Çekiliş Siteleri, İnstagram’da Çekiliş Nasıl Yapılır?

Çekiliş Siteleri, İnstagram’da Çekiliş Nasıl Yapılır?

İnstagram kullanıcılarının en çok merak ettiği konulardan birisi de, İnstagram çekiliş siteleri İnstagram'da çekiliş nasıl yapılır? olmaktadır. Özellikle İnstagram uygulaması üzerinden ürünlerinin satışını yapan kişilerin ve takipçi sayılarını hızlı bir şekilde arttırmak isteyen İnstagram kullanıcıları, belli aralıklarla kendi İnstagram profillerinde çekilişler düzenlemektedir. Bu sayede İnstagram kullanıcı profillerine gelen takipçilerin sayısında büyük bir artış yaşanmakta ve ürün satışları yükselmektedir.

İnstagram’da Çekiliş Nasıl Yapılır?

Instagram Çekilişi Yapmak

instagram kullanıcılarının cevabını en çok araştırdığı biri diğer konuda, İnstagram’da çekiliş nasıl yapılır? olmaktadır. İnstagram kullanıcı profillerinde yapılan çekilişlerle, hesap etkileşimleri daha çabuk yükselmekte ve bu sayede gelen takipçi sayıları da artmaktadır.

Takipçi sayılarının yükselmesi ile İnstagram kullanıcı hesaplarında paylaşılan video, fotoğraf ve hikâyelere gelen beğeni ve yorum sayıları da, büyük bir yükselişe geçmektedir. Bu nedenle pek çok İnstagram kullanıcısı İnstagram’da çekiliş yapmak için gerekli olan ayrıntıları araştırmaktadır. Buna bağlı olarak İnstagram’da iyi bir şekilde çekiliş yapmak için şunlara dikkat edilmesi gerekmektedir;

 • İnstagram Çekiliş Amacını İyi Belirlemek
 • Takipçilerin Beğeneceği Çekiliş Hediyeleri Seçmek
 • İnstagram Çekiliş Süresini Çok Uzatmamak
 • İnstagram Çekilişine Katılım Koşullarını Kolay Yollardan Belirlemek
 • Yapılacak Olan Çekiliş İçin Doğru Etiketleri Kullanmak
 • İnstagram Çekilişinin Tanıtımını İyi Yapmak
 • İnstagram Çekilişi Sonucunu Adil Bir Şekilde Belirlemek

İnstagram Çekiliş Amacını İyi Belirlemek

İntagram profillerinin etkileşiminin artmasını kolay yoldan sağlayan İnstagram çekilişlerinde dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan birisi, İnstagram çekiliş amacını iyi belirlemek olmaktadır. Bu nedenle İnstagram kullanıcı hesabında bir çekiliş düzenlemeden önce çekiliş amacının büyük bir titizlikle saptanması lazımdır. Buna bağlı olarak başlıca kullanılan İnstagram çekiliş amaçları ise şu şekilde sıralanmaktadır;

 • Beğeni ve yorum almak için çekiliş yapmak
 • Çeşitli blog içeriklerine yönlendirmek için İnstagram çekilişi yapmak
 • İnstagram uygulamasında takipçi kazanmak için çekiliş yapmak
 • Sahip olunan internet sitelerine üye çekmek için İnstagram çekilişi yapmak

Takipçilerin Beğeneceği Çekiliş Hediyeleri Seçmek

İnstagram uygulamasında yapılacak olan çekilişlerin sonucunda verilecek olan hediye seçimleri de büyük önem taşımakta olup, takipçilerin beğeneceği hediyelerin seçilmesi ile çekilişe ilgi gösteren ve katılan takipçi sayılarında da her zaman büyük artışlar yaşanmaktadır. Bu nedenle çekiliş hediyesinin seçiminde takipçi profiline uygun olan ve takipçilerin sevebileceği hediye çeşitlerinin seçilmesi büyük önem taşımaktadır.

İnstagram Çekiliş Süresini Çok Uzatmamak

İnstagram üzerinde yapılan çekilişlerde, sürelerin kısa tutulması da önemli olup, bu sürenin uzun tutulması İnstagram kullanıcıların en sık yaptığı hatalardan birisi olmaktadır. Bu nedenle takipçilerin sıkılmaması açısından çekiliş süresinin en fazla 1 ya da 4 gün ile sınırlı tutulması gerekmektedir. Bu süre uzatıldığı takdirde ise çekilişe katılım sayıları da daha az olmaktadır. Bu nedenle İnstagram çekiliş süresi için en ideal olan zaman aralığı ise 24 saat olmaktadır.

İnstagram Çekilişine Katılım Koşullarını Kolay Yollardan Belirlemek

İnstagram’da çekilişlerin en iyi sonucu vermesini sağlayabilmek için dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli nokta da, çekilişe katılım koşullarının kolay olması gerekliliği olmaktadır. Çok zor ya da karmaşık olan katılım koşulları neticesinde, çekilişe olan katılımlarda az olmaktadır. Bu nedenle çekilişe katılım koşullarının herkesin kolaylıkla yerine getirebileceği ve bir kaç adımdan oluşan koşullardan oluşması gerekmektedir.

Yapılacak Olan Çekiliş İçin Doğru Etiketleri Kullanmak

İnstagram çekilişlerinin hazırlık aşamasında doğru etiket, yani hashtag seçimlerinin de yapılması gerekmektedir. Çekilişlerde kullanılan bu etiketlerin, çekilişin amacına uygun olan etiketler olması lazımdır. Aynı zamanda yanlış kullanılan etiketler ile yanlış kişilere yönlendirme yapılmış olmaktadır. Bu nedenle İnstagram çekilişine olan katılımlarda ilgi çekmediği için çok düşük olmaktadır.

