Clubhouse Benzeri Uygulama Messenger'a Gelebilir

Clubhouse Benzeri Uygulama Messenger'a Gelebilir

Clubhouse sosyal medya platformları arasında en yeni seçenekler arasında. Ayrıca diğer platformlara kıyasla oldukça farklı ve değişik özellikler sunmakta. Dolayısıyla birçok kişi arasında gittikçe yükselen bir popülerliğe sahip. Bilindiği üzere Clubhouse, sesli konuşma odaları teklif etmekte.

Ancak son zamanlarda gittikçe yükselen iddialara göre, Facebook Clubhouse benzeri platform üzerinde çalışıyor. Bu bilgiler ardından canlı ses, yani Live Audio adlı özelliğin Clubhouse ile oldukça benzer olduğu söylenmekte.

Çoğu kişinin tanıdığı üzere bir geliştirici olan Alessandro Paluzzi, Facebook mobil uygulamasında henüz gizlenmekte olan bir özelliği etkin hale getirmeye dair yol keşfetti. Söz konusu özelliğe dair ilk fotoğrafları ise TechCrunch paylaştı. Bunlar incelendiğinde nasıl işleyeceğine dair bazı ön bilgiler alınabilmekte. Buradan görüldüğü kadarıyla Clubhouse’un kopyası durumunda.

Messenger Rooms’a Entegre Edilecek

Platform tarafından sunulan ses özelliği Messenger Odalara entegre olacak. Dolayısıyla bir süre ardından Facebook kullanıcıları, Twitter Spaces ile Clubhouse benzeri odalarda; birbirlerini duyabilecek. Bunun için Canlı ses özelliği ile bir yayın yapmak gerekecek. Söz konusu odalar meydana getirildiğinde, gerek Messenger üzerinden DM yoluyla, gerekse Facebook gönderisi şeklinde davet atılabilecek.

Paylaşılan görseller detaylı şekilde incelendiğinde, Canlı Ses özelliğinin Clubhouse üzerinde olduğu gibi yuvarlak profil fotoğraflarına sahip olduğu fark edilmekte. Ek olarak burada konuşan kişilerle, dinleyenlerin ayrı yerde olduğu gözlemlenmekte. Alessandro Paluzzi, tamamlanmamış bir ara yüz olduğunu belirtmekte. Dolayısıyla bir takım değişiklikler meydana geleceği söylenebilir. Özelliğin ne zaman geleceği ise henüz bilinmemekte.

Clubhouse Nedir?

Peki, Clubhouse nedir? Burada kişiler kendilerine ait bir profil oluşturduktan sonra, farklı konulardaki odalara, kulüplere katılım yapabilmekte. Aynı zamanda kişiler kendi odalarını da oluşturmakta. Diğer sosyal medya hesaplarından farklı olarak yazılı yahut görsel herhangi bir paylaşım yer almamakta.

Dolayısıyla gerek kullanım şekli, gerekse zaman akış bölümü oldukça farklı ve özgün. Eğer bunlar yoksa neler yapılır? Sorusu aklınıza geliyorsa, üyelere hem konuşma hem de dinleme fırsatı sunulmakta. Global kullanım gördüğü için farklı insanları tanıyabilir, dilinizi geliştirebilir ve zengin fikir alış-verişleri yapabilirsiniz.

Clubhouse İçerisinde Hangi Kulüpler Var?

Clubhouse içerisinde odalar haricinde kulüpler de yer alır. Bunlar oldukça fazla olmakla beraber, bir kısmı şöyle özetlenebilir;

The True Love Society

Reinventing Health / Care

The Legacy Think Tank

The Dacha

Afropolitan Lounge

Smiling & Positivity

NBA Fan Club

Designkinds the Multi Creatives

Health is Wealth

Dear Young Queen

Music & Technology

Leadership Rebvented

Black Wealth Matters

Fit

Startup Club

Peki, genel anlamda sahip olduğu özellikler neler? Bunlardan bir kısmı da şöyle;

Farklı konularda konuşma

Talk Show

Müzik

Ağ Oluşturma

Dating

Performanslar

Platform hakkında bahsedilmesi gereken bir diğer husus da kayıt şekli. Öncelikle platforma üye olabileceğinizi bilmeniz gerek; ancak ardından kişilerin üyeliği onaylanması adına bir sıraya alınmakta. Dolayısıyla saniyeler içerisinde bitirmeniz olanaksız. Ancak davetiyeniz varsa durum böyle değil.

Bu sebeple birçok kişi Clubhouse davetiye aramakta. Platformdaki mevcut üyeler iki adet davetiye bulundurmakta ve bazı durumlarda yenileri de verilmekte. Dolayısıyla bir üyeyi tanıyorsanız, iletişim kurabilirsiniz.

Ayrıca bir arkadaşınız varsa sizin üye olmanıza onay verebilir. Zira kayıt olduğunuzda kendisine de bildirim gitmekte. Eğer bu iki seçenek de yoksa farklı platformlarda #clubhouse etiketini kullanarak, üyelerinden davetiye talebinde bulunabilirsiniz.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67