Bir Kişinin Sosyal Medya Hesaplarını Bulma

Bir Kişinin Sosyal Medya Hesaplarını Bulma

Bir kişinin sosyal medya hesaplarını bulma internet üzerinden nasıl yapılır? Çevrenizde gördüğünüz birini sosyal medya hesabınızdan takip etmek istediğiniz bazen olabilir. Bu durumda ne yapabilirim diye düşünüyorsanız birçok farklı yöntemle birilerinin sosyal medya hesaplarını bulabilirsiniz. Bunlardan en bilineni kişi arama motoru olarak bilinen sitelerdir. Kişi arama motorları yalnızca isim, adres ya da telefon numarası ile direkt olarak bulmayı sağlamaktadır.

Kişi arama motoru insanların sosyal medya hesaplarında yayınladığı veriler üzerinden erişim sağlamaktadır. Genellikle en zor kişi bulma yöntemi isim soy isimdir. Çünkü aynı isme sahip çok sayıda kullanıcı bulunmaktadır. Adres bilgisi ile erişim sağlamak genellikle konum sayesinde mümkündür. Bir adreste bulunan kişi eğer o adreste paylaşım yaptıysa paylaşımlara ulaşmak mümkündür. Ancak bu kesin bir sosyal medya hesabı bulma yöntemi değildir.  En net sonuca ulaşma yöntemi telefon numarasıdır. Genellikle telefon numaraları tek kişi adına kullanıldığı için veri kaydına erişim söz konusu olacaktır.

Kişinin Sosyal Medya Hesaplarını Bulma

Sosyal Medya HEsaplarını Bulma

Kişinin sosyal medya hesaplarını bulma işlemi sanıldığından çok daha kolaydır. Sosyal medya verilerimiz her ne kadar güvenli olduğu söylense de sanıldığı kadar gizli ve güvenli değildir. Verilerimizin çeşitli casus yazılımlar tarafından kullanımı mümkündür. Ancak bu casus yazılımlar zarar verecek türden içerikler olamamakla beraber sosyal medya hesaplarınızdaki paylaşımlar, güvenlik verileri vb. alanlarda erişim tanımaktadır.

Bu sayede çeşitli siteler ve kişi araştırma programı ile aradığınız her kimse kolayca bulabilirsiniz. Sosyal medyadan takip etmek istediğiniz insanları şu yöntemlerle bulmanız mümkündür;

  • E posta ile sosyal medya hesabı bulma
  • Fotoğraftan sosyal medya hesabı bulma
  • Numaradan sosyal medya hesabı bulma
  • Adresten sosyal medya hesabı bulma

İnternette bir kişi bulmak istiyorum diyorsanız tüm bu yöntemler uygulanabilmektedir. İnternet üzerinde yapılan tüm paylaşımlar Google algoritması tarafından veri olarak işlenir. Bu sebepledir ki internette kullanıcı adınızı arattığınızda sosyal medya hesaplarınız ön plana çıkar. Eğer kullanıcı verilerinizi ön plana çıkma durumu söz konusuysa algoritma verilerinizi algılamış demektir. Bu sebeple bir ismi aratmak, bir adresi bulmak için birçok yöntem bulunmaktadır.

E Postadan Sosyal Medya Hesabı Bulma

E Postadan Sosyal Medya HEsapları Bulma Yolları

Birinin ismini bilmeniz halinde e postadan sosyal medya hesabı bulma ihtimaliniz çok yüksektir. Çünkü sosyal medya hesapları e posta doğrulama sistemleri tarafından onay gerektirmektedir. Eğer isim ve soy isim aratması yaptığınızda sonuç bulunamıyorsa e posta adresini yazın. Ancak sonunda yer alan Gmail ya da Hotmail gibi ibarelere gerek yoktur. İlk kısımda yer alan ad çoğunlukla sosyal medya hesaplarının algoritması tarafından taranmaktadır.

E posta adresini Google’da aratmak net bir sonuç vermiyorsa iki farklı yöntem uygulanabilir. Google aramalar yerine görsellere göz atın. Burada e posta aratıldığında uyuşan sosyal medya paylaşımları arasında aradığınız kişiyi bulmanız mümkündür. Google görsellerde sosyal medya hesaplarına ulaşamazsanız direkt olarak sosyal medya hesaplarınızda arama kısmından kişilerin isimlerini yazın. E postadan sosyal medya hesabı bulma oldukça basittir.

Fotoğraftan Sosyal Medya Hesabı Bulma

Fotoğraftan sosyal medya hesabı bulma işlemi için tek yapmanız gereken Google görsellerden aratma yapmaktır. Peki, görsel nasıl aratılır, öncelikle Google görsel aratma özelliğini aktifleştirin. Aradığınız kişinin görselini telefonunuzun Google Görseller arama çubuğunda yer alan fotoğraf işaretine tıklayarak çekebilirsiniz. Bu şekilde görselle uyuşan tüm fotoğraflar sıralanacaktır.

