Youtube’da En Çok İzlenen Türkçe Şarkı

Youtube’da En Çok İzlenen Türkçe Şarkı

Youtube, 2005 yılında ilk olarak sunulduğu zaman, genellikle şarkı ve klip videolarının paylaşıldığı bir mecraydı. Kişisel video içerik üreticilerinden önce paylaşılan şarkılar, müzik kültürünün gelişmesine ve CD ya da kaset kullanımına gerek kalmadan şarkı dinlenmesine vesile olmuştu. Bu bağlamda Türkçe şarkılar da yaygınlaşarak yüksek beğeni sayılarına ulaşmıştır. Müzik dinlemekten keyif alan insanlar da Türkiye’nin en çok izlenen şarkısı gibi konularda araştırma yaparak Youtube’da en çok görüntülenen şarkıların hangisi olduğunu araştırmaktadır.

Türk sanatçıların Youtube üzerindeki şarkıları, her geçen gün daha da popüler bir hal almaktadır. Müzik kültüründeki gelişmeler, Youtube platformunun yaygınlaşması, internetin hayatımıza adapte olması, şarkı dinlemenin çok daha kolay bir hal alması gibi sebeplere bağlı olarak, Türkçe şarkılar da milyonlarca görüntülenme sayılarına ulaşmıştır.

En Çok Dinlenen Türkçe Şarkılar

Türkçe şarkı kültürünü yakından takip etmek isteyen ve Türkçe şarkıların Youtube üzerine nasıl bir başarı elde ettiğini öğrenmek isteyen bireyler, Youtube’da en çok dinlenen Türkçe şarkı 2021 konusu üzerine araştırma yapmaktadır. Tüm zamanlara bakıldığı zaman Youtube’da en çok tıklanma sayısı alan 20 Türkçe şarkı aşağıdaki listede belirtilmektedir.

Emrah Karaduman feat Aleyna Tilki - Cevapsız Çınlama (416 milyon dinlenme)

Aleyna Tilki - Sen Olsan Bari (374 milyon dinlenme)

Tarkan - Yolla (289 milyon dinlenme)

Gülşen - Bangır Bangır (280 milyon dinlenme)

Ömer Faruk Bostan - Erik Dalı (280 milyon dinlenme)

Çağatay Akman - Gece Gölgenin Rahatına Bak (271 milyon dinlenme)

Mümin Sarıkaya - Ben Yoruldum Hayat (240 milyon dinlenme)

Burak King feat Eypio - Günah Benim (237 milyon dinlenme)

İrem Derici - Kalbimin Tek Sahibine (222 milyon dinlenme)

Hadise - Prenses (211 milyon dinlenme)

Mabel Matiz - Öyle Kolaysa (199 milyon dinlenme)

Manuş Baba - Eteği Belinde (184 milyon dinlenme)

Muti feat Heijan -  Yansın Geceler (181 milyon dinlenme)

Ersay Üner - İki Âşık (180 milyon dinlenme)

Koray Avcı - Sen (180 milyon dinlenme)

Simge - Miş Miş (174 milyon dinlenme)

Ece Seçkin - Hoşuna Mı Gidiyor? (168 milyon dinlenme)

Pamela feat Ümit Besen - Seni Unutmaya Ömrüm Yeter Mi? ( 165 milyon dinlenme)

Edis - Çok Çok (162 milyon dinlenme)

Ece Seçkin - Adeyyo (157 milyon dinlenme)

Yukarıda da görülebildiği gibi 2016 yılında profesyonel şarkıcılık kariyerine başlayan Aleyna Tilki, Türkiye’de en çok dinlenen 2 şarkının sahibidir. Bu izlenme sayılarına bakıldığı zaman dünyanın en çok izlenen şarkıları arasına Türkiye’yi de eklemek yanlış olmayacaktır.

Dünyanın En Popüler Şarkıları Hangileridir?

Dünyada en çok konuşulan dil İngilizce olduğu için dünyanın en çok dinlenen şarkısı 2021 konusu incelendiği zaman İngilizce şarkıların büyük bir başarı elde ettiği görülmektedir. Dünyada en çok dinlenen şarkı, 7.5 milyar izlenme sayısı ile Despacito olmuştur. Louis Fonsi ve Daddy Yankee tarafından çıkartılan bu şarkı, büyük bir rekor kırmayı başarmıştır. Bu şarkı haricinde Ed Sheeran’ın Shape of You şarkısı 5.4 milyar, Wiz Khalifa ve Charlie Puth’un See You Again şarkısı 5.2 milyar, Bruno Mars’ın Uptown Funk şarkısı 4.2 milyar görüntülenme alarak büyük bir başarıya imza atmıştır. Bu şarkılara bakıldığı zaman neredeyse tamamının İngilizce olduğu görülmektedir.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67