Bir Telefonda İki İnstagram Uygulaması

Bir Telefonda İki İnstagram Uygulaması

Instagram günümüzde en çok kullanılan sosyal medya platformları arasındadır. Sunduğu geniş ve kullanışlı özellikler sayesinde her geçen gün üye sayısı hızlı şekilde artar. Aynı zamanda çoğu kullanıcının birden fazla Instagram hesabı olduğu da bilinir.

Bunun oldukça fazla nedeni vardır. Bu tür hesaplara sahip olanlar, çoğu zaman aynı cihazdan iki tane hesaba girme yöntemlerini araştırır. En büyük nedeni ise birinden çıkıp, diğerine girme zorunluluğunu kaldırmadır.

Burada öncelikle normal şartlarda sadece bir Instagram hesabı kullanılabileceği bilinmelidir. Yani ikincisine girmek istiyorsanız, ilkinde hesap kapatılmalıdır. Ancak bir telefonda iki tane Instagram uygulaması için tercih edebileceğiniz bazı aplikasyonlar vardır. Peki, bu nasıl mümkün olur?

Instagram Plus

Instagram’da ikinci bir hesap açmak istiyorsanız, tercih edebileceğiniz programlardan bir tanesi Instagram Plus’tır. Birçok kişinin kullanmakta olduğu aplikasyon, Google üzerinde küçük bir araştırma sonucu hemen bulunabilir. Sunduğu bazı özellikler şöyledir;

Canlı akışlar, resimler, hikâyeleri, videolar indirilebilir.

Aktifleştirildiğinde hikâyeye bakıldığında karşı tarafa bildirim gitmez.

Aktifleştirildiğinde mesajların okunma bilgisi gitmez.

Aktifleştirildiğinde yazıyor ibaresi görülmez.

Bir kişinin hesabı açıldığında takip edip, etmediği görülür.

Profil açıklamaları, yorumlar kopyalanır.

Tema kullanabilir ya da kendi temanızı oluşturabilirsiniz.

Fotoğraflarda yakınlaştırma kullanılabilir.

Ayrıca normal Instagram ile aynı anda kullanabilirsiniz. Dolayısıyla ikisinde de ayrı ayrı hesap açmanız mümkündür. Bunun temel nedeni Instagram Plus’ın normal Instagram olmamasıdır.

Fotogramme

Aynı telefon numarasıyla iki Instagram kullanmak normal koşullarda mümkün değildir. Ancak platformun gelişmesiyle beraber çok sayıda site ve aplikasyon da Instagram’a yönelik hizmetler vermeye başlamıştır. Bunlardan bir tanesi de Fotogramme olur.

Eğer bu aplikasyonu kullanmak istiyorsanız, öncelikle bazı Instagram özelliklerini kullanamayacağınızı bilmeniz gerekir. Bunlar fotoğraf ve video yüklemedir. Dolayısıyla hesaba giriş yaparken bunu göz önünde bulundurmanız önerilir. Bilindiği üzere her mobil uygulama, bazı işletim sistemlerine göre hazırlanır. Bu konuda Fotogramme IOS tabanlı işletim sistemlerinde geçerlidir.

Dolayısıyla bu sistemi kullanan cihazınız varsa Google üzerinden hemen indirebilirsiniz. Ardından kurulum yaparak, ikinci bir hesaba girebilirsiniz. Zira normal Instagram olmadığı için, bu imkânınız mevcuttur.

Phonegram

Çoklu Instagram açma programı istiyorsanız, bir seçeneğiniz de Phonegram olur. Günümüzde her uygulama her mobil cihazda çalışması için yapılmaz. Zira Android için hazırlanan bir aplikasyon, IOS temelli cihazlarda kullanım görmez. Ancak Phonegram her ikisi için de kullanılabilen bir uygulamadır. Yalnızca indirdiğiniz sürümün doğru olduğundan emin olmak gerekir.

Günümüzde birçok kişi kendisini takipten çıkaranları, takip etmeyenleri görmek ister. Zira bu birçok kullanıcı tarafından yaşanan en büyük sorundur. Bu konuda Phonegram sizi kimin takip etmediğini ve çıkardığını da gösterir. Dolayısıyla çok yönlü bir uygulamadır.

Ayrıca bir özelliği de ikinci bir Instagram’a izin vermesidir. Zira normal Instagram olmadığı için bu seçeneği kullanabilirsiniz.

Instwogram

Bir telefonda iki tane Instagram uygulaması için kullanabileceğiniz diğer bir seçenek de Instwogram olur. Ancak IOS işletim sistemi kullanan bir telefona sahipseniz, kullanamayacağınızı bilmelisiniz; zira sadece Android cihazlar için geçerlidir.

Ancak öncesinde bir takım ayarlamalar şarttır. Her ne kadar Phonegram Google Play’de yer alsa da, Instwogram bulunmaz. Dolayısıyla Google üzerinden indirilme durumu vardır. Normal APK dosyası olduğu için, öncelikle bunun kurulumuna izin verilir. Eğer otomatik kurulum olmazsa, üzerine dokunup kuruluma başlama mümkündür.

Bu dört uygulama, telefonunuzda birden fazla Instagram kullanmanıza izin verir. Eğer üçüncü bir hesap da istiyorsanız diğer programı kurup, giriş yapma durumunu kontrol edebilirsiniz.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67