Google bu özelliğini geliştirerek Google Lens adlı yazılımı geliştirmiştir. Bu sayede satın almak istediğiniz bir ürünü, aradığınız birinin görselini ya da yazılı bir kaynağı fotoğrafını çekerek internet üzerinden aratabilirsiniz. İnternette fotoğraftan sosyal medya hesabı bulma işlemi bu şekilde tamamlanmış olur.

Numaradan İsmi, Tüm Sosyal Medya Hesaplarını Bulma

Numaradan isim ve tüm sosyal medya hesaplarını bulma mümkün mü? Telefon numaraları genellikle internette dağıtılması riskli olan verilerdir. Ancak sosyal medya hesaplarımızın doğrulanmasında telefon numarası oldukça önemlidir. Verilerin zararlı yazılımlardan korunması ve sosyal medya giriş bilgilendirmesi için telefon güvenlik onayı gerekmektedir. İnternet üzerinden numara aratarak nasıl isim öğrenilir?

Numara aratma ile isim bulma Google sayesinde yine mümkündür. Google üzerinde numara arattığınızda eğer bir iş ilanları sitesinde ya da iş denince akla gelen Linkedln hesabında telefon numarasına yer verilmektedir. İnsanların iletişim kurması için yapılan bu işlemle birinin linkedln hesabından eğer belirtmişse sosyal medya hesaplarını, belirtmemişse de ismini öğrenmeniz mümkündür.

Haritada Kişi Bulma

Birinin sosyal medya hesabını bulmak için haritadan arama yapmayı deneyebilirsiniz. Haritada kişi bulma birçok farklı şekilde uygulanabilmektedir. Harita verileri yaygınlaşan konum paylaşımı ile mümkündür. Eğer bir adreste aradığınız kişi paylaşım yapmışsa birçok farklı yöntemle bulabilirsiniz. Haritada kişi bulma için uygulanacak yöntemler şunlardır;

  • Google Haritalar Adres Sorgulama ile bulma
  • Sosyal medya konumları ile bulma
  • Mobil uygulamalar ile bulma

Google haritalar uygulaması genellikle konum aramaları ile sonuç bulmak ve puanlamaya bağlı olarak Google hesabının kaydedilmesi ile mümkündür. Çeşitli mekanlar Google üzerinden aratıldığında kişiler bu mekanlara puan ve yorumda bulunabilirler. Eğer bir kişinin sosyal medya hesaplarını bulmak istiyorsanız aynı mekan da iken paylaşım yapıp, yapmadığını kontrol edin. Burada kayıtlı olan aramalara göre aradığınız kişiyi bulmanız mümkündür.

Sosyal medya konumları son dönemde çok popülerdir. Sosyal medyada insanlar fotoğraf paylaşırken, konum bilgisine de yer verir. Bu şekilde konumu İnstagram ve diğer sosyal medya adreslerinden aratarak bulmak mümkündür. Konum aramalarında pek çok hesap bulunsa da eğer aradığınız kişi sıklıkla orayı tercih ediyorsa muhtemelen paylaşımları çok daha fazla olacağı için görülebilir.

Mobil uygulamalar ise haritada kişi bulma için en uygun yöntemdir. Genellikle insanların birbiriyle etkileşim ve iletişim kurması için Tinder vb. birçok uygulama üretilmiştir. Bu uygulamaları kullanarak yakınızdaki kişi aynı uygulamayı kullanıyorsa sosyal medya hesaplarına erişim sağlayabilirsiniz.

Kişi Aratma Programı

Kişi Aratma Programları

Sosyal medya kullanıcılar çoğunlukla çevrelerinde gördükleri insanlarla iletişim kurmak için onları sosyal medya hesaplarından takip etmek isterler. Günümüz dünyasında iletişimin en kolay yolu budur. Ancak birilerine karşı çekingen davranışlar yaşanması halinde sosyal medya hesaplarını sormak istemeyebilirler. Bu durumda hoşlandıkları ve takip etmek istedikleri kişilerin hesaplarını bulmak için kişi aratma programı kullanabilirler.

Kişi aratma programları fotoğraf, isim soy isim, adres veya konum olarak aratıldığında aradığınız kişiyi bulmanızı sağlar. Bir kişinin sosyal medya hesaplarını bulma işlemi uyguluyorsanız dikkatli olmakta da fayda vardır. Bu programlarda bazı yazılımlar verilerinizin çalınmasına ve hesaplarınızın botların eline geçmesine neden olabilir. Bu sebeple güvenli bir hesap oluşturmanız ya da sahte bir hesap üzerinden kişi aratma programı kullanmanız önerilir.

Birinin sosyal medya hesabının bulmanın en kolay yolu ortak bir arkadaşınıza sormaktır. Eğer sormak istemiyorsanız ortak arkadaşınızın takip ettiği ya da takipçisi olan kişileri gözden geçirebilirsiniz. Bu şekilde aradığınız kişinin hesabını bulmak mümkündür. Ancak bu sadece kendi resmini paylaşması ve anonim bir hesap kullanmaması halinde etkili olmaktadır. Doğrudan iletişim kurmak bu sebeple her anlamda çok daha iyidir.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67