100 Bit Kaç TL, Twitch Bit Fiyatları

100 Bit Kaç TL, Twitch Bit Fiyatları

100 bit kaç TL: Twitch bit fiyatları, merak edilen ve araştırılan konulardan biridir. Günümüzde özellikle gençlerin en çok kullandığı canlı yayın platformlarından biri olan Twitch, yayıncıların canlı yayın açarak oyun oynadıkları, online oyun turnuvalarının yayınlandığı ve yayıncıların yalnızca oyun değil sohbet yayınları gibi ilginç pek çok yayın yapabildiği bir sosyal medya platformu olarak, bünyesine pek çok yayıncı barındırmaktadır. Özellikle oyun severlerin bir numaralı platformu olarak oyun yayınlarını izleyen ve sevdiği yayıncıları takip eden milyonlarca izleyici yani kullanıcısı bulunmaktadır.

Bu platformda yayın yapan kişiler, yaptıkları canlı yayınlardan para kazanabilmektedir. İzleyiciler, sevdiği yayıncıları desteklemek için bağış yapabilmekte ve bunun için kart ile para bağışı yapabilmenin yanı sıra Twitch üzerinden bir para değeri olan bit ile de yayıncılara bağış yapılabilmektedir. Bu bitler, yayıncılara kara kazandırdığı gibi bit satın alan kullanıcılara da canlı yayınlarda çeşitli ayrıcalıklar sunmaktadır. Bit cevheri olarak bu bağış yöntemi, yayıncılara 1 bit için yani her bit başına 1 cent gelir sağlamaktadır. Bu gelirin yüzde 80’lik kısmı doğrudan yayıncılara ulaşırken yüzde 20’si bu hizmeti sağlayan uzantı geliştiricisine gitmektedir. Kişiler, yayıncılara destek olmanın yanı sıra chatte ayrıcalık kazanabilmek için bu cevherleri satın alırken belirli miktarları satın alabilmektedir. Twitch bit cevherleri şu seçeneklerle satılmaktadır;

 • 100
 • 500
 • 1500
 • 5000
 • 10000
 • 25000

Kişilerin yayıncıları desteklemek için para bağışı yapabilmeleri ise çeşitli üçüncü parti siteler üzerinden sağlanmakta ve kişiler bu siteler üzerinden bağışlarını ulaştırabilmektedir. Bu nedenle hem uğraştırıcı hem de güvenilir bir site olmadığı takdirde riskli bir bağış yöntemi olduğu için, bite yönelme başlamış, aynı zamanda bu siteler yayıncılara yapılan bağışlardan pay aldıkları için yayıncılar daha az kazanmaktadır.

Kişiler, bu bağış yöntemi hakkında fiyatları çok merak etmekte ve özellikle 100 bit kaç TL gibi sorulara yanıt aramaktadırlar. Twitch üzerinden 100 bit satın almanın ücreti 12 TL’dir.

Twitch Bit Fiyatları

100 bit fiyatı Twitch

Twitch bit fiyatları, kişilerin yayıncıları destekleyebilmek ve çeşitli özel özellikleri canlı yayınların sohbet kısmında kullanabilmek adına satın alacakları bit miktarına göre değişiklik göstermektedir. Twitch’in, kişilerin bit satın alabilmesi için 6 farklı bit miktarı seçeneği bulunmaktadır. Bu seçeneklerin güncel olarak belirlenen fiyatları ödendikten sonra kişilerin Twitch hesabına aktarılmakta ve kişiler diledikleri canlı yayında bu bitleri bağış olarak kullanabilmektedir.

Bu bağlamda Twitch, bazı popüler yayın bölgeleri için ayrı fiyatlandırmalar uygulayabilmektedir. Türkiye’de bu bölgelerden biri olarak Twitch’in genel fiyatlandırması haricinde bir fiyatlandırma görülebilmektedir. Bu bağlamda dolar üzerinden ve TL üzerinden Twitch bit seçenekleri ve bu seçeneklerin fiyatları şöyledir;

 • 100 bit fiyatı 1,40 dolardır.
 • 500 bit fiyatı 7 dolardır.
 • 1,500 bit fiyatı 19,95 dolardır.
 • 5,000 bit fiyatı 64,40 dolardır.
 • 10,000 bit fiyatı 126 dolardır.
 • 25,000 bit fiyatı 308 dolardır.

Twitch fiyat politikasından ayrı olarak Türkiye bölgesinde yer alan Twitch kullanıcıları için bitlerin TL fiyatları ise şöyledir;

 • 100 bit fiyatı 12 TL’dir.
 • 500 bit fiyatı 58 TL’dir.
 • 1,500 bit fiyatı 165 TL’dir.
 • 5,000 bit fiyatı 533 TL’dir.
 • 10,000 bit fiyatı 1043 TL’dir.
 • 25,000 bit fiyatı ise 2550 TL’dir.

Twitch 10000 Bit Kaç TL?

