Bilgisayardan TikTok’a Nasıl Video Paylaşılır?

Bilgisayardan TikTok’a Nasıl Video Paylaşılır?

Bilgisayardan Tiktok’a nasıl video paylaşılır? sorusu, Tiktok kullanıcılarının en çok merak ettiği konulardan birisi olmaktadır. Tiktok uygulaması tüm dünyada en çok kullanılan ve en çok üyeye sahip olan uygulamaların en başında gelmektedir. Tiktok uygulamasında üyeler, kendilerine ait olan profillerde kısa ve özgün video paylaşımları yapabilmektedir.

Tiktok uygulaması hem android, hem de iOS işletim sistemlerine sahip olan akıllı telefonlar ve cihazlarda kullanılabilmektedir. Bazı Tiktok kullanıcıları ise masaüstü bilgisayarları ile de Tiktok uygulamasına giriş yapmak istemekte ve aynı zamanda bilgisayarında bulunan videoları Tiktok kullanıcı hesaplarında paylaşmak istemektedir. Bunu yapmanın en iyi yolu ise Tiktok uygulamasını masaüstüne bilgisayarlarda kullanılabilecek şekilde yüklemek olmaktadır.

Mobil uygulama olarak geliştirilen ve kullanıma sunulan Tiktok uygulamasını, masaüstü bilgisayarlarda da kullanabilmek için ise bir takım işlemler yapmak gerekmektedir. Yapılan bu işlemlerden sonra masaüstü bilgisayarlar ile de Tiktok’a kolaylıkla giriş yapılabilmekte ve Tiktok uygulaması PC’lerde de kullanılabilmektedir. Tiktok uygulaması, masaüstü bilgisayarlarda kullanıma hazır hale geldikten sonra ise PC hafızasında yer alan bütün videolar da, Tiktok üzerinde kolaylıkla paylaşılabilmektedir.

Tiktok Uygulaması Bilgisayara Nasıl İndirilir?

Bilgisayara TikTok uygulaması indirme

Tiktok kullanıcılarının cevabını en çok araştrıdıkları sorulardan birisi de, Tiktok uygulaması bilgisayara nasıl indirilir? olmaktadır. Tiktok uygulamasını masaüstü bilgisayarlarda da kullanmak mümkün olmakla birlikte, bunu yapabilmek için bir takım düzenlemelerin yapılması gerekmektedir. Tiktok uygulaması aslında sadece mobil cihazlarda kullanılmak için geliştirilmiş olan bir yazılım olsa da, bazı yöntemleri kullanarak, Tiktok uygulaması masaüstü bilgisayalarda da kullanılabilir bir hale gelmektedir.

Tiktok uygulamasını bilgisayara indirmek için ise emülatörlerden yararlanılmaktadır. Bunun içinde öncelikle masaüstü bilgisayara Bluestacks emülatörünün yüklenmesi gerekmektedir. Bluestacks emülatörü ise aynı ismi taşıyan resmi web sitesinden ücretsiz olarak ve kolaylıkla indirilebilmektedir. Masaüstü bilgisayarda Tiktok uygulamasının kullanılmasını sağlayan Bluestacks programı indirildikten sonra bilgisayar kurulumu gerekmektedir.

Bunun içinse ilk olarak indirilen Bluestacks emülatörü dosyasına açmak ve üzerine iki kere tıklamak lazımdır. Daha sonra çılan pencere şimdi yükleye basılmalıdır. Bluestacks programının kurulumu sona erdikten sonra yeni açılan pencerede Tamamla butonuna tıklanarak bilgisayara Bluestacks uygulaması yüklenmiş olmaktadır.

Bluestacks emülatörü masaüstü bilgisayara yüklendikten sonra programın açılması lazımdır. Bluestacks açıldıktan sonra Uygulama Merkezi yazan yere tıklanmalıdır. Buradan Google hesabı kullanıcı adı ve şifresi ile giriş yapılması gerekmektedir. Daha sonra ise Google Play Uygulama mağazasına girilerek Tiktok uygulamasının bilgisayara indirilmesi yapılmalıdır.

Tiktok uygulaması masaüstü bilgisayara yüklenirken, uygulamanın istediği bütün izinlere tamam denilmelidir. Böylelikle Tiktok uygulaması da masaüstü bilgisayara yüklenmiş olmaktadır. Bundan sonra ise daha önceden kurulumu yapılan Bluestacks emülatörü yardımı ile Tiktok uygulaması masaüstü bilgisayarda da kullanıma hazır hale gelmektedir. Bu aşamadan sonra ise bilgisayar içerisinde yer alan bütün videolar, Tiktok uygulamasına kullanıcı adı ve şifre ile girilerek, Tiktok kullanıcı hesabına yüklenebilmektedir.

Bilgisayardan Tiktok’a video paylaşma işi dışında, Bluestacks emülatörü sayesinde, Tiktok uygulamasında istenilen her şey yapılabilmektedir. Bu bağlamda masaüstü bilgisayarda yüklü olan Tiktok uygulamasında video paylaşımları, müzik eklemeleri, filtre ve efekt kullanımları da eksiksiz olarak yapılabilmektedir. Bluestacks emülatörü ücretsiz olarak kullanılabilmekte olup, en güvenli olan Tiktok emülatörleri arasında yer almaktadır. Diğer emülatörlerin kullanımında ise mutlaka çok iyi araştırma yapılması gerekmektedir.

