Çalınan Instagram Hesabı Nasıl Kapatılır?

Çalınan Instagram Hesabı Nasıl Kapatılır?

Çalınan Instagram hesabı nasıl kapatılır? Başlıkları da son zamanlarda en sık araştırılan konular arasında yerini almaya devam etmektedir. Özellikle de Instagram hesaplarının son zamanlarda daha sık çalınmaya başlaması, bu tarz başlıkları araştıran kişilerin sayısını çoğaltmıştır. Instagram hesabı kapatabilmek için uygulamanız gereken birçok farklı yöntemler vardır. Bu yöntemler ise şu şekilde sıralanmaktadır;

Instagram Topluluğuna Mail Gönderme

Instagram topluluğuna mail gönderme çalınan hesabınızı kapatabilmek için yapmanız gereken en önemli işlemlerden de bir tanesi olarak bilinmektedir. Topluluğa  göndereceğiniz mailler, kısa süre içerisinde hesabının kapatılmasına yardımcı olacağı için, işlemleriniz daha kısa sürebilir. Ancak mailinizin ulaşması ve cevap almanız biraz zaman alabiliyor. Bu nedenle, sabırlı olmanızda fayda vardır. Aksi taktirde çalınan hesabınızın kurtarmanız maalesef söz konusu olmayabiliyor.

Şikâyet Ettirme

Instagram çalınan hesabi şikâyet ettirme yöntemi de kapatma ile ilgili en sık araştırılan başlıklardan bir tanesi olarak bilinmektedir. Hesabınız çalındıysa ve kısa süre içerisinde kapattırarak erişimi engellemek istiyorsanız; mutlaka hesabınıza tanıdığınız insanları şikâyet ettirmeniz gerekecektir. Ancak insanların hesabınıza şikayet etmesi ve SPAM atması da birazcık zamanınızı alabiliyor. Instagram hesabı çalındıktan sonra, yapacağınız işlemler biraz daha zor ve uzun süreli olduğu için; bu alanda sabırlı olmanız çok önemli bir faktör olacaktır. Özellikle de hesap çalınma gibi durumlara sıklıkla maruz kalan kişilerin büyük bir kısmı, şikâyet ve SPAM atma yöntemlerinden faydalanmaya devam etmektedir. Ancak şikâyet ettiğiniz hesapların kapanması için; mutlaka şikâyet ettiğiniz hesabın takipçi sayısından daha fazla şikâyet göndermeniz gerekecektir. Durum böyle olunca, Instagram şikâyet ettirdiğiniz hesap da otomatik olarak kapatılacaktır.

E-posta Yöntemi

E-posta yöntemi de Instagram hesabı çalınan kişilerin sıklıkla başvurduğu konulardan bir tanesi olarak bilinmektedir. Instagram hesabınız çalındıysa, e-posta adresinizi kullanarak, geri almanız ve Instagram hesabınızı tamamen silmeniz mümkün olacaktır. E-postanız sayesinde gene aldığınız hesaba, tarayıcı üzerinden giriş yaparak; hesap ayarları kısmından hesap Sirk kategorisine giriş yapmanız ve bu sayede hesabınızı kalıcı olarak kapatmanız mümkün olacaktır. Bu yöntemlere başvurarak çalınan hesabından kurtulan kişilerin sayısı da bir hayli fazladır. Çünkü Instagram hesapları bir kere çalındığı zaman, sık sık çalınmaya devam etmektedir.

Link Kullanımı

Link kullanımı da Instagram hesabı çalınan kişilerin sıklıkla başvurduğu yöntemlerden bir tanesi olarak bilinmektedir. Instagram hesap çalınmasına karşı kullanılabilecek birçok farklı link, internet üzerinden paylaşılmaya devam etmektedir. Özellikle de Instagram’ı ve sosyal medyayı aktif olarak kullanmaya devam eden bir kişi iseniz, bu renklere daha hızlı bir şekilde ulaşım sağlamanız da mümkün olacaktır. Linkleri tıkladığınız ve gereken bilgileri girdiğiniz takdirde ise; çalınan hesabınızı kısa süre içerisinde kapatmanız mümkün olacaktır. Bu işlemlerden faydalanarak çalınan hesabını engelleyen kişilerin sayısı da bir hayli fazla sayıya ulaşmıştır.

Çalınan Instagram Hesabı Geri Alınır Mı?

Çalınan Instagram hesabını geri alma

Çalınan Instagram hesabı geri alınır mı? Başlıkları da son zamanlarda sıklıkla araştırılan konular arasında yerini almaya devam etmektedir. Çalınan Instagram hesapları, zaman zaman kullanılabiliyor durumda olsa da bazı zamanlarda tekrar ele geçirmeniz maalesef mümkün olmayacaktır. Bunun sebebi ise; hesap çalma işlemlerini gerçekleştiren kişilerin, e-posta adresine de değiştiriyor olmasından kaynaklanmaktadır. E-posta adresi değiştikten sonra, Instagram hesabınız tamamen başka bir kişiye bağlanacaktır. Bu durum ise; hesaba tekrar erişim sağlamanızda engel olacak faktörlerden bir tanesidir. Ancak Instagram hesabınızı çalan kişi, e-posta adresinizi değiştirmediyse; bilgilerinizi yeniden kendinize aktarmanız ve Instagram hesabınıza yeniden giriş yapmanız mümkün olacaktır. Bununla beraber Instagram adresiniz de iki faktörlü doğrulama kodu ve telefon numarası gibi faktörler yer alıyorsa, Instagram hesabınızı kurtarmanız beklediğinizden çok daha kolay olacaktır. Bu yöntemlere başvurarak hesabı geri alan kişilerin sayısı da oldukça fazlalaşmıştır.

