Clubhouse Para Kazandıracak

Clubhouse Para Kazandıracak

Clubhouse gelir kazandıracak! Günümüzde teknoloji ve internetin gelişmesiyle çok sayıda sosyal medya platformu kullanılır hale geldi. Aralarından bir tanesi en yeni seçenekler arasında olan Clubhouse’dur.

Diğer sosyal medya platformlarına göre farklı ve özgün özellikleri bulunan Clubhouse, Alpha Exploration Co. tarafından geliştirilerek, 2020 Nisan’ında kullanıcılara sunuldu. Bununla beraber gerek üyelik, gerekse paylaşımları açısından oldukça değişiklik göstermekte.

Çünkü üyelik işlemleri yapılabilmekle birlikte, ardından kişiler bir “sıraya” alınmakta. Ardından da kabul işlemi olmakta. Beklemek istemeyip, hemen girmek isteyenler de davetiye bulmak durumunda. İçerisinde yazılı ve görsel nitelikte paylaşım yer almamakta olup, sesli konuşma sunulur.

Aynı zamanda platform, gerçekleştirdiği bir duyuruda içerik üreticileri için bir programdan bahsetti. Burada Clubhouse’u ilk kez kullananlara, telif ödeyeceği sistemin başlatılacağından söz etti.

Clubhouse Üzerinden Para Kazanılabilecek!

Platformun duyulmasıyla beraber birçok kişi Clubhouse para kazanma seçeneklerini, yöntemlerini de araştırmakta, bu yönde bazı yenilikler beklemekteydi. Firmanın kendi Twitter hesabı aracılığıyla gerçekleştirilen bir duyuruda, “Clubhouse Creator First” programını açıkladı.

Söz konusu programa global çapta alım yapıldığından bahsederek, şu an için “20” içerik üreticisi limiti olduğunu dile getirdi. Firma açıklamasında “Clubhouse Creator First” programını içerik üreticisi konumunda olan kişilere sohbet düzenlemesine,  kitle oluşturmasına ve para kazanmasına destek olacak bir program olarak tanıttı. Katılmak için de başvuru yapılmasından bahsetti.

Clubhouse Para Kazanma Başvurusu

Peki, Clubhouse para kazanma başvuru nasıl yapılır? Bunun için form sayfasına yönlendiren link mevcut. Eğer https://airtable.com/shrXUvZUuu6p8fIKZ adresine girerseniz, forma ulaşabilirsiniz. Burada öncelikle son başvuru tarihi olduğuna da değinmek gerek. Dolayısıyla hızlı olmanız önerilmekte.

31 Mart 2021 tarihinde son bulan başvuruda şu gibi boş alanlar görülmekte;

 1. İsim,
 2. E-mail adresi,
 3. Clubhouse kullanıcı adı,
 4. Lokasyon,
 5. Bugün nerede içerik hazırladın? (Clubhouse, Podcast, Twitter, Instagram, TikTok, Youtube, Twitch, Substack/Blog, diğerleri),
 6. Kaç kişiye ulaşabiliyorsun? (0-1000/1000-10,000/10K-100K/100K-1MM/1MM+/Fikrim Yok),
 7. Co-Host var mı?
 8. Geliştirmek istediğin şov hakkında bilgi ver!
 9. Şovuna ya da sana ait olan örnek bir ses kaydı.

Form oldukça geniş olmakla beraber, bunlar yalnızca bazı bölümler. Gerekli yerler doldurulup, form atıldıktan sonra, cevap olumlu olursa mail dönülmekte.

Clubhouse Özellikleri Neler?

Peki, merak edenler için Clubhouse özellikleri neler ve davetiye nasıl bulunur? Özellik kapsamında sunulan seçeneklerden bazılar şöyle;

 1. Performanslar,
 2. Ağ Oluşturma,
 3. Politik Tartışmalar,
 4. Çeşitli Kulüpler ve sanal odalar,
 5. Talk Show ,
 6. Dating,
 7. Müzik.

Ayrıca platformda kişilerin tercih edebileceği çok sayıda kulüp de vardır. Sayısız örneği olan bu konuda, bazı seçenekler şöyledir;

 1. Designkinds the Multi Creatives
 2. Health is Wealth,
 3. Dear Young Queen,
 4. Astroloji ve Metafizik Kulübü,
 5. TikTok Pazarlama Sırları,
 6. The True Love Society,
 7. Reinventing Health / Care,
 8. The Legacy Think Tank,
 9. The Dacha,
 10. Afropolitan Lounge,
 11. Music & Technology,
 12. Leadership Rebvented,
 13. Black Wealth Matters,
 14. Startup Club,
 15. Smiling & Positivity,
 16. NBA Fun Club.

Peki, platform davetiyesi nasıl bulunur? Eğer bir arkadaşınız varsa sizden davetiye göndermesini isteyebilirsiniz. Zira her kullanıcının iki adet davetiyesi mevcut. Şayet yoksa da katılmanıza izni de verebilir.

Bu sizin için geçerli değilseniz, farklı kullanıcılarla da iletişime geçerek, Clubhouse davetiyesi talep edilebilmekte. Benzer şekilde farklı platformlarda #clubhouse etiketi girip, davetiye isteği yaparsanız olumlu dönüş alabilirsiniz.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67