Bilgisayardan Instagram’da Fotoğraf Paylaşma

Bilgisayardan Instagram’da Fotoğraf Paylaşma

Instagram bilgisayardan çoklu fotoğraf paylaşma yapılır mı? Akıllı telefonlar hayatımızda büyük bir yer kaplar. Bunun temel nedeni sahip oldukları zengin geliştirme ve aplikasyon seçenekleridir. Günümüzde sosyal medyalar da bu kapsamda mobil seçeneklerini bulundurur. Bu sayede üyelerine daha pratik bir kullanım imkânı saklarlar.

Ancak bazı kişiler bilgisayardan giriş yapmayı da talep edebilir. Bu tamamen kullanıcıların istekleri doğrultusunda şekillenir. Instagram da buna dâhildir. Lâkin bilindiği gibi web sürümü ile aplikasyonu aynı özellikleri bulundurmaz.

Bunlardan bir tanesi de fotoğraf yüklemeye dairdir. Platform bu konuda güncelleme getirmediği müddetçe doğrudan fotoğraf paylaşımı yapılmaz. Ancak bu durum farklı seçeneklerinizin olmadığını da göstermez. Eğer Vivaldi ve BlueStacks App Player yüklerseniz bir çözüm bulabilirsiniz.

BlueStacks App Player İle Fotoğraf Paylaşma

Bilgisayardan Instagram’a fotoğraf yükleme 2020 yapılır mı sorusuna evet yanıtı verilebilir. Burada deneyebileceğiniz ilk seçenek BlueStacks App Player adlı programdır. Burada şu işlemler takip edilir;

  1. Bilgisayarınızda BlueStacks App Player adlı programı internette taratarak indirin.
  2. Kurulumu tamamen yaptıktan sonra açın.
  3. Google hesabınıza dair bilgileri girin. Eğer isterseniz özelleştirme yapın.
  4. Ardından Instagram’ı açarak, mobil sürümü açın.

Bu işlemler ardından yalnızca kullanıcı adı ve şifreyle hesabı açmak kalır. Burada mobil sürüm açıldığı için fotoğraf yükleme de dâhil olmak üzere geniş özelliklerden yararlanılabilir. Hem Windows, hem de MacOS için olduğu için kullanıp, kullanamayacağınıza dair endişelenmeniz de gerekmez.

Vivaldi İle Fotoğraf Paylaşma

Bilgisayardan Instagram paylaşımı nasıl yapılır? Eğer bilgisayarınıza Vivaldi yüklerseniz, masaüstünden fotoğraf paylaşımları yapmaya anında başlayabilirsiniz. Bunun için şu işlemler takip edilmelidir;

  1. Bilgisayarınıza Vivaldi programını indirin.
  2. Kurulumu yaptıktan sonra açın.
  3. Ekranın solunda görülen artı şeklindeki web paneli ekle tuşunu seçin.
  4. Şayet otomatik doldurma olmazsa, oraya Instagram adresini yazın.
  5. Satırın yan tarafında bulunan artı tuşuna basın.
  6. Böylece tarayıcının sol kısmında platformun mobil versiyonu gelir.

Ardından da Instagram’daki kullanıcı adı ve şifrenizi kullanarak, giriş yapmak kalır. Vivaldi bir internet tarayıcısı olduğu için internet kullanımı yapmak için de tercih edilebilir. Boyutu fazla olmayıp hem Windows, hem de MacOS için özel sürümleri vardır.

Bilgisayardan Fotoğraf Paylaşmak Güvenilir Mi?

Bilgisayardan Instagram telefon gibi kullanma Vivaldi ve BlueStacks App Player yardımıyla yapılabilir. Peki, bunlar güvenilir mi? Çevrimiçi sitelerde her kullanıcı oldukça doğal olarak güvenilirlikten emin olmak ister.

Bunlardan Vivaldi bir internet tarayıcısıdır. Dolayısıyla tıpkı Mozilla Firefox, Opera ve Google Chrome gibidir. Diğerlerinden farklı olan noktası Instagram’ı mobil sürümden kullanmaya izin vermesidir. Bu sayede fotoğraf yükleme dolaylı olarak yapılabilir. BlueStacks App Player ise uygulama mağazasıdır.

Peki, buna dair bir özellik gelecek mi? Bilindiği üzere Instagram sürekli yeni özellikler getirir. Şu an bilgisayardan fotoğraf paylaşma mümkün olmasa da, ilerleyen dönemlerde durum değişebilir.

Bilgisayardan Neden Fotoğraf Yüklenir?

Peki, Instagram fotoğraf paylaşma bilgisayardan neden yapılır? Birçok kullanıcı arkasında yer alan nedeni görmeyebilir. Özellikle yeni kayıt olan kişilerde bu durum geçerlidir. Burada sebep düzenleme seçenekleridir.

Her ne kadar mobil cihazlarda da fotoğraf düzenleme yapılabilse de, bilgisayar hem daha fazla, hem de daha geniş seçenekler sunar. Örneğin Adobe Photoshop ile daha farklı sonuçlar kısa sürede elde edilebilir. Kişiler istediği gibi fotoğraflar elde etmek, daha canlı olmasını sağlamak için bunu tercih eder.

Düzenleme ardından tekrar telefona atmamak için de bilgisayardan yükleme yoluna gider.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67