Bilgisayardan İnstagram DM Gönderme

Bilgisayardan İnstagram DM Gönderme

Bilgisayardan İnstagram DM gönderme uygulaması merak konusu olmaktadır. İnstagram uygulaması son yılların en yoğun kullanılan içerikleri arasında yer alır. Özellikle video ve fotoğraf odaklı görsel paylaşım uygulamalarından birisidir. Devamlı kullanıcılarına değişik özellikler sunmakta olan ve yeni özelliklerle kendisini güncelleyen kapsamlı bir uygulamadır.

Son güncellemeler ile birlikte Instagram mobil cihazlar dışında resmi internet sitesi üzerinden de erişim sağlanmasına dair adım atmıştır. Bu yöntem aracılığı ile kullanıcılar bilgisayar ile kolaylıkla uygulamaya giriş yapabilmektedir. Yazımızın devamında bilgisayar üzerinden kullanılan Instagram uygulamasında DM gönderme işlemini nasıl yapılabildiğine ayrıntılarıyla bakıyor olacağız.

Çok sayıda Instagram kullanıcısı uygulamalara akıllı cihazlar üzerinden erişim sağlamaktadır. Ancak gün içinde devamlı olarak telefona bak alamadı ya da sürekli bilgisayar üzerinden işlem yapıldığı takdirde Instagram’a internet sitesi üzerinden giriş yapmakta avantajlı oluyor. Bu nedenle güncellenen yeni işlev ile birlikte bilgisayardan Instagram kullanma uygulaması daha moda hale geliyor.

Anasayfa akışına kolay bir biçimde görüntüleyebilmek ve bildirimleri rahatlıkla bakabilmek için bilgisayar kullanım avantaj sağlıyor. Yine tıpkı mobil cihazlarda olduğu gibi keşfet bölümü aracılığı ile arama yapılabilir ve isteyen kullanıcıları takip etmek ya da takipten çıkmak mümkün olur.

Ancak bu uygulamalar kolay olsa da bilgisayar üzerinden Instagram kullananların en çok merak ettiği konulardan birisi beğenme gönderme işlemi oluyor. Peki herhangi özel bir program yüklemesine gerek olmadan masaüstü Sitesi aracılığıyla Instagram'da DM gönderme ve kontrol etme işlemleri nasıl yapılır?

Instagram DM Gönderme

DM gönderme Instagram

Instagram DM gönderme işlem incelenirken öncelikle konunun ayrıntılarına bakalım. DM yani bir diğer deyişle direkt mesaj işlemi çoğu kullanıcı tarafından bilgisayar üzerinden henüz benim bilinmeyen bir uygulamalarınızda kullanıcılar DM bakma, DM atma ve mesajlara cevap verme benzeri işlemleri akıllı cihazlar aracılığıyla daha yoğun yapmaktadır. Ancak masaüstü kullanımı yoluyla da bu işlem kolaylıkla yapılabilir. Şimdi Instagram uygulamasının bilgisayar üzerinden kullanılması yoluyla DM atma yöntemine bakalım:

 • Öncelikle bilgisayardan Instagram’a internet sitesine giriş yapılır. DM’ye bakılmak istenen hesaba giriş yapılması gerekir.
 • Ardından uygulamaya başarılı şekilde girmesinin ardından sayfanın en sağ kısmında bulunan profil işaretine tıklanır. Bu kısımda kendi profilinizi görüntülemeye başlarsınız.
 • Profile giriş yapılmasının ardından ok işareti boş bir alana çekilir ve sağa tıklanır.
 • Ardından ilgili alanın görüntülenmesi için kullanılabilecek seçenekler kısmı açılır. Bu seçeneklerin en alt bölümünde yer alan incele yazısına tıklanır.
 • Açılan seçenekler içerisinde Toogle device toolbar bölümüne giriş yapılması gerekir.
 • İşarete tıklanmıyorsa klavyeden Ctrl + shift + M tuşlarına birlikte basmak suretiyle seçim gerçekleştirilir.
 • İşarete basılmasının ardından sayfanın üst bölümünde yer alan responsive yazısına tıklanır.
 • Bu kategoride bulunan mobil görünüm nereden herhangi birisi seçilebilir. Neye göre size ait akıllı telefonun modeline bağlı olarak seçim yapabilirsiniz yada farklı bir modeli de tercih edebilirsiniz.
 • Gerekli seçimi yapılmasının ardından DM işlemine başlamak için sayfanın yenilenmesi yeterli olacaktır.
 • Sayfa yenileme uygulamasının ardından içerik doğrudan ana sayfaya yönlendirir.
 • Ana sayfanın sağ üst bölümünde bundan sonra DM işareti görebilirsiniz. Ok işareti şeklinde bulunan DM sembolüne tıklanmasını ardından mesajlarınızı rahatlık okuyabilir ya da istediğiniz kişiye kolaylıkla DM üzerinden mesaj gönderebilirsiniz.

Yukarıdaki adımlar bilgisayar üzerinden DM kısmına aktif hale getirmenin en pratik yoludur. Bunun yanı sıra konu dahilinde merak edilen içeriklerden bir diğeri de Instagram mesaj gönderme sorunu yaşanmasıdır. Bunun için bilgisayar üzerinden Instagram aracılığı ile DM’nin nasıl gönderilebileceğine bakalım.