Twitch 10000 bit kaç TL? Sorusu, Twitch izleyicileri tarafından merak edilen sorulardan biridir. Twitch seyircileri, severek takip ettiği yayıncı veya yayıncıları desteklemek ve onlara bir bağışta bulunmak adına, canlı yayınlarına Bit atmaktadırlar. Özellikle TL bağışı yapmak için gerekli olan üçüncü taraf sitelere nazaran çok daha güvenilir, uygun ve avantajlı olarak son zamanlarda bağış için en çok tercih edilen yöntemlerden biri olan bit, direkt olarak Twitch üzerinden satın alınabilmektedir. Bu bağlamda Twitch bit seçenekleri arasında bulunan 10000 bit fiyatları merak edilmektedir.

10000 bit kaç TL? Sorusuna cevap vermek gerekirse, bu bit sayısının güncel fiyatı, bölgelere göre değişiklik göstermekte ve bölgelere göre farklı fiyatlandırmalar bulunmaktadır. Bu bağlamda Avrupa ülkelerinin büyük bir çoğunluğunda 126 dolara tekabül eden 10000 bit, Türkiye bölgesi için 1043 TL’ye kişiler tarafından satın alınabilmektedir.

1000 Bit Kaç TL?

1000 Bit kaç TL? Sorusu, Twitch kullanıcılarının satın almak istediği bit cevherlerinin fiyatları konusunda merak edilen konulardan biridir. Öncelikle Twitch’in sunmuş olduğu bit cevheri seçenekleri arasında 1000 bit bulunmamaktadır. Bu nedenle 1000 bit almak isteyen kişiler, bu satın alma işlemini 500 bit cevherinden 2 tane satın alarak yapabilmektedirler. Özellikle 1000 bit kaç TL 2022 yılı için kullanıcıları tarafından merak edilen bir konuyken bu konuda 500 bitin fiyatı üzerinden bir fiyat vermek mümkün olacaktır.

Öncelikle Twitch’in Türkiye için sunmuş olduğu fiyat politikasında 500 bit 58 TL’ye satılmaktadır. Bu nedenle 1000 bit kaç TL Twitch platformu için kişilerin 2 adet 500 bit satın alması ile 116 TL’ye tekabül etmektedir. Yani kişiler yayıncılara bit bağışında bulunmak için satın alacakları 2 adet 500 bit ile 1000 bit bağış yapabilir.

Twitch 1 Bit Kaç TL?

Twitch 1 bit kaç TL? Sorusu, özellikle durumu çok müsait olmayan ve cüzi bir miktarda bağış yapıp yapılamadığını merak eden kişiler tarafından en çok sorulan sorulardan biridir. Öncelikle bu konuda bir fiyat verilememekte çünkü 1 bit satın alınamamaktadır. Satın alınabilecek en düşük bit miktarı 100’dür. Ancak bu konuda 1 bit satın almak isteyenlerin dışında, Twitch’de yayın yapan yayıncılar da bu soruyu merak etmekte ancak onlar her bir bitten ne kadar kazanç sağladıklarını öğrenebilmek amacıyla bu soruyu sormaktadırlar.

Öncelikle Twitch politikası içerisinde her bir bit için yayıncılar 1 cent ücret kazanmakta, örneğin 100 bitlik bir bağıştan yayıncılar 1 dolar gelir elde etmektedir. Yayıncılar bitlerden kazandıkları toplam miktarın yüzde 80’ini kazanırken yüzde 20’sini Twitch almaktadır. Yani kısacası, izleyiciler yayıncıları destekleyebilmek adına 1 bit satın alamamaktadır. Ancak 1 bit 1 cente denk gelmektedir.

500 Bit Kaç TL?

500 bit fiyatı

Oyun oynamayı veya oyun videolarını izlemeyi seven kişilerin dışında, oyunlarla ilgisi olmasa da çeşitli yayıncıların yayınlarını keyif alarak izleyen pek çok Twitch kullanıcısı bulunmaktadır. Önceden yalnızca oyun yayınları yapılan bu platformun yayın skalası oldukça genişlemiş ve pek çok farklı yayın çeşidi de bununla birlikte yayıncılar tarafından yapılmaya başlanmıştır. Özellikle ülkemizde pek çok sevilen ve oldukça takip edilen Twitch yayıncısı bulunmaktadır. Bu kullanıcıların takipçileri ve izleyicileri, gerek abone olarak gerek yayınlarına bağış atarak onlara destek olabilmektedir.

Bu bağlamda bir bağış seçeneği olarak çıktığı günden bu yana oldukça tercih edilen bit cevheri, yayıncılara bağış yapan kullanıcılara aynı zamanda çeşitli özellikler kazandırdığı için para bağışına göre daha kullanılır bir hale gelmiştir. Bu bit cevherleri içerisinde satın alınabilen miktarlardan biri olan 500 bit fiyatı hakkında 500 bit kaç TL? Sorusu merak edilmektedir. Bu 500 bitin fiyatı ise 58 TL’dir. Bu fiyat ile Twitch kullanıcıları bitlerini satın alarak hesaplarına aktarmakta ve diledikleri yayıncıya diledikleri miktarlarda destek olabilmektedirler.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67