Capcut Benzeri Uygulamalar ve Özellikleri

Capcut Benzeri Uygulamalar ve Özellikleri

Capcut benzeri uygulamalar ve özellikleri nelerdir, bu uygulamalar ne işe yarar? İnternet üzerinde artan sosyal medya içeriklerinde video ve görsel editlerine rastlamak mümkündür. Bu editler birçok görsel imge, ses efektleri vb. unsur barındırmaktadır. Eğlenceli, kaliteli bir prodüksiyon yapısı sağlayan bu işlemler için yaygın olarak Capcut kullanılmaktadır. Ancak bazı kullanıcılar Capcut kullanmak yerine benzeri olan uygulamaları tercih edebilir. Bunun için Capcut benzeri uygulamalar ve özellikleri şunlardır;

 • Video Show Pro
 • Quik App
 • Magisto
 • Adobe Premiere Rush
 • Horizon Camera

Tüm bu uygulamalar temel özellik bakımından Capcut benzeri uygulama ve programlar olarak bilinmektedir. Bu uygulamaların özelliklerine sırasıyla bakılacak olursa;

Video Show Pro: Android yazılımı olan akıllı telefonlarda ve bilgisayarda kullanımı uygun olan bu program hem fotoğraf hem de video editlemek için kullanılabilir. Videolarınızın düzenlemek, kırpmak, arka plana müzik eklemek ve filtrelerle görüntüyü ayarlamak gibi birçok yönden faydası bulunmaktadır.

Quik App: Akıllı telefonlarda hızlı şekilde video editlemek, kesmek ve birleştirmek gibi işlemler yapmak için Capcut benzeri seçilebilecek en iyi uygulamalar arasında Quik App yer almaktadır. Video hazırlarken iki videoyu birleştirebilir. Farklı tema ve efektlerle görüntüye değişiklik katabilirsiniz. Aynı zamanda video içerisine fotoğraf ve müzik eklemek bu uygulama ile mümkündür.

Maigsto: En iyi edit uygulamaları arasında kesinlikle Maigsto da yer almaktadır. Bu program Android yazılıma sahip mobil cihazlarda tercih edilmektedir. Birçok özelliği bulunan programın ücretsiz ve Premium seçenekleri bulunmaktadır. Maigsto ile hazırlanan videoların doğrudan sosyal medyada paylaşımı, videolara görsel efektler, filtreler ve müzik eklemek mümkündür. Premium kullanıcıların birçok farklı özellikleri de bu uygulamada kullanabildiği bilinmektedir.

Adobe Premiere Rush: Adobe şirketi zaten uzun yıllardır görsel medya içeriklerinin hazırlanması için birçok yazılım ve program hazırlamaktadır. Video edit uygulamaları arasında en sık kullanılanlardan biri Adobe Premiere Rush’tır. Bu uygulama ile yüksek boyutlardaki video editleme işlemleri yapılabilir. Görsel ve ses efektleri eklenebilir ve videoları hızlı şekilde kesme, kırpma, bölme vb. biçimlendirme işlemlerini sağlayabilirsiniz.

Horizon Camera: Bu uygulama genellikle fotoğrafları belli açılarla düzenlemek, video çekim kalitesini arttırmak üzere kullanılmaktadır. Capcut benzeri edit uygulamaları arasında yer alan Horizon Camera videoların editlenmesi için kullanılan oldukça kolay ve hızlı bir uygulamadır.

En İyi Edit Uygulamaları

Capcut Uygulaması

En iyi edit uygulamaları nelerdir, edit uygulamaları ne için kullanılır? Bilindiği üzere video içerikleri, görsel ögeler ve daha fazlası son dönemde sosyal medyanın en büyük kullanım alanı haline geldi. İnstagram’da yer alan kaliteli fotoğraflar ve reels videoları, YouTuberların çektikleri yüksek kaliteli, prodüksiyona sahip videolar, TikTok üzerinden çekilen müzikli video içerikleri için iyi edit uygulamaları kullanılmalıdır. Bunun için en iyi seçenekler şu üçü olarak verilebilmektedir;

 • Final Cut Pro
 • Adobe Premiere Pro
 • Kinemaster Video Editor

Bahsedilen bu 3 video edit uygulamaları üst düzey bir kurgu yapılması ve video hazırlanması için en iyi seçeneklerdir. Bu işlemler için belli bir video kaydının olması gerekir. Video kaydında yapılacak olan görsel kalite arttırıcı efektler, çeşitli ses ve görüntü ayarlamaları sayesinde yüksek çözünürlükte videolar hazırlanabilir. Özellikle de Final Cut Pro ve Adobe Premiere Pro YouTube üzerinde video içerikleri üreten İnfluencerlar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Belli bir Premium ücreti gerektiren bu programlar yeterli eğitim alınırsa herkes tarafından kullanılması mümkündür.