Bilgisayarda Instagram DM Gönderme

Bilgisayar aracılığıyla Instagram kullanıyorsanız ve DM göndermek istiyorsanız aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 • Öncelikle yukarıda sözünü ettiğimiz DM sembolüne tıklamanız gerekir. Ardından karşınıza İnstagram’ın gelen kutusunda yer alan mesajlar çıkar. Hiç mesajınız bulunmuyorsa ya da hepsini sildi iseniz mesaj yok uyarısını görürsünüz.
 • Daha sonra istediğiniz kişiyle sohbet başlatmak amacıyla sayfanın orta kısmında yer alan mesaj başlatma yazısına tıklayabilirsiniz. Ayrıca sayfanın üst sağ bölümünde bulunan kalem işaretine de giriş yapabilirsiniz.
 • Yeni ileti oluşturmak amacı ile mesaj atmak kullanıcıyı seçmek gerekir nokta kime yazısının bulunduğu kısma dilediğiniz kişinin Instagram'daki kullanıcı ismini yazmanız yeterli olur.
 • Mesaj atmak istediğiniz kişinin seçilmesinin ardından sayfanın sağ üst bölümünde bulunan ileri yazısına tıklanır.
 • Mesaj göndermek istenilen kullanıcının seçilmesinin ardından karşınıza iletir ekranı çıkacaktır.
 • Ekranın alt kısmında mesajınızı yazarak gönder kısmına tıklayabilir ve kolaylıkla mesajınızı yollayabilirsiniz.

Bilgisayardan DM atma işleme bu adımlar kullanarak rahatlıkla gerçekleştirilebilir. Ayrıca instagram’ın internet sayfasına ilk giriş yaptığımızda giriş işlemi ve kaydolma yapmanızı olanak tanıyan bir anasayfa yer alır.

Anasayfa bölümünde e-posta, telefon numarası ve diğer kullanıcı adı ve şifre benzeri içeriklerle giriş yapabilirsiniz. Yine Facebook uygulaması aracılığıyla da giriş yapmak mümkündür. Aynı sayfa üzerinde Instagram hesabınız bulunmuyorsa kendinize yeni bir hesap açabilirsiniz.

Konu dahilinde bilgisayar üzerinden kullanan Instagram uygulamasına nasıl kayıt olunca da merak edilen içeriklerden bir diğeridir. Instagram’ın kendi ana sayfasına giriş yapılmasının ardından ana ekranda kayıt oluşturulması amacıyla tamamlanması gereken adımlar yer alır. Bu adamlar oldukça kolay bir şekilde geçilebilir.

Hesabı bulunmayan kullanıcılardan birisi kayıt işlemine başlamak amacıyla sayfanın alt bölümünde yer alan kaydol yazısına tıklayabilir. Açılan sayfa ile profil bilgileri oluşturulur. Daha sonra giriş yapmasını sağlamak amacıyla cep telefonu kullanıcı adı ve şifre ve e-posta adresi eklenmesi gerekir.

Profil sayfasında görünecek ad soyad gibi kısımların doldurulması gerekir. Bütün bilgilerin eksiksiz şekilde eklenmesinin ardından sayfanın en alt kısmındaki kaydol butonuna giriş yapılır. Bu sayede kısa bir süre zarfında bilgisayar üzerinden Instagram uygulamasına giriş yapmak mümkün olur.

Bilgisayar ile İnstagram’a Giriş Yapma

Instagram'a bilgisayardan giriş yapma

Bilgisayarda Instagram DM açılmıyor gibi şikayetlerin önüne geçmek için bilgisayar aracılığı ile Instagram’a nasıl giriş yapılacağına dair bazı ayrıntılar dansöz ederim. Yukarıda belirtildiği şekilde yine İnstagram’ın resmi internet sitesine giriş yapılması gerekir. Bu kısımda kullanıcı bilginizi yazmanız gerekir.

Yine anasayfa vasıtasıyla giriş yapmak amacıyla profil oluşturmanız için e-posta, kullanıcı adı, telefon numarası gibi bilgilerin boşluğa eklenmesi zorunludur. İkinci boşluk kısmına ise aktif şekilde kullandığınız şifrenizi yazılması gerekir. Ardından alt bölümündeki giriş yap bölümüne tıklanır. İsteğe bağlı olarak Facebook aracılığıyla da giriş yapabilirsiniz.

Instagram uygulaması son yılların en yoğun şekilde tercih edilen sosyal medya içeriklerinden birisidir. Özellikle görsel odaklı paylaşımları mümkün kılan Instagram başta olmak üzere çok sayıda sosyal medya uygulaması kullanımı internetin en kapsamlı bölümünü oluşturur. Bu doğrultuda Instagram gibi uygulamalar devamlı olarak kendini güncelleyerek ilerler.

Instagram yakın denilebilecek bir zamanda ortaya çıkmasına rağmen her geçen gün güncellenerek devam etmektedir. Bu güncellemeler arasında hikaye ekleme özelliği ve keşfet bölümü de yer alır. Her iki özellik de piyasaya sürüldükten sonra kısa süre içerisinde kullanıcılar tarafından rağbet görmüştür.

Tıpkı bu özellikler gibi Instagram’a son zamanlarda eklenen bilgisayar üzerinden kullanabilme özelliği ile getirilmiştir. Yine kullanıcılar tarafından yoğun bir şekilde ilgi gören içeriğe erişmek için yukarıda sunduğumuz adımları takip edebilirsiniz.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67