İnstagram Çekilişinin Tanıtımını İyi Yapmak

İnstagram’da hazırlanan çekilişlerin tanıtımlarının da iyi yapılması lazımdır. Çekiliş sürecinin sağlıklı bir şekilde geçebilmesi için yapılan tanıtımlarda çekiliş ile ilgili olan bütün detaylara değinmek gerekmektedir. Bu bağlamda yapılan çekilişin süresi, çekilişin sonunda katılımcılara verilecek olan ödülün çekilişe katılacak olan kişilere doğru bir şekilde söylenmesi önemli olmaktadır. Aynı zamanda yapılan bu çekilişlerde İnstagram anket geri sayım özelliklerini kullanmakta, çekilişin daha çok ilgi çekmesini sağlayan etkenlerden birisi olmaktadır.

İnstagram Çekilişi Sonucunu Adil Bir Şekilde Belirlemek

İnstagram uygulamasında yapılan çekilişlerden en önemli bir diğer unsurda, yapılan çekilişin sonucunu adil olarak belirlemek olmaktadır. Aynı zamanda çekiliş ödülü olarak belirlenen hediyenin de, çekilişe katılan kişilere doğru bir şekilde verilmesi lazımdır. İnstagram çekiliş sonuçlarını açıklama esnasında da, sonucun adil bir şekilde olduğunun takipçilere açıklanması gerekmektedir. Katılımcıların sonucun adil olmadığını düşündüğü zaman ise takipçi sayıları azalmakta ve İnstagram kullanıcısının güvenirliğini zedelenmektedir.

İnstagram Çekiliş Siteleri Hangileridir?

Instagram Çekiliş Siteleri

İnstagram uygulamasında çekiliş yapmaya yardımcı olan pek çok güvenilir site bulunmaktadır. Bu siteler aracılığı ile İnstagram’da çekilişler pratik bir şekilde yapılabilmektedir. Buna bağlı olarak en çok kullanımı tercih edilen İnstagram çekiliş siteleri ise şu şekilde sıralanmaktadır;

 • Comment Picker
 • Simpliers
 • Raffle Mix
 • Easy Promos

İnstagram Çekiliş Sitesi Comment Picker

İnstagram kullanıcılarının çekiliş yapmak için en çok kullandığı sitelerden birisi de, Comment Picker İnstagram çekiliş sitesi olmaktadır. Comment Picker bir çekiliş sitesi olup, ücretsiz olarak bütün özelliklerinden faydalanmak mümkündür. Aynı gönderiyle ve sınırsız tekrarla her çeşit çekiliş yapılabilmektedir. Aynı zamanda Comment Picker sitesinde, İnstagram’da yapılan çekilişlere yorum ve etiketleme yapabilme özellikleri de bulunmaktadır.

İnstagram Çekiliş Sitesi Simpliers

Simpliers, en iyi İnstagram çekiliş sitelerinden birisi olup, sitede kullanıcılara kolaylık sağlayan pek çok özellik bulunmaktadır. Simpliers çekiliş sitesi Türkçe başta olmak üzere, 8 dilde destek vermektedir. Bazı özellikleri ücretsiz olarak kullanılsa da, daha gelişmiş olan özellikleri kullanabilmek için çok düşük meblağlar ile premium üyelik alma şansı sitede bulunmaktadır.

Simpliers çekiliş sitesi modern ve kullanışlı olan teması ve arayüzü ile kullanıcılara kolaylık sağlamaktadır. İstenilen her çekiliş sitede kolaylıkla oluşturulabilmektedir. Simpliers çekiliş sitesi ajansların ve İnstagram fenomenlerinin en çok kullandığı sitelerden birisidir. Aynu zamanda sitede yapılan çekilişlerin arşivlerini tutabilme ve çekiliş sonuçlarını kaydetme gibi pek çok kullanışlı özellik yer almaktadır.

İnstagram Çekiliş Sitesi Raffle Mix

İnstagram kullanıcıların severek kullandığı bir diğer çekiliş sitesi de, Raffle Mix olmaktadır. Raffle Mix çekiliş sitesinde Türkçe ve 10 dilde destek verilmektedir. Site içerisinde yapılan çekilişlerde katılımcılar yorum yapabilmektedir. Bu yorumların 250 tanesi ücretsiz olarak Raffle Mix sitesinde sunulmaktadır.

Raffle Mix sitesinde hazırlanan İnstagram çekiliş sonuçları kaydedilebilmekte ve paylaşılabilmektedir. Kullanışlı bir temaya sahip olan sitede, istenen formatta her çekiliş kolaylıkla hazırlanabilmektedir. Otomatik takipçi kontrolüne sahip olan Raffle Mix sitesinde, mobil uyumlu olan çekiliş sayfaları hazırlanabilmektedir.

İnstagram Çekiliş Sitesi Easy Promos

Easy Promos, Türkçe dil desteği bulunmasa da, pek çok İnstagram kullanıcısının sıklıkla kullandığı çekiliş siteleri arasında bulunmaktadır. Easy Promos sitesinde hazırlanan çekilişlere yapılan yorumlara arzuya bağlı olarak filtre koyma özelliği bulunmaktadır. Kullanışlı bir arayüze sahip olan sitede, bütün çekilişleri arşivleme olanağını da bulunmaktadır.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67