Video Edit Uygulamaları Ücretsiz

Video edit uygulamaları ücretsiz kullanılabilir mi, kaliteli ücretsiz edit yapılan programlar hangileridir? Video editleme işlemleri için Premium seçeneği olan ya da belli bir abonelik gerektiren programlar tercih etmek zorunda değilsiniz. Birçok yazılımcı tarafından hazırlanmış olan ücretsiz edit programları bulunmaktadır. Bu programlar şunlardır;

 • Windows Movie Maker
 • Free Video Editor
 • Shotcut
 • Lightworks

Windows movie maker tamamen ücretsiz olan Windows yazılıma sahip tüm bilgisayarlarda bulunan bir video edit uygulamasıdır. Video edit işlemi için uygulamayı Windows’un hazırlamış olduğu free store üzerinden indirebilirsiniz. Basit yapısı sayesinde hızlıca kırpma, kesme ve efekt ekleme gibi işlemler Windows Movie Maker ile mümkündür.

Free Video Editor ve Shotcut edit uygulamaları sosyal medya hesaplarınıza kaliteli videolar hazırlamak, video içeriğine müzik eklemek, videoları render işlemlerinden geçirmek gibi özelliklere sahip ücretsiz programlardır. Her iki programda çoğunlukla bilgisayar üzerinde kullanılır. Son olarak ise Lightworks programı yer almaktadır. Lightworks neredeyse üst düzey bir sinema filmi kalitesinde video hazırlamak istiyorsanız tercih edebileceğiniz ücretsiz edit programları arasında en iyisidir. Burada ses ve görüntü efektleri, ayarlama ya da biçimlendirme yapmak oldukça kolaydır. Tüm bu video edit uygulamaları ücretsiz şekilde kendi web siteleri üzerinden indirilebilmektedir.

Video Efekt Programı

Video Efekt Programları

Video efekt programı nedir, ne işe yarar? Videolarda bulunan çeşitli görsel imgeler, kısa süreli kesitler ve ses unsurları efekt olarak kabul edilmektedir. Video efekt programı bu işlevleri sağlamasının yanı sıra görüntü kalitesinde değişiklikler yapmak için de çoğunlukla kullanılabilir. Video efekti kullanmak bazı viral olmuş kavramların videoda yer almasını sağladığı için izleyiciler tarafından beğeni alabilmektedir. Hiçbir efekt ya da ses unsuru olmayan videolar izleyiciler tarafından beğenilmeyebilir. Bu durumda efektler kullanmanın etkili bir yöntem olduğu bilinmektedir.

Edit Nasıl Yapılır Capcut

Edit nasıl yapılır Capcut uygulaması ile ne gibi özellikler kullanılabilir sorusu sıklıkla video içeriği üretenler tarafından sorulmaktadır. Capcut edit denilince akla ilk gelen uygulamalardan biridir. Video editleme işlemi çoğunlukla güçlü bir bilgisayar performansı isteyebilmektedir. Çünkü editleme ve render aşamaları bilgisayarınızın işlemcisinde yoğun bir kullanıma neden olur. Bunun karşılığında Capcut akıllı telefona sahip kullanıcıların kolayca yararlanabildiği etkili bir edit programıdır. Capcut ile yapılabilecek işlemler şunlardır;

 • Videolarında bozulma olmaksızın kırpma işlemi sağlar
 • Her sosyal medya platformuna uygun format yapısı bulunur
 • Görüntü kalitesini arttırır ve ortam ışığını düzenleyebilir
 • Videoda oluşan ses sorunlarını düzenler
 • Çeşitli efekt özelliklerini bu uygulama ile kullanmak mümkündür
 • Video içeriklerinizde müzik ve ses dosyası yükleme imkanı sağlar
 • Videolarınızı doğrudan sosyal medya sayfalarınıza yönlendirebilirsiniz

Tüm bu etkileyici özelliklere sahip olan Capcut, en iyi edit uygulamaları arasında yer almaktadır. Telefonunuza ücretsiz şekilde indirerek kullanabileceğiniz bu programda öncelikle bilgi sahibi olmak ve neler yapabileceğinizi görmek istiyorsanız YouTube üzerinden çeşitli örnek videolarına göz atabilirsiniz. Capcut Android ve IOS yazılıma sahip tüm akıllı telefon mağazalarında bulunmaktadır.

Edit Uygulamaları PC

Bilgisayar Edit Uygulamaları

Edit uygulamaları PC üzerinde nasıl kullanılır? PC yani bilgisayarlar yüksek performansa sahip teknolojik ürünlerdir. Bu ürünlerin içerisinde bulunan ekran kartı, işlemci ve hard diskler video editlemek için muhteşem bir performans sağlar. Adobe, Windows ve daha birçok firmanın kurmuş olduğu video edit uygulamaları PC üzerinden kurularak çalıştırılabilir. Üstelik telefonlara göre burada hazırlanan video ve görseller çok daha yüksek çözünürlük ya da kaliteye sahiptir. Ancak video programınızı edit işlemleri yaparken işlem gücüne bağlı olarak bilgisayar performansını etkilediğini unutmayın. Eğer bilgisayarınızda iyi bir işlemci ve ekran kartı yoksa yazma ve editleme işlemi pek iyi performans gösteremeyebilir.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67