YouTube’da Videoların Yorumları Nasıl Kapatılır?

YouTube’da Videoların Yorumları Nasıl Kapatılır?

YouTube üzerinde kullanıcılar bir gönderiye yorum bırakabilir. Ancak YouTube yorum yapma birçok sebepten dolayı kapatılmak istenebilir. Özellikle yorumlar çok olumsuzsa, hakaret içeriyorsa ya da spamlar bulunuyorsa, kanal sahipleri sıkça bu seçeneğe başvurur.

Bununla beraber gerek kanalınızın, gerekse videonuzun hedef aldığı kitle çocuklara özel belirlenmişse yorumlar kullanılamaz. Eğer yorumlarınızı kapatmak istiyorsanız ve ne yapmanız gerektiğini bilemiyorsanız, şu işlemleri takip etmeniz yeterlidir;

 1. YouTube Studio üzerinde oturum açın.
 2. Ekranın sol tarafında bulunan menüden, ayarlara girin.
 3. Topluluk bölümüne girerek, varsayılanlar üzerine giriş yapın.
 4. Eğer topluluk sekmeniz varsa kanalınızdaki yorumlar alanına girin.
 5. Eğer topluluk sekmeniz yoksa yeni videolarınızdaki yorumlar bölümüne girin.

Tüm bu işlemler ardından, kaydet diyerek işlemleri sonlandırmanız gerekir. Böylece tüm videolarınızda bulunan yorumlar, hızlı bir şekilde kapatılır.

YouTube Video Ayarları Nasıl Değiştirilir?

Yukarıda bahsettiğimiz yöntem, YouTube’da bulunan tüm videolarınıza uygulanır. Ancak birçok kullanıcı farklı sebepler ile özel bir videoya uygulamak da isteyebilir. Bunun için şu işlemleri yapmanız yeterlidir;

 1. YouTube Studio üzerinde oturum açın.
 2. Sol taraftaki menü içerisinden içerik bölümüne girin.
 3. İstediğiniz bir videonun küçük resmini seçin.
 4. Diğer seçeneklere gelerek, yorumlar ve puanlara gelin.
 5. Buradan istediğiniz ayarlamayı gerçekleştirin.

Ardından kaydederseniz, ilgili video hemen kapalı yoruma geçer.

YouTube Videoların Görünümünü Değiştirme Nasıl Yapılır?

Eğer YouTube yorum yapma görünümünü değiştirmek istiyorsanız, platform bu konuda da size seçenek sunar. Böylece yorumların hangi ölçüye göre sıralanacağını değiştirebilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken, şu işlemleri takip etmedir;

 1. YouTube Studio üzerine giriş yapın.
 2. Ekran geldiğinde, sol tarafta bulunan menüden içerik alanına girin.
 3. İlgili videonun küçük resmini seçin.
 4. Diğer seçenekler ekranına gelerek, yorumlar ve puanlar ekranına gelin.
 5. Buradan sıralama ölçütüne gelerek, tercihinizi yapın.

Burada tercih edebileceğiniz seçenekler en yeni ile en beğenilen şeklindedir. Herhangi birine karar vermeniz ardından kaydetmeniz gerekir. Ardından sıralama uygulanır. Diğer videolarınızda da aynısını gerçekleştirmeniz mümkündür.

YouTube Yorumları Kapatılmalı Mı?

Eğer hesabınızı tanıtmaya çalışıyorsanız, yorumlar size büyük bir katkı sunar. Zira videolarınızı yeni keşfetmiş bir insana, sizin hakkınızda ayrıntılı bilgi verir. Dolayısıyla oldukça kullanışlı yapıları vardır. Burada olumlu yorumlar varsa gerek izlenme ve beğeni gibi etkileşimleriniz, gerekse takipçi artış hızınız yükselebilir.

Dolayısıyla oldukça faydalı bir özelliktir. Eğer yorumlarınız çok olumsuz geliyorsa her ne kadar kapatmak mantıklı olsa da, öncelikle çözmeye çalışmak önerilir. Zira olumsuz yorumlar da hesabınızı geliştirmenize yardım eder.

Zira izleyenlerin neden mutlu olmadığını kolayca anlama yönteminiz bulunur. Ancak yaptıklarınıza rağmen aynı şekilde devam ediyorsa, kapatmak da prestijinizin korunmasına yardımcı olur.

YouTube Yorumları Nasıl Düzeltilir?

Eğer YouTube yorum yapma sürekli olumsuz geliyorsa, kısa sürede çözmeniz önerilir. Böylece olumsuz sonuçlar da önlenebilir. Bunun için tek yapmanız gereken, görüşlerin neden negatif yönlü olduğuna bakmadır.

Her ne kadar spam yorumlara bir çareniz bulunmasa da, videoda neleri beğenmediğini ya da eksik bulduğunu söyleyen kullanıcıların yorumları oldukça değerlidir. Tek yapmanız gereken bunlar üzerine giderek çözmedir. Örneğin birçok kişi ortak olarak dili doğru kullanmadığını söylüyorsa, bir sonraki videoda bunu düzeltmek istediğiniz gibi yorumlar almanıza yardımcı olur. Eğer özgün olmadığı belirtiliyorsa, bir sonraki video daha özenli çekilebilir.

Ancak bilmeniz gereken spamlar haricinde, kullanıcıların kendi aralarında yaptıkları tartışmalara bir son veremeyeceğinizdir. Sadece videonuz ile ilgili olan olumsuz görüşlere müdahale etmeniz mümkündür. Ayrıca YouTube videolarınızın yorum sayısını artırmak için youtube yorum satın al sayfamızı ziyaret edebilrisiniz. 


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67