Bilgisayardan Tiktok’a Video Paylaşımında Vivaldi İnternet Tarayıcısı Kullanımı

Bilgisayardan Tiktok’a video paylaşma işleminde en iyi yöntemlerden birisi de, Vivaldi internet tarayıcısı olmaktadır. Özel bir tarayıcı olan Vivaldi internet tarayıcısı ise masaüstü bilgisayarlarda yer alan bütün videolar kolaylıklar Tiktok kullanıcı hesabına yüklenebilmektedir. Vivaldi internet tarayıcısı masaüstü bilgisayara kurulduktan sonra ise hem Tiktok videoları yüklenebilmekte, hem de normal bir tarayıcı olarak internet üzerinde kullanılabilmektedir.

Vivaldi internet tarayıcısı bilgisayar üzerinden yapılan video yükleme işlemleri için hızlı olarak işlem yapabilen bir tarayıcı olmaktadır. Aynı zamanda boyut olarak da ufak olup, bilgisayar belleğinde çok az bir yer kaplamaktadır. Vivaldi internet tarayıcısı hem Windows, hem de Macos işletim sistemlerinde hızlı ve sorunsuz olarak çalışmaktadır.

Vivaldi internet tarayıcısının en büyük özelliği ise Tiktok uygulamasının mobil olarak kullanılmasını sağlamak olmaktadır. Vivaldi intermet tarayıcısında açılan Tiktok sitesinde, mobil olarak yapılam bütün işlemler hızlı bir şekilde yapılabilmektedir. Aynı zamanda bilgisayarda bulunan videolarda, Vivaldi internet tarayıcısı yardımı ile kolaylıkla Tiktok kullanıcı hesaplarına yüklenebilmektedir. Bu bağlamda Vivaldi internet tarayıcısı için yapılması gerekenler ise sırasıyla şunlar olmaktadır;

  • Vivaldi internet tarayıcısını bilgisayara yüklemek için ilk olarak Vivaldi internet sitesinde yer alan uygulamanın indirilmesi gerekmektedir.
  • Tarayıcı indirildikten sonra masaüstü bilgisayara dosyası açılarak kurulmalıdır.
  • Kurulma işleminden sonra Vivaldi tarayıcı açılmalıdır.
  • Daha sonra açılan Vivaldi internet tarayıcısı üzerinden Tiktok uygulaması sitesi adres çubuğuna yazılarak açılmalıdır.
  • Tiktok uygulamasının kullanılabilmesi için Vivaldi web paneline eklenmesi gerekmektedir.
  • Bunun için öncelikle tarayıcının solunda bulunan artı işaretine basılmalıdır.
  • Böylelikle otomatik olarak Tiktok sitesi Vivaldi internet tarayıcının web paneline eklenmiş olmaktadır.
  • Vivaldi internet tarayıcısına Tiktok sitesi otomatik olarak eklenmez ise açılan kutuya elle yazılarak da eklenebilmektedir.
  • Bunlardan sonra adres satırının yanında yer alan kısma basılarak Vivaldi internet tarayıcısında Tiktok sitesi otomatik olarak açılmaktadır.
  • Bundan sonra ise Tiktok sitesine kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapılarak bilgisayar üzerinde yer alan bütün videolar ve fotoğraflar atılabilmektedir.

Vivaldi intenet tarayıcısı ücretsiz olarak kullanılabilen bir tarayıcı olup, tarayıcının taşıdığı özelliklerle bütün Tiktok videoları sorunsuz olarak eklenebilmektedir. Aynı zamanda videolar dışından fotoğraf ve metin paylaşımları da Vivaldi internet tarayıcısı ile olabilmektedir.

Bilgisayardan Tiktok’a Programsız Olarak Video Paylaşılmasını Sağlayan Yöntem Nedir?

Masaüstü bilgisayalarından Tiktok uygulamasına video yüklemek için programsız olan bir yöntem de bulunmaktadır. Bu yöntem yardımı ile masaüstü bilgisayarlar ek bir program ya da eklenti yüklemeden bilgisayarda yer alan videolar Tiktok kullanıcı hesaplarına atılabilmektedir. Bunun öncelikle yapılması gereken ilk şey ise masaüstü bilgisayarda Chrome internet tarayısının açılması olmaktadır. Chrome üzerinde, Tiktok internet sitesi açıldıktan sonra ise kullanıcı adı ve şifre ile girş yapılması lazımdır.

Bundan sonra ise klavyede yer alan F12 tuşuna basmak gerekmektedir. Açılan sayfada geliştirici seçeneklerine tıklanarak, Tiktok uygulamasının mobil olarak kullanılması sağlanabilmektedir. Bundan sonra ise PC’de Tiktok uygulaması mobil olarak kullanılabilmektedir. Bilgisayarda yer alan bütün videolarda, bu yöntem sayesinde kolaylıkla Tiktok kullanıcı hesaplarına anında yüklenebilmektedir.

Bilgisayardan Tiktok’a Video Yüklemenin Faydaları Nelerdir?

Bilgisayara TikTok indirme faydaları

Bilgisayar üzerinden Tiktok’a video yükleme işleminin getirdiği pek çok avantaj bulunmaktadır. Bilgisayardan yapılan Tiktok video yüklemeleri videoların daha kaliteli olmasını sağlamaktadır. Bilgisayar ortamında hazırlanan Tiktok videoları, mobil uygulamalarda hazırlanan videolardan daha iyi olmaktadır. Hazırlanan videoların görüntü ve ses ayarları bilgisayar ile her zaman için daha iyi yapılabilmektedir. Bilgisayardan Tiktok’a video paylaşım işleminin en büyük faydalarından birisi de, videoların daha iyi bir şekilde editlenmesi olmaktadır. Masaüstü bilgisayarlarda kullanılan editleme programları, mobil uygulamalara göre daha iyi sonuçlar vermektedir.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67