Youtube’dan Nasıl Para Kazanabilirim? 2022 Güncel

Youtube’dan Nasıl Para Kazanabilirim? 2022 Güncel

Youtube’dan nasıl para kazanabilirim 2022 güncel bakıldığında temel kazanç tamamen iyi bir izlenme ile birlikte abone sayısı gerektirmektedir. Etkili bir kazanç imkânı sağlayan Youtube günümüzde artık bir meslek haline gelmektedir. Youtube üzerinden para kazanmak için kendinize bir organizasyon ve bir sistem kurmanız gerekir. Artık Youtube üzerinden ünlü biri olmanıza gerek kalmamaktadır ve kişiler iyi bir abone sayısına ulaştığı zaman firmalarla beraber iş birliği yapabilirler. Youtube üzerinden para kazanma yolları,

 • Youtube üzerinden ürün veya mal satmak
 • Youtube iş ortaklığı programına katılmak
 • Yeni proje için kitle fonlaması yapmak
 • Hayran fonları
 • İçeriği medyaya lisanslama
 • Bağlı kuruluş pazarlaması
 • Etkileyici markalar ile çalışmak

Gibi yöntemlerle beraber Youtube üzerinden gelir oluşturulabilmektedir. Youtube üzerinde bulunan fenomenlerin en fazla gelir sağladığı yöntem Youtube iş ortaklığı yapmaktır. Youtube üzerinden fenomen haline gelindiği zaman markalarla iş birliği yaparak para kazanmaktadırlar. Youtube 1000 abone kaç para bakıldığı zaman bu izlenme sayısına göre farklılık gösterebilmektedir.

Youtube İş Ortaklığı

İş ortaklığı YouTube

Youtube’nin sunduğu özelliklerden olan Youtube iş ortaklığı programı, ülke veya bölgede kazanç sağlayabileceğiniz bir Youtube programı olmaktadır. Youtube üzerinde keşfedeceğiniz gelir akışı reklamlarla birlikte gelen akış olmaktadır. Youtube iş ortağı olmanız için para kazanma özelliğini ayarlamanız gerekir. Kişilerin 1000 abone sayısı ile beraber 4000 saat izlenme izlenme sağlanması gerekir ve ortaklık için başvuru yapabilirsiniz. Youtube iş ortaklığı ile para kazanma,

 • Youtube hesabı üzerinde oturum açın ve sağ üst köşede bulunan hesabınızın simgesine tıklayın.
 • Youtube Studio’ya tıklayın ve sol kısımdaki menüde önce diğer özellikler kısmında bulunan para kazanma kısmını seçin.
 • Ekranda bulunan iş ortaklığı programının şartlarını okuyun ve eğer sizlere uygunda kabul edin.
 • Youtube üzerinden ödeme almak için Google AdSense hesabınızın olması gerekir ve bunun için bir AdSense hesabı kurmanız gerekir, eğer mevcut bir hesabınız varsa mevcut hesabınızı kullanabilirsiniz.

Son adımda para kazanma tercihlerini ayarlayın ve Youtube iş ortaklığı programına başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Youtube üzerinden para kazanmak için görüntülenme sayısı önemli değildir, videolarınızı binlerce kişi izlese bile eğer reklamlar tıklanmıyorsa ve izlenmiyorsa herhangi bir kazanç elde etmeniz mümkün olmamaktadır.

Youtube reklam veren kişilere fatura verir ve ödeme almak için içerikleri izleyen kişilerin reklamı tıklaması ve reklamı en az 30 saniye izlemesi gerekir, fakat Youtube Premium piyasaya çıktıktan sonra gelir elde etmek çoğu Youtube işi ile uğraşan kişinin kazancını azaltmıştır.

Youtube Para Kazanma Şartları

Dünyaca ünlü platform olan Youtube platformu video üzerinden para kazanmaya olanak sağlar. Bu şekilde fazla tıklanma ve fazla kullanıcı ile birlikte Youtube hem kullanıcılarına hem de kendi kazanmış olmaktadır. Youtube para kazanma şartları bakıldığı zaman Youtube üzerinden para kazanmak için başvurunuzun onaylanması gerekir. Kişiler Youtube para kazanma politikalarına uyum sağlamalıdır. Youtube para kazanma şartları,

 • Youtube kanalınızın en az 1000 aboneye sahip olması gerekir ve son 1 sene içerisinde en az 4000 saatlik bir izlenme süresine ulaşmış olması gerekir.
 • Para kazanma politikalarına uyuyor olması Youtube üzerinde gerekir ve bağlı olduğunuz bir AdSense hesabınızın olması gerekmektedir.

Tüm bu şartlar sağlandığı zaman kişiler başvuruyu yapmaları halinde inceleme başlatılır ve uygun görülmesi halinde para kazanmaya başlayabilirsiniz. Youtube’da kaç abone olunca para kazanılır durumuna bakıldığında kişilerin 1000 aboneye sahip olması gerekir ve son olarak 12 ayda 4000 saat izlenme oranının bulunması gerekiyor.

