisyon alıyor mu? Birçok kişinin aklında ödemelerin kendisine gelirken platform tarafından bir komisyon kesintisi olup, olmayacağını merak eder. Ancak söz konusu bağışlarda komisyon yer almamaktadır.

Kullanımı oldukça basit olup, yardım edilmek istenen içerik oluşturucunun hesabı üzerinden işlem yapılmaktadır. Burada görülen “para gönder” adlı buton kullanılır. Ödemeler için iş ortağı Stripe olmakla beraber, küçük bir meblağ söz konusudur.

Clubhouse’a Üye Nasıl Olunur?

Peki, Clubhouse üyeliği nasıl açılır? Clubhouse para kazanma özelliğini kullanmak istiyorsanız, ilk olarak buraya üye olmanız gerekir. Burada öncelikle üyeliğin kabul edildiğini ve kolay şekilde gerçekleştirilebileceği bilinmelidir.

Ancak bu hesabı kullanacağınız anlamına gelmez. Zira üyelik ardından bir sıraya girilir ve buna göre alım yapılır. Peki, buradan bir çözüm var mıdır? Eğer davetiyeniz varsa hiç beklemeden üye olabilir, platformu kullanmaya başlayabilirsiniz. Burada her üye iki davetiye sahibi olup, almak için şu yollara başvurulabilir;

 1. Üye arkadaşlardan almak
 2. Üye arkadaşların onaylaması
 3. Sosyal medya platformlarını kullanmak
 4. Üyelerden doğrudan istemek

Peki, bunlar ile nasıl üye olabilirsiniz?

 1. Üye Arkadaşlardan Almak

Clubhouse davetiye almak istiyorsanız ilk seçeneğiniz bir arkadaşınızdan almadır. Eğer yakınlarınızdan biri hâlihazırda üyeyse ve davetiyesi varsa sizi çağırabilir. Ardından bunu kullanarak kısa sürede üyeliğinizi tamamlayabilirsiniz.

 1. Üye Arkadaşların Onaylaması

Clubhouse davetiyeleri birçok sosyal medya kullanıcısı tarafından talep edilir. Bu sebeple arkadaşınızın davetiyeleri tükenmiş ve yenisini alabilmek için gerekli işlemleri yapmamış olabilir. Bu durumda yine de üye olmanız için bir yol vardır.

Zira üyelik işlemi yapıldığında arkadaşınıza sizin üye olmak istediğinize dair bilgi gider. Eğer bunu onaylarsa hemen girebilir, kullanmaya başlayabilirsiniz.

 1. Sosyal Medya Platformlarını Kullanmak

Eğer yakınlarınızda bir arkadaşınız yoksa davetiye bulmak oldukça zordur. Tek çözüm mevcut üyelerden talep etmedir. Birden fazla kişiye aynı anda ulaşmanın en pratik yolu diğer sosyal medya platformlarından yararlanmaktır.

Şayet #Clubhouse gibi etiketler kullanırsanız, mevcut üyelerden davetiye ricasına bulunabilirsiniz.

 1. Üyelerden Doğrudan İstemek

Clubhouse için davetiye bulabileceğiniz bir diğer yöntem de doğrudan istemedir. Bunun için kullanıcıları tespit etmeniz gerekir. Eğer #clubhouse etiketini incelerseniz bazı üyelerini bulabilir, ardından DM atabilirsiniz. Böylece karşınızdaki kişi kabul ederse size bir davetiye atabilir ve üye olabilirsiniz.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67