Bilgisayardan Instagram'a Fotoğraf Paylaşma

Bilgisayardan Instagram'a Fotoğraf Paylaşma

Bilgisayardan İnstagrama fotoğraf paylaşma uygulamaları, pek çok İnstagram kullanıcısının en çok merak ettiği konulardan birisi olmaktadır. Dünya genelinde en çok kullanımı tercih edilen sosyal medya platformlarının başında gelen İnstagram uygulamasında yaşanan masaüstü bilgisayarlardan İnstagram’a fotoğraf yükleyememe sorunu, bazı yöntemlerle ve uygulamalarla kolaylıkla çözülebilmektedir.

Bilgisayardan İnstagram uygulamasında fotograf paylaşma imkanı sunan bu uygulamalar sayesinde, istenilen her fotoğraf karesi, PC’lerden, İnstagram kullanıcı hesaplarına aktarılabilmektedir. İnstagram uygulamasına PC üzerinden fotoğraf yükleme güçlüğünün yaşanmasının sebebi ise İnstagram’ın özellikle mobil cihazlar için geliştirilmiş bir uygulama olmasından kaynaklanmaktadır.

Bilgisayardan İnstagrama Fotoğraf Paylaşmasını Sağlayan Uygulamalar Nelerdir?

Bilgisayardan instagrama gönderi paylaşma

En popüler sosyal medya platformlarından birisi olan İnstagram uygulamasına masaüstü bilgisayarlardan fotoğraf yüklemek için ücretsiz olarak kullanılabilen programlar ve yöntemler bulunmaktadır. Bu uygulamalar sayesinde PC’den İnstagram uygulamasına bütün fotoğraflar yüklenebilmektedir. Bunlara bağlı olarak en çok kullanımı tercih edilen ve bilgisayardan İnstagram’a fotoğraf paylaşılmasını sağlayan uygulamalar ise şu şekilde sıralanmaktadır;

 • Vivaldi İnternet Tarayıcısı
 • Bluestacks Uygulaması
 • Gramblr Uygulaması

Vivaldi İnternet Tarayıcısı

Bilgisayardan İnstagram'a fotoğraf yükleme 2020 yılı itibari ile en çok tercih edilen uygulamalardan birisi de, Vivaldi internet tarayıcısı olmaktadır. Özelleştirilebilir bir web tarayıcısı olan Vivaldi ile masaüstü bilgisayarlardan, İnstagram’a istenilen her fotoğraf yüklenebilmektedir. Vivaldi internet tarayıcısı İnstagram uygulamasına fotoğraf yüklemenin dışında, normal bir tarayıcı olarak da internet üzerinde gezinmeyi sağlamaktadır.

PC’den İnstagram’a fotoğraf yükleme işlemleri için en hızlı ve en iyi çözümlerden birisi de, Vivaldi internet tarayıcısını kullanmak olmaktadır. Vivaldi internet tarayıcısı boyut olarak da çok ufak olup, masaüstü bilgisayar belleğinde çok az bir yer kaplamaktadır. Vivaldi internet tarayıcısı Windows ve Macos işletim sistemlerinin hepsinde sorunsuz olarak kullanılabilmekte olup, hızlı ve pratik bir şekilde İnstagram kullanıcı profiline PC’den istenilen her fotoğrafın yüklenmesini sağlamaktadır.

Vivaldi internet tarayıcısının çalışma mantığı ise masaüstü bilgisayarlarda, İnstagram uygulaması mobil sürümünün kullanılmasını sağlamak olmaktadır. Vivaldi internet tarayıcısı açıldıktan sonra ise İnstagram uygulamasında yapılacak olan bütün işlemleri, mobil uygulamada yapıldığı şekli ile yapmak mümkün olmaktadır. Bunlara bağlı olarak Vivaldi internet tarayıcısı kullanımı için sırasıyla şunların yapılması gerekmektedir;

 • Öncelikle aynı isimli Vivaldi internet tarayıcısı resmi web sitesinden, tarayıcının masaüstü bilgisayara indirilmesi lazımdır.
 • İndirme işlemi bittikten sonra Vivaldi tarayıcının bilgisayara kurulumu sağlanmalıdır.
 • Kurulum işlemi de sona erince Vivaldi tarayıcı açılmalıdır.
 • Daha sonra ise tarayıcının adres çubuğuna www.instagram.com adresi yazılmalıdır.
 • İnstagram uygulaması tarayıcıdan açıldıktan sonra sitenin web paneline eklenmesi gerekmektedir.
 • Bunun içinse tarayıcının sol tarafında yer alan ve + işaretinde olan Web Paneli Ekle tuşuna basılmalıdır.
 • Otomatik olarak İnstagram sitesi bu şekilde Vivaldi web paneline eklenmiş olmaktadır.
 • Şayet Vivaldi web paneline İnstagram’ın otomatik olarak eklenmesinde aksilik yaşanırsa, ekle denildikten sonra açılan kutucuğa İnstagram adresi elle yazılarak da, ekleme yapılabilmektedir.
 • Bu işlemlerden sonra ise Vivaldi internet tarayıcısı adres satırının yanında yer alan + tuşuna basılarak, İntagram uygulamasını mobil olarak açmak mümkün olmaktadır.
 • Daha sonra ise açılan uygulamaya İnstagram kullanıcı adı ve şifresi ile giriş yapılarak, bilgisayar hafızasında yer alan bütün fotoğraflar, İnstagram kullanıcı hesabına kolaylıkla aktarılabilmektedir.

Bluestacks Uygulaması

Bilgisayardan İnstagram’a fotoğraf paylaşma uygulamalarından birisi olan Bluestacks uygulaması, bir android emülatörü olup ücretsiz olarak bilgisayara yüklenip kullanılabilmektedir. Bluestacks uygulaması kullanımı ile bilgisayarların hepsinden kolaylıkla İnstagram kullanıcı hesaplarına fotoğraflar yüklenebilmektedir.