Instagram Hesabı Kapatılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Instagram hesabı kapatılırken dikkat edilmesi gerekenler de internet üzerinde sıklıkla araştırılan konulardan bir tanesi olarak bilinmektedir. Instagram hesabınızı kapatırken dikkat etmeniz ve uygulamanız gereken faktörler ise şu şekilde sıralanmıştır devam eder;

  • Instagram hesabınızı kapatırken, mutlaka bir önceki şifrenizi hatırlıyor olmanız gerekmektedir. Eğer eski şifrenizi hatırlamıyorsanız, Instagram güvenliğinizden şüphe edeceği için; hesap kapatma işlemini gerçekleştirmenize izin vermeyebiliyor.
  • Instagram hesabınızı kapatırken, hesabınız çalınmadan önce kullandığınız e-posta adresini bildirmenizde çok önemli bir husus olacaktır. Bu sayede hesabı daha önce kullandığınıza dair bilgi vermeniz de mümkün hale gelmektedir.
  • Instagram hesabınızı kapatırken dikkat etmeniz gereken konulardan bir tanesi de hesap giriş işlemlerinizde kullandığınız kodlar olarak bilinmektedir.
  • Instagram hesabınızı kapatmaya çalışırken, hesabınızın çalınmadan önceki kullanıcı adını doğru girmenizde çok önemli bir husus olacaktır. Aksi taktirde Instagram adresinizi kapatma işleminizi tamamlamanız mümkün olmayabiliyor.
  • Instagram adresinize kapatmaya ve silmeye yönelik çalışmalar yapmaya devam ediyorsanız; tarafınıza gönderilecek olan e-posta Bilgilerini devamlı bir şekilde takip ediyor olmanız da çok önemli bir husustur.

Yukarıdaki verilen adımları eksiksiz ve doğru bir şekilde uyguladığınız taktirde, çalınan hesabınızı kısa süre içerisinde silerek; sizin hakkınızda paylaşılan yalancı ve gerçekliği olmayan bilgileri kaldırmanız mümkün hale gelecektir. Özellikle de Instagram adresiniz artık kurtarılamayacak bir şekilde ise; hesabınızı tamamen silmeniz, sizin için çok daha doğru olacaktır. Bu sayede sizin adınıza atılacak mesajlardan ve paylaşımlardan da kurtulmuş olursunuz.

Instagram Hesabı Silmek Zor Mudur?

Instagram hesabı çalınan kişilerin büyük bir kısmı da Instagram hesabı silmek zor mudur? Tarzında başlıkları sık sık araştırmaya devam etmektedir. Instagram hesabı silmek, gerekli faktörlere uyguladığınız takdirde oldukça kolaydır. Ancak Instagram adresinizi dair hiçbir bilgi hatırlamıyorsanız; var olan hesabı silmeniz zorlaşabilir. Bu nedenle gerekli faktörlere dikkat etmenizde fayda vardır. Yukarıda paylaşılan bilgilere hatırlıyorsanız, Instagram ayarlar kısmından kolaylıkla hesabınızı silmeniz mümkündür. Ancak daha önce kullandığınız bilgilerden herhangi birine erişim sağlayamıyorsanız da Instagram yardım seçeneklerinden faydalanmanız mümkün olacaktır. Bu kısma tıkladıktan ve yardım talep ettikten sonra, hemen cevap almanız mümkün olmasa da Instagram üzerinde çalışmalarını sürdürmeye devam eden yetkililer, hesabınızı silebilmek için size kısa süre içerisinde ulaşacaklar ve yapmanız gereken işlemleri detaylı bir şekilde sizlerle paylaşacaklardır.

Silinen Instagram Hesabı Geri Alınır Mı?

Çalınan hesabı geri alma Instagram

Silinen Instagram hesabı geri alınır mı? Tarzında başlıklarda birçok kişi tarafından sıklıkla araştırmaya devam etmektedir. Instagram hesabı bir kere silindikten sonra yeniden aktifleştirilmesi maalesef mümkün değildir. Birçok farklı insan bu durumu Instagram hesap dondurma yöntemleri ile karıştırmaya devam ediyor olsa da dondurma ve hesap silme birbirinden bağımsız farklı işlemler olarak bilinmektedir. Instagram hesabını kendi isteğiniz dahilinde Dondurduğunuz zaman geri açmanız mümkün olacaktır. Ancak hesap silme işlemleri, mevcut hesabın başka bir kişinin eline geçtikten sonra gerçekleştirilen işlemlerdir. Bu nedenle sildiniz hesabı tekrar almanız ve kullanmaya devam etmeniz kesinlikle söz konusu değildir. Bu nedenle hesabınızı geri alabileceğinize dair herhangi bir umudunuz varsa, Instagram hesabınızı silmemenizden ve bu konuda yardım beklemenizde fayda vardır. Çünkü hesabınız bir kere silindikten sonra başkasını ya da sizin elimize yeniden geçmeyecek ve tamamen kapatılacaktır.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67