Youtube Ürün veya Mal Satmak

Youtube kanalı üzerinden para kazanmak için iyi bir izleyici kitlesi oluşturmanız gerekir. Youtube üzerinden satabileceğiniz ve müşterilere tanıtabileceğiniz birçok ürün bulunur. Örnek olarak bakıldığında örgü işleri, bez çantalar, kahve kupaları, bebek ürünleri ve tişört gibi birçok eşya Youtube kanalları üzerinden satılabilmektedir. Youtube para kazanma aktif etme durumuna gerek kalmaz ve Youtube üzerinde mal ürün satışı yapmak avantajlı bir yöntemdir.

Bir hobiniz varsa bunlarla alakalı Youtube üzerinden markanızı oluşturabilir ve hobi ürünlerini toptan bir şekilde alarak satışa çıkartabilirsiniz. Ürünleri kendiniz yapma ve gönderme imkânınız yoksa bu noktada stoksuz satış avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Youtube Hayran Fonu

Youtube hayran fonu ile beraber hedef kitlenizden bağış toplayabilirsiniz. İyi bir içerik sunuyorsanız hedef kitleniz sizi sürekli olarak desteklemektedir. Hayran fonu platformu ile birlikte içerik oluşturabilir ve insanlar ile birlikte sadık kitleleriniz ile beraber etkileşim kurarak para kazanabilirsiniz. Youtube kazanç tablosu üzerinden kişiler etkili bir şekilde para kazanabilmektedir. Youtube hayran bağışları ile para kazanmaya bakıldığı zaman,

 • Eğer kitle fonlaması yolunu seçerseniz paranızın nasıl harcanacağı konusunda şeffaf olmanız gerekir, çünkü hayranlarından bağış almak istediği zaman hayran kitlenizin misyonuna veya hikayesine yatırım yapılması gerekir ve içeriğinizin değeri satın alınır.
 • Youtube’nin sohbet programı olan SuperChat canlı yayın sırasında kullanılan özellik olmaktadır. Sizi izleyen kişiler istedikleri zaman bağış yapabilirler fakat bu özellik ile para kazanmak için Youtube hesabınızın reklamcılık olarak ayarlaması gerekir.
 • İçerik görüntüleyicileri üyelere özel ayrıcalıklarla karşılığında aylık ödemelerle birlikte kanalın desteklenmesi sağlanır.
 • Patreon, müzisyen, yazarlar, webcomic ve Youtube içerik oluşturucu kişilerin kullandığı ve ödeme almasını kolaylaştırdığı üyelik platformu olmaktadır. Hayranlar, Youtube içerik üreticilerine para yatırabilir ve özel ödüller alabilirler.

Youtube Markalar ile Çalışmak

Markalar özellikle yeni dönemde etkileyici pazarlamaya giderek yatırım yapmaktadır. Bu sebeple Youtube platformunun popüler olması ile birlikte markalar büyük reklam bütçelerini Youtube fenomenleri ile paylaşıyor. Doğru anlaşmaları sağlayan Youtube firmaları bir içerik oluşturucu olarak büyük bir fırsat elde etmektedir. Youtube markalar çalışmak yöntemi ile para kazanma imkanlarına bakıldığı zaman marka sponsorluğundaki içerikler ile birlikte iyi para kazanma imkânı bulunmaktadır.

Kitlenizin demografik yapısı, içerik kalitesi ile beraber şeffaf olarak markalarla iş ortaklığı yaptığınız zaman yüksek miktarlarda para kazanabileceksiniz. Etkileyici pazaryerleri sizlere ücretsiz ürünler sunar bununla birlikte ürünlerden yararlanırken kitlenize göre para kazanmanızı arttırabilirsiniz.

AdSense ile Youtube’dan Para Kazanmak

AdSense ile Youtube’dan para kazanmak bakıldığında Youtube Google’nin yan kuruluşu olmaktadır bu sebeple kullanıcılar Google’nin diğer ürünlerinden olan AdSense ile para kazanabilecekler. Google AdSense ile yayıncıları ile alakalı reklam verenlerle buluşturur. Bununla birlikte eğer onaylı bir yayıncıysanız bir izleyici videonuza geldiği zaman içeriğinizle alakalı bir reklam görebilir. Eğer izleyici olan kişiler reklamlara tıklarlarsa para kazanabilirsiniz.

Youtube Para Kazanma Hesaplama

Para kazanma hesaplama YouTube

Youtuberler, video içeriklerinden para kazanmak istedikleri zaman reklamcılarda hedef kitlesine ulaşmak için kanallar arar. Adsense ise bu iki amaç için ortak bir noktadır. Youtube ve Adsense ile para kazanılmak istendiği zaman reklamlarda 1000 izleyici tıklanmasında 3 dolar ile 10 dolar arasında bir kazanç sağlayacağı düşünülmektedir. Youtube para kazanma hesaplama formülünün bilinmesi ile birlikte her reklam gösterim ücretinin farklı olunduğu bilinmelidir.

Youtube para hesaplama formüllerine bakıldığında dünya üzerinde reklam ücretleri farklılık göstermektedir. Türkiye’deki reklam gösterim ücreti ile Amerika’daki reklam gösterim ücreti arasında 5 ila 10 kat bulunur.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67