Bluestacks uygulaması Bluestacks App Player olarak da adlandırılmakta olup, Windows ve Macos işletim sistemlerinde kullanılabilmektedir. Bluestacks App Player eklentisi ise aynı isimli kendi sitesinden ücretsiz olarak bilgisayarlara indirilebilmektedir. Bluestacks uygulamasını kullanabilmek yapılması gerekenler ise şu şekilde sıralanmaktadır;

 • Bilgisayardan İnstagrama fotoğraf yükleyebilmek için ilk olarak Bluestacks App Player’ın bilgisayara indirilmesi gerekmektedir.
 • Bluestacks App Player indirildikten sonra bilgisayara kurulumu yapılmalıdır.
 • Yüklenen Bluestacks App Player açıldıktan sonra ise programa Google hesap bilgileri ile giriş yapılması lazımdır.
 • Bluestacks uygulamasına giriş sağlandıktan sonra ise bu emülatör üzerinden İnstagram mobil sürümünün indirilmesi ve yüklenmesi gerekmektedir.
 • Daha sonra ise Bluestacks App Player ile İnstagram uygulamasına kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapılarak, PC hafızasında yer alan bütün fotoğrafları İnstagram kullanıcı hesabına aktarmak kolaylıkla sağlanmaktadır.

Gramblr Uygulaması

Bilgisayardan İnstagrama fotoğraf paylaşmak için en çok kullanılan uygulamalardan birisi de, Gramblr olmaktadır. Gramblr; bilgisayarda bulunan fotoğrafların, İnstagram uygulamasına yüklenmesini sağlamak için özel olarak geliştirilmiş bir yazılımdır. Bu yazılımı bilgisayara yüklemek yolu ile istenilen her fotoğraf bilgisayardan, İnstagram kullanıcı hesaplarına aktarılabilmektedir. Gramblr uygulaması yüklendikten sonra İnstagram kullanıcı adı ve şifresi ile giriş yapılarak, PC’de yer alan bütün fotoğraflar hızlı ve kolay bir şekilde İnstagram’a yüklenebilmektedir.

Bilgisayardan İnstagrama Programsız Olarak Fotoğraf Paylaşılmasını Sağlayan Yöntem Nedir?

Bilgisayardan programsız instagram gönderisi paylaşma

Bilgisayardan İnstagrama programsız olarak fotoğraf yüklenmenin en iyi yöntemi ise Instagram pc mobil yapma yöntemi olmaktadır. Bu yöntem sayesinde masaüstü bilgisayarlara herhangi bir eklenti ya da program yüklemeden PC’den İnstagram kullanıcı hesaplarına fotoğraf yüklemeleri kolaylıkla yapılabilmektedir. Bunun için yapılması gerekenler ise sırasıyla şu adımlardan oluşmaktadır;

 • Öncelikle kullanılan masaüstü bilgisayarda, Chrome internet tarayıcısının açılması gerekmektedir.
 • Chrome açıldıktan sonra tarayıcı üzerinden İnstagram internet sitesine giriş yapılması lazımdır.
 • İnstagram sitesi açıldıktan sonra kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapılması gerekmektedir.
 • Daha sonra bilgisayar klavyesinde F12 tuşuna basılarak Geliştirici Seçenekleri açılmalıdır.
 • Geliştirici seçenekleri açıldıktan sonra ise burada yer alan mobil görünüm seçilerek İnstagram’ın mobil olarak görünmesi sağlanmalıdır.
 • PC’de mobil görünümü alan İnstagram uygulamasına, bundan sonra istenilen her fotoğrafı aktarmak mümkün olmaktadır.
 • Aynı zamanda bu yöntem sayesinde masaüstünde yer alan bütün videolar da, hızlı ve pratik bir şekilde İnstagram kullanıcı hesaplarına yüklenebilmektedir.

Bilgisayardan İnstagram’a Fotoğraf Yüklemenin Avantajları Nelerdir?

Masaüstü bilgisayarlardan İnstagram uygulamasına fotoğraf yüklemenin pek çok avantajı bulunmaktadır. Bilgisayar üzerinden yapılan İnstagram fotoğraf yüklemelerinde, her zaman için fotoğrafların kaliteleri daha iyi olmaktadır. Bu sayede mobil olarak yüklenen fotoğraflardan daha iyi kalitede olan fotoğraflar kullanılabilmektedir.

Bilgisayardan İnstagrama fotoğraf yükleme yönteminin en büyük avantajlarından bir diğeri de, mobil cihazlar dışında diğer fotoğraf makineleri ile çekilen diğer fotoğrafları da paylaşma olanağı sunması olmaktadır. Bu sayede Usb kabloları yardımı ile diğer fotoğraf makineleri ile çekilen bütün fotoğraflar PC’ye aktarılmakta ve daha sonra bu yöntemler sayesinde pratik bir şekilde İnstagram uygulamasında da bu fotoğraflar paylaşılabilmektedir.

Bilgisayar üzerinden İnstagram’da fotoğraf paylaşmanın bir diğer faydası da, fotoğraf düzenlenme işlemlerinin PC ile daha kaliteli ve iyi bir şekilde yapılması olmaktadır. Mobil uygulamalar ile de fotoğraf düzenlemeleri yapılabilse de, yine de bilgisayar ile yapılan kalitede fotoğrafların elde edilmesi mümkün olmamaktadır. Bu nedenle bilgisayarda yapılan fotoğraf düzenlemelerinden sonra İnstagram uygulamasında bunların paylaşılması, her zaman için en iyi yollardan birisi olmaktadır.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67